Aptauja: 72% pirms došanās uz kaimiņvalstīm ceļojumu apdrošināšanu neiegādājas

14.09.2017

Apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) septembra sākumā veiktās aptaujas rezultāti liecina, ka 72% respondentu, dodoties uz kaimiņvalstīm, ceļojumu apdrošināšanu nebija iegādājušies.

Atklājot, kāpēc ceļojumu apdrošināšana netika iegādāta, lielākā daļa jeb 61% aptaujāto norādīja, ka nav uzskatījuši to par nepieciešamu. Teju katrs piektais jeb 17% atzina, ka bija aizmirsuši par ceļojumu apdrošināšanas iegādi, savukārt 8% – pārliecināti, ka ar viņiem nekas slikts nevar notikt.

“Vēl joprojām lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju Lietuvu un Igauniju neuzskata par ārvalstīm, ne tikai aizmirstot par ceļojumu apdrošināšanas iegādi, bet nereti arī par līdzpaņemtiem derīgiem personas apliecinošiem dokumentiem. Diemžēl realitāte ir citāda – arī tepat kaimiņvalstīs mūs var piemeklēt dažādi negadījumi un ārkārtas situācijas, par kuru iespējamību un potenciālajiem finansiālajiem zaudējumiem pat neaizdomājamies,” komentē Sandra Pietkēviča, BALTA Personu apdrošināšanas produktu un risku parakstīšanas pārvaldes vadītāja.

Šogad BALTA reģistrēto ceļojuma apdrošināšanas atlīdzību pieteikumu skaits kaimiņvalstīs, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, palielinājies pat septiņas reizes. Neskatoties uz šo faktu, ceļojumu apdrošināšana diemžēl joprojām tiek iegādāta kūtri – S. Pietkēviča ir pārliecināta, ka galvenie iemesli tam ir informācijas trūkums par apdrošināšanas nepieciešamību, maldīgi priekšstati par apdrošināšanas izmaksām un iedzīvotāju vieglprātīga attieksme pret savu drošību. “Lielākoties cilvēki ir pārliecināti, ka apdrošināšana ir pārāk dārga, un pat neapsver tās iegādes iespēju. Tiesa, izmaksas atkarīgas no vairākiem faktoriem, bet lielākoties runa ir vien par dažiem eiro,” norāda S. Pietkēviča, piebilstot, ka saskaņā ar BALTA datiem, ceļojumu apdrošināšanas izmaksas, dodoties uz Lietuvu vai Igauniju nedēļas nogalē, ir vien divi līdz trīs eiro.

Saskaņā ar aptaujas rezultātiem apzinīgākie kaimiņvalstu apceļotāji ir Rīgas un Pierīgas iedzīvotāji, no kuriem vairāk nekā puse jeb 56% norādījuši, ka, dodoties uz Lietuvu vai Igauniju, ceļojumu apdrošināšanu bija iegādājušies. Savukārt, runājot par tālākiem ceļojumiem, aptauja atklāja, ka apdrošināšanu neiegādājas trešdaļa jeb 33% ceļotāju.

Jāatzīmē, ka īsi brīvdienu braucieni uz Igauniju un Lietuvu, kļūst arvien populārāki. Lietuvas Tūrisma valsts departamenta un Igaunijas Tūrisma padomes statistika liecina, ka gadu no gada Latvijas iedzīvotāju interese par kaimiņvalstīm kā ceļojuma galamērķi palielinās. Pērn, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, Latvijas iedzīvotāju interese ceļot uz Lietuvu pieaugusi par 15%, turpretim Igauniju izvēlējušies par 11% Latvijas tūristu vairāk.

Tāpēc, domājot par savu drošību, pirms došanās uz Lietuvu vai Igauniju, BALTA atgādina gan par ceļojumu apdrošināšanas iegādi, gan līdzi paņemt derīgu personas apliecinošu dokumentu.

Tāpat arī noteikti nevajag aizmirst par Eiropas veselības apdrošināšanas karti (EVAK), kas sniedz Latvijas iedzīvotājiem iespējas saņemt valsts garantēto neatliekamo medicīnisko palīdzību Eiropas Savienības dalībvalstīs, Norvēģijā, Lihtenšteinā, Īslandē un Šveices Konfederācijā, maksājot attiecīgajā valstī noteikto pacienta iemaksu. Ar EVAK izdevumus par pacienta iemaksu kompensē BALTA, turklāt karti bez maksas var saņemt, personīgi ierodoties Veselības norēķinu centra centrālajā birojā vai kādā no teritoriālajām nodaļām. 

BALTA veiktajā aptaujā sadarbībā ar pētījumu aģentūru “RAIT” piedalījās 301 respondents no visas Latvijas. Pētījums norisinājās šogad interneta vidē no 5. līdz 7. septembrim.

 

 

Par apdrošinātāju BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK, Lietuvas Apdrošināšanas uzraudzības komisijas, Igaunijas statistikas departamenta un apdrošinātāju gada pārskatu datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā. Latvijas iedzīvotāji 14 gadu laikā novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja. BALTA ietilpst PZU GRUPĀ, kas ir viens no līderiem Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgū. PZU ir uzņēmums ar 200 gadus ilgu pieredzi apdrošināšanā un lepojas ar vairāk nekā 16 miljonu klientu uzticību Polijā. 2016. gada pirmajos trīs ceturkšņos PZU GRUPA parakstīja 3,4 miljardu eiro lielas apdrošināšanas prēmijas. Plašāka informācija internetā http://www.pzu.pl/relacje-inwestorskie.

 

 

Papildu informācija:

Juta Šteinerte,
BALTA Korporatīvās komunikācijas vadītāja
Tel.: +371 26 45 64 44
E-pasts: juta.steinerte@balta.lv


Ieva Balode,
NORDS PORTER NOVELLI
vecākā projektu vadītāja
Tel.: +371 26 15 84 80
E-pasts: ieva.balode@porternovelli.lv

 


Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus aicinām sazināties ar BALTA komunikācijas vadītāju:

  Līna Lisnere
  E-pasts: lina.lisnere@balta.lv