Pašapkalpošanās portāls

675 333 75
Piesaki atlīdzību

675 222 75
Uzzini par pakalpojumiem

Filiāles
Atrodi sev tuvāko filiāli

Ceļotāji visbiežāk slimo Vācijā, tiek apzagti Spānijā,bet bagāžu zaudē ASV

Lai pieteiktos BALTA jaunumu saņemšanai e-pastā, ierakstiet adresi

Ceļojumos cilvēki parasti dodas pacilātā garastāvoklī, taču lielu vilšanos var sagādāt dažādi negadījumi, kad ilgi gaidītā atvaļinājumā sanāk saslimt, pazaudēt bagāžu, kļūt par garnadžu upuri vai kā citādi sabojāt plānoto atpūtu. Apkopojot ceļojumu apdrošināšanas atlīdzību pieteikumus, Latvijā lielākā apdrošināšanas sabiedrība „Balta” (RSA Grupa) ir secinājusi, ka tūristi visbiežāk akūti saslimst Vācijā, bet zagļi tūristus nereti apzog Spānijā. Tikmēr bagāža visbiežāk tiek nozaudēta vai sabojāta ASV lidostās.

Kā rāda apdrošināšanas sabiedrības „Balta” dati, TOP trīs valstis, kurās cilvēki visbiežāk ir vērsušies pie ārsta ar akūtām saslimšanām, ir Vācija, Turcija un Ēģipte. Savukārt vidējās izmaksas akūtas saslimšanas gadījumā, ņemot vērā laika periodu no 2011.gada janvāra līdz šī gada maija otrai pusei, ir salīdzinoši ievērojamas - 3520 lati.

Atlīdzību izmaksas apliecina, ka ceļotāji vēl joprojām nereti dodas uz ārzemēm ar laikus neārstētām saslimšanām, kas var saasināties tieši ceļojuma laikā, kad cilvēks piedzīvo nestandarta apstākļus, bauda neierastu pārtiku un citādi izbauda atpūtu. Īpaši tas attiecināms uz eksotiskām zemēm, piemēram, Ēģipti. Tikmēr vislielākās atlīdzības par šādām veselības problēmām izmaksā tieši ASV ceļotājiem, piemēram, atlīdzība par plaušu karsoņa ārstēšanu trīs dienas stacionārā ASV izmaksā apmēram 20 000 latu, apstiprinot izplatīto uzskatu par augstajām medicīnas izmaksām šajā valstī. Tāpēc pirms ceļojuma arvien ieteicams pārliecināties par vispārējo veselības stāvokli, īpaši dodoties uz tālām zemēm,” skaidro apdrošināšanas sabiedrības „Balta” atlīdzību direktors Ingus Savickis.

TOP trīs valstis, kurās visbiežāk ceļotājiem tiek nozagta pase, nauda vai tiek pazaudēti dokumenti, ir Spānija, Itālija un Kolumbija. Jāatzīmē, ka atlīdzībās vislielākā summa izmaksāta ceļotājiem, kas devušies tieši uz Spāniju, – kopumā šīs valsts apceļotājiem atlīdzību apjoms ir gandrīz trīs reizes lielāks nekā tiem tūristiem, kuri devušies uz Itāliju.

Saskaņā ar apdrošināšanas sabiedrības „Balta” datiem valstis, kur ceļotāji konstatējuši problēmas ar bagāžu, visbiežāk ir ASV, Turcija un Vācija. Savukārt traumas ceļotāji visbiežāk guvuši Austrijā, Itālijā un Vācijā. Liela daļa negadījumu, kas notikuši Austrijā un Itālijā, ir saistīti tieši ar slēpošanu: šīs traumas arī atlīdzību ziņā ir visapjomīgākās. Kopumā par gūtajām traumām Austrijā tūristiem izmaksāti aptuveni 48 100 latu.

Jāpiebilst, ka ceļojumu negadījumu skaita ziņā visvairāk izcēlies 2011.gada jūlijs, kad „Balta” mēneša laikā saņēmusi 57 ceļojumu apdrošināšanas pieteikumus. Šajā laikā tūristi bieži saindējušies ar pārtiku un ieguvuši vīrusu infekcijas. Kopumā no 2011.gada janvāra līdz 2012.gada maija otrai pusei atlīdzībās ceļotājiem izmaksāti teju 238 000 latu.

Par apdrošinātāju „Balta”

Saskaņā ar AAS „Balta” veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK, Lietuvas Apdrošināšanas uzraudzības komisijas, Igaunijas statistikas departamenta un apdrošinātāju gada pārskatu datiem, AAS „Balta” ir apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā.

Iedzīvotāju aptaujās iedzīvotāji desmit gadus novērtējuši „Baltu” kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja.

AAS "Balta ietilpst „RSA Insurance Group”, kas ir viena no pasaulē vadošajām starptautiskajām apdrošināšanas grupām ar 300 gadu pieredzi. Tā piedāvā apdrošināšanu gandrīz 140 valstīs. Grupas uzņēmumos strādā aptuveni 23 tūkstoši darbinieku. 2011. gadā uzņēmums apdrošināšanas prēmijās parakstījis 8,1 miljardu mārciņu. Plašāka informācija internetā http://www.rsagroup.com.

Papildu informācija:

Ilze Rassa
„Balta” Komunikācijas vadītāja
Tel.: 2 6456444
E-pasts: ilze.rassa@balta.lv

Inga Bite
„P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības”
Tel.: 2 8626761
E-pasts: inga.bite@prae.lv

Atpakaļ