Jaunumu arhīvs

Latviešu tautas gudrība un modernie Ziemassvētku ticējumi apdrošināšanā

Kā izrādās, senie latvieši bijuši gana prātīgi un mūsu tautas ticējumi mūsdienās sakrīt arī ar apdrošinātāju gudrību. Taču Latvijā lielākā apdrošināšanas sabiedrība BALTA aicina neaizrauties ar dažu ticējumu burtisku izpildi, kā arī dalās ar modernajiem apdrošinātāju Ziemassvētku ticējumiem.

BALTA darba laiki tirdzniecības centros svētkos

BALTA pārdošanas punktu darba laiki Ziemassvētkos un Jaunajā gadā

Novembris apdrošināšanā iezīmējies ar īpašumu negadījumu samazinājumu par 50%

Lai arī novembrī laika apstākļi Latvijā bija gana nepastāvīgi, apdrošināšanas atlīdzību tendences novembrī liecina, ka autovadītāji pēc pirmā pārdzīvotā sniega oktobrī ir pielāgojušies braukšanai ziemas apstākļos. Kā rāda Latvijā lielākās apdrošināšanas sabiedrības BALTA (RSA Grupa) jaunākie dati, tad autovadītāji novembrī retāk nekā vidēji gadā piedzīvojuši negadījumus. Pozitīva tendence vērojama arī īpašumu apdrošināšanā – šī gada novembrī mājokļu īpašnieki no dažādām nelaimēm cietuši par 50% retāk nekā pērn. Taču novembrī diemžēl fiksēts pirmais negadījums šajā sezonā, kad tīrot sniegu, cilvēks nokritis no jumta.

Tele2 sadarbībā ar BALTA ievieš jaunumu Latvijā – ceļojumu apdrošināšanu īsziņā

Tā kā Ziemassvētku un Jaunā gada laikā būs garas brīvdienas, šogad daudz vairāk Latvijas iedzīvotāju svētkus pavadīs ārvalstīs – vadošā tūroperatora Tez Tour dati liecina, ka ceļotāju skaits pieaugs par 22%, salīdzinot ar pērno gadu. Taču Latvijā lielākās apdrošināšanas sabiedrības BALTA dati liecina, ka vairāk nekā puse jeb 53% no visiem atpūtniekiem neapdrošina savus ceļojumus. Tāpēc vadošais mobilo sakaru operators Tele2 sadarbībā ar BALTA sāk piedāvāt Latvijā līdz šim nebijušu pakalpojumu – apdrošināšanu īsziņā, atrodoties ārvalstīs, kas ļaus vēl pēdējā brīdī ceļojumā nodrošināties pret neparedzētiem izdevumiem.

Tele2 sadarbībā ar BALTA sāk piedāvāt ceļojumu apdrošināšanu īsziņā

Vadošais mobilo sakaru operators Tele2 sadarbībā ar lielāko apdrošināšanas sabiedrību BALTA sāk piedāvāt jaunu pakalpojumu Latvijā – apdrošināšanu īsziņā, atrodoties ārvalstīs. Šāda iespēja līdz šim Latvijā nebija pieejama, un jaunais pakalpojums pirmo reizi ceļotājiem ļauj, sūtot īsziņu, apdrošināties pēc izbraukšanas no valsts. Tele2 ir pirmais mobilo sakaru operators Latvijā, kurš sāk piedāvāt apdrošināšanas pakalpojumus saviem klientiem – vairāk nekā miljonam iedzīvotāju.

