„Tautas grāmatu plauktā” iegulst finanšu jomas autoru meistardarbi

13.01.2014

Vakar, 8.janvārī Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktors Andris Vilks viesojās Latvijā lielākās apdrošināšanas sabiedrības BALTA (RSA Group) Rīgas centrālajā birojā Raunas ielā 10/12 un tikšanās laikā ar BALTA darbiniekiem saņēma BALTA dāvinājumu Latvijas Nacionālās bibliotēkas „Tautas grāmatu plaukta” akcijai. A.Vilks no BALTA darbinieku rokām „Tautas grāmatu plaukta” papildināšanai saņēma atzītu ārvalstu autoru grāmatas kopsummā 400 eiro vērtībā, ko īpaši novērtēs finanšu un apdrošināšanas jomas speciālisti Latvijā.

Saņemot dāvinājumu, Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktors A.Vilks atzina: „Viens no Latvijas Nacionālās bibliotēkas mērķiem ir stiprināt tehniskās literatūras bāzi mūsu bibliotēkā. Tieši šāda rakstura un kvalitatīvā atlasē izvēlētai literatūrai ir īstā vieta mūsu „Gaismas pilī”, tāpēc ir prieks un gandarījums redzēt sabiedrības un uzņēmēju atsaucību.”

Pasniedzot sarūpētās grāmatas, BALTA finanšu direktors Uldis Dzintars atzina, ka BALTA darbinieki gan individuāli, gan kopā ar kolēģiem jau aktīvi ir iesaistījušies ne tikai „Tautas grāmatu plaukta” akcijā, bet arī citos sabiedriski nozīmīgos pasākumos, piemēram, „Lielajā talkā”. Lai ieskandinātu Rīgas kā 2014.gada kultūras galvaspilsētas noskaņu, BALTA ar gandarījumu atbalsta savu darbinieku iniciatīvu papildināt zināšanu krājumus un dāvināt Latvijas Nacionālajai bibliotēkai atzītas un praktiski noderīgas grāmatas par finansēm un apdrošināšanu, kas īpaši noderēs apdrošināšanas jomas darbiniekiem. Tāpat Uldis Dzintars uzsvēra, ka BALTA lepojas ar faktu, ka bibliotēkās organizētajā grāmatu draugu ķēdē 18.janvārī savu dalību ir pieteikuši jau 11 BALTA darbinieki.

Sarūpējot grāmatas, īpaša uzmanība tika pievērsta arī jautājumam par Eiropas Komisijas direktīvu „Maksātspējas norma II”, iegādājoties speciālu šim tematam veltītu atzītā zviedru autora un praktiķa Arņa Sandstroma (Arne Sandström) grāmatu. Tāpat dāvinājumā ietilpa arī vairāki citi finanšu un apdrošināšanas jomas autoru meistardarbi.

U.Dzintars atzīmēja: „„Maksātspējas norma II” Latvijā tiek „būvēta” jau vairākus gadus un tajā pašā laikā, kad mūsu „Gaismas pils”. Bibliotēku mēs pabeidzam šogad, bet apdrošināšanas klientu interesēm svarīgās „Maksātspējas normas II” ieviešana Eiropas Savienībā diemžēl ir iekavējusies. Tāpēc ceram, ka ar laiku mūsu sarūpētās grāmatas par „Maksātspējas normu II” būs noderīgs informācijas avots, nevis tikai vēsturiska liecība par nozīmīgu projektu, ko nebija pa spēkam realizēt.”

Lai kuplinātu ne tikai profesionālas literatūras, bet arī latviešu valodas grāmatu krājumus, BALTA bija sarūpējusi arī bērnu grāmatu „Kazlēns, kas prata skaitīt līdz desmit”. BALTA aktuāru komanda ar šajā grāmatā iekļauto personisko novēlējumu „Katrs matemātiķis reiz ir bijis mazs kazlēns!” izpelnījās vislielāko klātesošo pasākuma dalībnieku atzinību.

Katru no „Tautas grāmatu plaukta” akcijā dāvinātajām grāmatām BALTA bija papildinājusi ar personisku vēlējumu. Kopā ar citu akcijas dalībnieku dāvinātajām grāmatām tās tiks glabātas jaunās bibliotēkas īpaši izveidotajā stikla ātrija sienā. Arī ikvienam Latvijas iedzīvotājam ir iespēja dāvināt Latvijas Nacionālajai bibliotēkai sev nozīmīgu un īpašu grāmatu, kas papildināta ar veltījumu vai personisku stāstu, kas saistās ar šo grāmatu.

Par apdrošinātāju BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK, Lietuvas Apdrošināšanas uzraudzības komisijas, Igaunijas statistikas departamenta un apdrošinātāju gada pārskatu datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā.

Iedzīvotāju aptaujās iedzīvotāji 10 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja.

BALTA ietilpst „RSA Insurance Group”, kas ir viena no pasaulē vadošajām starptautiskajām apdrošināšanas grupām ar 300 gadu pieredzi. Tā ir nozares līderis Lielbritānijā, Skandināvijā, Kanādā, Īrijā, Āzijā, Latīņamerikā, kā arī Centrāleiropā un Austrumeiropā, kopumā piedāvājot apdrošināšanu gandrīz 140 valstīs. Grupas uzņēmumos strādā vairāk nekā 23 tūkstoši darbinieku. 2012.gadā tā apdrošināšanas prēmijās parakstīja 8,4 miljardu mārciņu. Plašāka informācija internetā http://www.rsagroup.com.

Papildu informācija:

Anita Irbīte
BALTA iekšējās komunikācijas speciāliste
Tel.: 2 6372678
E-pasts: anita.irbite@balta.lv

Inga Bite
„P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības”
Tel.: 2 8626761
E-pasts: inga.bite@prae.lv


 

Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus aicinām sazināties ar BALTA komunikācijas vadītāju:

  Līna Lisnere
  E-pasts: lina.lisnere@balta.lv