Pašapkalpošanās portāls

675 333 75
Piesaki atlīdzību

675 222 75
Uzzini par pakalpojumiem

Filiāles
Atrodi sev tuvāko filiāli

Ceļojumu apdrošināšana | BALTA

Lai pieteiktos BALTA jaunumu saņemšanai e-pastā, ierakstiet adresi

Ceļojuma apdrošināšana ir būtiska ikviena ceļojuma sastāvdaļa. Šī apdrošināšanas veida loma pieaug tad, ja dodies ceļojumā uz kādu tālāku vietu, vai arī, ja ceļojumā plāno nodarboties ar sportiskām aktivitātēm, piemēram, slēpot, nirt, kāpt kalnos, braukt ar velosipēdu u. c.

Tavu ceļojumu var ietekmēt arī daudzi ārējie faktori, kurus Tu nevari ietekmēt, bet pret kuru radītajām sekām ir vērts nodrošināties ar ceļojuma apdrošināšanu. Piemēram, ceļojot ar lidmašīnu, Tava bagāža var tikt nozaudēta vai aizkavēties, ceļojuma galamērķī Tev var nolaupīt pasi vai naudu. Tāpat nereti ir dzirdēts, ka cilvēks pirms ceļojuma smagi saslimst un ceļojumā doties nemaz nevar. BALTAS ceļojumu apdrošināšana  atlīdzina visus iepriekšminētos zaudējumus. Vēl vairāk – BALTAS ceļojumu apdrošināšana paredz arī to, ka, iestājoties kādai neparedzētai situācijai, Tu jebkurā diennakts laikā vari zvanīt uz starptautisko sabiedrību CORIS, kas Tev sniegs nepieciešamo informāciju, konsultāciju vai palīdzību.

Ir taču lieliski doties ceļojumā un justies droši, ka situācijā, kad tas būs nepieciešams, vienmēr ir iespēja lūgt padomu kādam, kas spēj atbildēt un palīdzēt jebkurā diennakts laikā.

Pēc tam, kad esi iegādājies ceļojuma apdrošināšanas polisi, Tev jāpievērš uzmanība tam, lai Tu zinātu, kā sazināties ar CORIS biroju  tajā valstī, kurā atrodies, vai arī CORIS biroju Latvijā.

CORIS ir starptautiska sabiedrība, kas ir BALTAS sadarbības partneris. CORIS biroji atrodas vairāk nekā 40 valstīs pasaulē. Šī sabiedrība ir kompetenta un spēj sniegt palīdzību un konsultācijas ceļotājiem vairāk nekā 160 valstīs visā pasaulē. Bez tam šī sabiedrība strādā bez brīvdienām visu diennakti, lai neviens ceļotājs vajadzīgajā brīdī un vietā nepaliktu bez palīdzības.

Kā rīkoties, ja noticis nelaimes gadījums ārzemēs?

• Vispirms jāsazinās ar CORIS biroju tajā valstī, kurā atrodies, vai ar CORIS biroju Latvijā pa tālruni +371 67334065 vai +371 29993812.
• Tev jāizstāsta, kas ir atgadījies, lai CORIS pārstāvji varētu zināt, kāda veida palīdzība Tev ir nepieciešama. Ja situācija nav ļoti nopietna, CORIS pārstāvis var palīdzēt atrast tuvāko klīniku. Ja ievainojumi ir nopietni, CORIS noorganizē neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādes ierašanos, kā arī atbilstoši apdrošināšanas polises segumam norēķinās ar visām medicīnas iestādēm par sniegtajiem pakalpojumiem.
Ja izdevumi par medicīniskajiem pakalpojumiem nepārsniedz EUR 100 un nav nepieciešamas nekādas konsultācijas ar BALTAS ceļojumu apdrošināšanu, Tu vari norēķināties par pakalpojumiem pats. Čeki noteikti ir jāsaglabā, lai, atgriežoties Latvijā, Tu tos varētu iesniegt BALTAS atlīdzību nodaļai, kas izmaksās kompensāciju.

Ceļojuma apdrošināšana internetā

Tāpat kā citas apdrošināšanas polises, arī ceļojuma apdrošināšanas polisi vari iegādāties internetā. Ceļojuma apdrošināšanas cena  ir atkarīga no vairākiem faktoriem:

• Ceļojuma teritorijas

• Ceļojuma ilguma

• Ceļotāju skaita (vai ceļojumā dodas arī bērni)

• Ceļojuma apdrošināšanas programmas

• Vai ceļojuma mērķis ir ziemas vai vasaras sportiskās aktivitātes (slēpošana, sērfošana u. c.)

• Vai ceļojumā dodies ar lidmašīnu

BALTA piedāvā četras ceļojuma apdrošināšanas programmas. Protams, BALTAS komanda iesaka Tev izvēlēties apdrošināšanas polisi, kas sedz maksimāli daudz risku. Īpaši tad, ja plāno doties ceļojumā, kurā iesaistītas kādas fiziskās aktivitātes, ir vērts izvēlēties maksimālo apdrošināšanas programmu.

Šī apdrošināšanas programma paredz arī civiltiesiskās atbildības apdrošināšanu ceļojuma laikā, kas nozīmē to, ka, ja slēpojot Tu netraumēsi sevi, bet gan kādu citu, Tava apdrošināšanas polise segs šim cilvēkam radušos zaudējumus.

Ceļojuma apdrošināšana internetā ir par 15% lētāka nekā tad, ja pērc šo pašu apdrošināšanas polisi kādā no BALTAS filiālēm. Turklāt internetā Tu savu ceļojuma apdrošināšanu vari iegādāties jebkurā diennakts laikā. Kaut vai pāris stundas pirms izlidošanas.

Daži fakti
• Kopš 2011. gada janvāra līdz 2012. gada otrajai pusei BALTA ceļojumu apdrošināšanas kompensācijās ir izmaksājusi 238 tūkstošus latu.
• Visbiežāk ceļotājiem pases ir nolaupītas vai pazudušas Spānijā, Itālijā un Kolumbijā.
• Visbiežāk ceļotāji traumas ir guvuši Austrijā, Vācijā un Itālijā, kas vairumā gadījumu ir bijušas saistītas ar ziemas sporta veidiem.
• Problēmas ar bagāžu visbiežāk rodas ASV, Turcijā un Vācijā.
• Ar akūtām saslimšanām ceļotāji visbiežāk vērsušies pie ārsta Vācijā, Turcijā un Ēģiptē.
• Tāpat daudziem ceļotājiem ir izmaksātas kompensācijas par zaudējumiem, ko radījusi saindēšanās ar pārtiku.

BALTA iesaka pirms došanās ceļojumā pārbaudīt savu veselības stāvokli un iegādāties ceļojuma apdrošināšanu.

Atpakaļ