Līdz ar gada nogali arvien biežāk apdrošina pasākumus un ballītes

Līdz ar Ziemassvētku un gada nogales tuvošanos aktuālāka kļūst ne tikai publisko svētku, bet arī korporatīvo pasākumu apdrošināšana. Kā liecina Latvijā lielākās apdrošināšanas sabiedrības BALTA (RSA Grupa) novērojumi, parasti pasākumu civiltiesisko apdrošināšanu iegādājas uzņēmumi, kas sniedz pasākumu organizēšanas pakalpojumus, savukārt gada nogalē vairāk aktivizējas privātie uzņēmumi, kuri iegādājas šo apdrošināšanu saviem pasākumiem – svētku svinībām, ballēm un ballītēm. Salīdzinot ar pērno gadu, BALTA šī gada laikā ir apdrošinājusi par 20% vairāk pasākumu nekā pērn. Savukārt lielākā publiskā pasākuma apdrošinājuma summa ir sasniegusi pat 500 000 latu.

BALTA: Ziemassvētkos gaidāms sals – sagatavo savu īpašumu un spēkratu savlaicīgi

Sinoptiķu prognozes rāda, ka šī gada ziema būs gana sniegota, piedzīvosim arī puteņus un atkalas. Lai arī tie ir Baltijas reģionā ierasti apstākļi, katru gadu apdrošinātāji saskaras ar gadījumiem, kad ziema nesagatavotus pārsteidz gan autovadītājus, gan arī mājokļu saimniekus. Ziemai pieņemoties spēkā, Latvijā lielākā apdrošināšanas sabiedrība BALTA (RSA Grupa) ar praktiskiem padomiem aicina ne tikai autovadītājus, bet arī namīpašniekus, namu apsaimniekotājus un īrniekus laikus rūpēties par savu īpašumu, lai izvairītos no ziemas laikapstākļu radītajiem postījumiem.

Apdrošināšanas tirgū vērojamā izaugsme saglabāsies arī nākamgad

2012. gadā Latvijas apdrošināšanas tirgu galvenokārt ietekmēja ar apdrošināšanu saistīto makroekonomikas rādītāju uzlabošanās, patērētāju aktivitātes pieaugums, kā arī apdrošinātāju spēja piedāvāt cenai atbilstošus pakalpojumus un risinājumus. Par to liecina Latvijā lielākās apdrošināšanas sabiedrības BALTA (RSA Grupa) dati. Savukārt nākamgad, kad apdrošināšanas tirgus varētu augt par 5 %, apdrošinātājiem sīvā konkurencē nāksies strādāt vēl produktīvāk un rast efektīvus risinājumus klienta vajadzību nodrošināšanai.

Saņemti pirmie atlīdzību pieteikumi par biezās sniega segas radītajiem zaudējumiem

Līdz ar ziemas iestāšanos un intensīvu snigšanu, kā arī temperatūras pazemināšanos apdrošinātāji jau sākuši saņemt atlīdzību pieteikumus par krītošu lāsteku un sniega blāķu, kā arī biezas sniega segas radītajiem zaudējumiem trešo personu īpašumam. Latvijā lielākā apdrošināšanas sabiedrība BALTA (RSA Grupa) aicina namīpašniekus savlaicīgi tīrīt ēku jumtus. Uzņēmuma dati liecina, ka pēdējo trīs gadu laikā par krītošu lāsteku un sniega blāķu radītajiem zaudējumiem trešo personu īpašumam atlīdzībās kopumā izmaksāti 30 000 latu

BALTA: vērojams iegādāto veselības apdrošināšanas polišu skaita pieaugums

Beidzoties ekonomiskās krīzes periodam, kad uzņēmumu īpašnieki un vadītāji būtiski samazināja izmaksas, kas paredzētas darbinieku veselības apdrošināšanai, patlaban vērojams iegādāto veselības apdrošināšanas polišu skaita pieaugums. Kā liecina Latvijā lielākās apdrošināšanas sabiedrības BALTA (RSA Grupa) veiktās Latvijas uzņēmumu kvalitatīvās aptaujas dati, pašlaik darbinieku veselības apdrošināšanas gadījumu skaits turpina pieaugt, turklāt uzņēmēji arī pauž gatavību ievērojami palielināt darbinieku veselības apdrošināšanai atvēlētās summas. Aizvien vairāk darba devēju uzskata, ka darbinieku veselības apdrošināšana būtiski samazina riskus biznesam un darba efektivitātei.

