BALTA: Atlīdzībās par zagtiem auto šogad izmaksāts jau vairāk nekā miljons eiro; visbiežāk zog 7 – 12 gadus vecus auto

21.11.2018

Statistika par automašīnu zādzībām šogad diemžēl neiepriecina un liek gan auto īpašniekiem, gan likumsargiem būt īpaši vērīgiem. Šī gada pirmajos desmit mēnešos atlīdzībās par zagtiem auto izmaksāts jau vairāk nekā miljons eiro, liecina apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) dati. Apdrošināšanas eksperti norāda, ka šoruden īpaši raksturīgas ir automašīnu zādzības no privātmājām, iepriekš nozogot transportlīdzekļa atslēgas no īpašnieka mājas.

Rudens tumšais periods ir īpaši “draudzīgs” autozagļiem, kuriem ir vairāk laika tumsas aizsegā, lai pastrādātu ieplānoto zādzību nepamanītiem. Kā liecina BALTA statistika, diennakts tumšajai daļai kļūstot garākai, būtiski pieaug auto zagļu aktivitāte. Rudens mēnešos, salīdzinot ar vasaru, pēc KASKO atlīdzības par nozagtiem spēkratiem vēršas par teju 50% vairāk auto īpašnieku.

Salīdzinājumam kopumā – BALTA atlīdzību izmaksas par zagtajiem auto pret 2016. gadu ir augušas vairāk nekā 2,2 reizes.

“Garnadžu iecienītāko spēkratu zīmolu topā ir BMW, Audi un Toyota. Par īpaši “iekārotu” jāatzīst BMW 5. sērijas auto. Tomēr mūsu atlīdzību pieteikumu statistika liecina, ka no zagļiem nav pasargāts neviens, – KASKO atlīdzības par nozagtiem auto izmaksātas arī VW, Mercedes Benz, Subaru, Toyota, KIA, Nissan, Land Rover, Volvo, Mini, Hyundai, Opel un Lexus markas automašīnu īpašniekiem. Pašlaik BALTA pieteikto KASKO atlīdzību apmērs par zagtiem auto svārstās no 1200 līdz pat 50 000 eiro. Jāsaka, ka zog visa vecuma spēkratus, bet visbiežāk zaudējumus zagļu dēļ cieš 7–12 gadus vecu transportlīdzekļu īpašnieki,” komentē Kristaps Liecinieks, BALTA Transporta produktu un risku parakstīšanas pārvaldes vadītājs.

Analizējot nozagto un pēc tam atrasto automašīnu gadījumus, saskaņā ar BALTA aktuālajiem datiem lielākais zādzību skaits tiek paveikts, lai auto izjauktu rezerves daļās, kuras pēc tam iespējams realizēt otrreizējā tirgū. To veicina rezerves daļu augstā cena un ierobežotais piedāvājums.

Lai pasargātu savu auto no zādzības riska, BALTA aicina auto īpašniekus atcerēties par savu spēkratu drošību:

-       automašīnu ieteicams marķēt – ar tādām zagļi bieži vien nevēlas riskēt, jo marķētas detaļas pēc auto izjaukšanas ir mazvērtīgas un vieglāk identificējamas otrreizējā tirgū;

-       automašīnu diennakts tumšajā laikā būtu ieteicams novietot apsargātā stāvvietā vai labi apgaismotā, pārredzamā vietā;

-       vienmēr aizslēdziet automašīnu – pat tad, ja tā stāv slēdzamā teritorijā;

-       neglabājiet automašīnas atslēgas un imobilaizeru atslēgas (čipus) kopā;

-       neglabājiet automašīnas atslēgas viegli pieejamās vietās, tādās kā priekšnama plaukts pie ārdurvīm vai atslēgu pakaramais.

Par apdrošināšanas sabiedrību BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā. Latvijas iedzīvotāji 15 gadu laikā novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja. BALTA ietilpst PZU grupā, kas ir viens no līderiem Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgū. PZU ir uzņēmums ar 200 gadus ilgu pieredzi apdrošināšanā un lepojas ar vairāk nekā 16 miljonu klientu uzticību Polijā. 2018. gada pirmajā ceturksnī PZU grupas neto peļņa sasniedza 249.6 miljonus eiro. Plašāka informācija internetā http://www.pzu.pl/relacje-inwestorskie.

Papildu informācija:
Līna Lisnere
AAS BALTA
komunikācijas vadītāja
Tel.: +371 26 40 10 41
E-pasts: lina.lisnere@balta.lv

Nadīna Erdmane
Deep White
projektu vadītāja
Tel.: +371 26 20 16 66
E-pasts: nadina@deepwhite.lv

 

Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Ja noticis negadījums, izsauc palīdzību uz ceļa spiežot šeit.
  Palīdzību uz ceļa vēl joprojām varēsi pieteikt arī zvanot 675 333 75

  *Pārliecinies, ka Tavā auto apdrošināšanas polisē ir iekļauts risks “Palīdzība uz ceļa”.