Latvijai kā tranzītvalstij pieaugs drošu kravu pārvadājumu nozīme

Latvija jau izsenis atradusies lielu transporta plūsmu krustpunktā - starp Krieviju, Āzijas valstīm un Eiropu. Tāpēc Latvijai kā valstij ar unikālu ģeopolitisko stāvokli ir ļoti svarīga transporta sakaru efektivitātes paaugstināšana kā Eiropas, tā arī Āzijas virzienā. Kā liecina Latvijā lielākās apdrošināšanas sabiedrības BALTA (RSA Grupa) apkopotā informācija, līdz ar kravu apjoma pieaugumu palielinās arī apdrošināšanas pieteikumu skaits par dažādiem negadījumiem, apliecinot, ka Latvijā transporta un loģistikas nozarē pieaug drošu kravu pārvadājumu nozīme.

Oktobris apdrošināšanā izcēlies ar pirmo sniegu un salu gan autovadītājiem, gan gājējiem

Tā kā oktobris autovadītājus pārsteidza ar pirmo sniegu, apdrošināšanas atlīdzību pieteikumos liels īpatsvars ir sadursmēm ar citiem transportlīdzekļiem, kā arī nekvalitatīva ceļu seguma un bedru radītajiem bojājumiem. Lai arī sals bijis neilgu laiku, nelaimes gadījumu apdrošināšanā fiksēti arī pirmie augšdelmu un ribu lūzumi, kas iegūti, paslīdot uz sniega vai ledus.

Pat 5.avēnija ir apdrošināta BALTA

Apdrošināt savu ģimenes auto vai uzņēmuma autoparku, proti, pārsvarā ekonomiskās klases automašīnas ir samērā pierasta prakse. Bet ko darīt, ja spēkrats ir retro vai pieder luksus auto kategorijai? Latvijā lielākās apdrošināšanas sabiedrības BALTA (RSA Grupa) pieredzē ir ne tikai tādu luksus klases auto kā „Maybach”, „Bentley”, „Porsche” un „Rolls-Royce” apdrošināšana, kuru apdrošinājuma summa ir sasniegusi pat pusmiljonu latu, bet arī ekskluzīvu motociklu apdrošināšana. Kā izrādās, ar OCTA polisi pa Latvijas ceļiem pārvietojas pat 1913.gadā ražots „REX-JAP” motocikls un 1937.gadā ražots „Harley-Davidson”.

BALTA dienas kārtībā - efektivitāte

Lai stiprinātu savas pozīcijas apdrošināšanas tirgū, 2012.gada nogalē Latvijā lielākās apdrošināšanas sabiedrības BALTA (RSA Grupa) vadība ir nolēmusi veikt vairākus pasākumus uzņēmuma darbības uzlabošanai, lai nodrošinātu efektīvāku resursu vadību un klientu apkalpošanu, kā arī veicinātu konkurētspēju tirgū.

Degvielas patēriņa un jauno auto skaita pieaugums dod pozitīvu signālu arī apdrošinātājiem

Centrālās statistikas pārvaldes aktuālie dati norāda, ka šī gada augustā Latvijā ticis sasniegts rekords degvielas patēriņā kopš krīzes pārvarēšanas perioda. Kopumā patērēts vairāk nekā 100 000 tonnu benzīna un dīzeļdegvielas, sasniedzot tādus patēriņa apjomus kā 2008.gada vidū. Tāpat Latvijas Pilnvaroto autotirgotāju asociācijas (LPAA) aktuālie dati liecina, ka šogad vērojama augšupejoša tendence jauno transporta līdzekļu skaita ziņā, kas ir neliels, taču pozitīvs signāls arī auto apdrošināšanas tirgū, uzskata apdrošinātājs BALTA.

BALTA noslēgusi lielāko autoparka apdrošināšanas darījumu Baltijā

Latvijā lielākā apdrošināšanas sabiedrība BALTA (RSA Grupa) sadarbībā ar brokeru kompāniju „Aon Baltic” ir parakstījusi līgumu ar vienu no Eiropā lielākajiem autoparku vadības un pilna servisa līzinga pakalpojumu sniedzējiem „ALD Automotive” par tā Latvijā pārvaldītā autoparka apdrošināšanu. Noslēgtais darījums ir visas Baltijas mēroga, un to palīdzēs realizēt gan BALTA māsas kompānijas Lietuvā un Igaunijā, gan „Aon Baltic” tīkls kaimiņvalstīs. Pašlaik „ALD Automotive” Baltijā kopā pārvalda vairāk nekā 3 000 spēkratu, tādejādi noslēgtais sadarbības līgums ir lielākais autotransporta apdrošināšanas darījums Baltijā

Šogad velozagļi visaktīvākie bijuši maijā un augustā

Rudenī, kad kļūst arvien tumšāks, velosipēdu zagļi tādas iecienītas noziegumu pastrādāšanas vietas kā velonovietnes un veikalu ieejas nomaina pret šķūnīšiem un pagrabiem, kur velosipēdi novietoti glabāšanai pa ziemu. Kā liecina Latvijā lielākās apdrošināšanas sabiedrības BALTA (RSA Grupa) jaunākie dati, šā gada velosezonā garnadži visaktīvākie bijuši maijā un augustā, savukārt vidējā skāde, kas atlīdzināta saimniekam par velozādzību, ir bijusi vairāk nekā 120 latu.

Aizmāršīgam šoferim auto nesagatavošana salam var izmaksāt pat vairāk nekā 2500 latu

Apzinīgie autovadītāji parasti jau laikus sāk gatavot savus spēkratus ziemas salam, taču, kā zināms, auto sagatavošana nozīmē ne tikai riepu nomaiņu, bet arī daudzus citus nepieciešamos darbus. Kā liecina Latvijā lielākās apdrošināšanas sabiedrības BALTA (RSA Grupa) ekspertu un „Drošas braukšanas skolas” speciālistu aplēses, savlaicīga nesagatavošanās salam autovadītājam var izmaksāt pat vairāk nekā 2500 latu, kas var rasties pēc motora bojājumiem.

OCTA tirgus turpina apdrošinātājiem nest zaudējumus teju 9 gadus pēc kārtas

Kā liecina jaunākie Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) publicētie dati, šā gada deviņos mēnešos zaudējumu apjoms OCTA tirgū pieaudzis līdz 1,2 miljoniem latu. Tas nozīmē, ka OCTA tirgus apdrošinātājiem nes zaudējumus jau teju 9 gadus pēc kārtas ar izņēmumu 2009.gadā. Latvijā lielākā apdrošināšanas sabiedrība BALTA (RSA Grupa) norāda, ka zaudējumus rada polišu cenas, kas nozīmē, ka Latvijas autovadītājiem visticamāk būs jārēķinās ar cenu kāpumu.

Pieaug pieprasījums pēc „zaļo tehnoloģiju” apdrošināšanas

Baltijas reģionā pieaug interese par atjaunojamo energoresursu izmantošanu, kas atsaucas arī uz apdrošinātājiem, lūdzot apdrošināt siltumsūkņus, saules kolektorus un citas modernās iekārtas. To izjūt arī Latvijā lielākās apdrošināšanas kompānijas BALTA (RSA Grupa) māsas kompānija Lietuvā „Lietuvos Draudimas”. Kaimiņvalsts dati liecina, ka šā gada deviņos mēnešos, salīdzinot ar 2011.gadu, trīs reizes pieaudzis elektroenerģijas ražotāju skaits, kuri izmanto saules enerģiju. Savukārt BALTA pieredze rāda, ka šādu iekārtu apdrošināšana ir neatsverama, jo esošie gadījumi Latvijā norāda, ka atjaunojamo energoresursu uzņēmumiem iespējamie bojājumi vienā nelaimē parasti pārsniedz 10 000 latu.

Lapas