Atkal pakāpeniski palielinās bedru izraisīto negadījumu skaits

19.02.2014

Sākoties siltākiem laikapstākļiem, autobraucējiem arvien nopietnāk jāsāk pievērst uzmanību nepatīkamajām pavasara vēstnesēm – bedrēm uz ceļa. Lai arī Latvijā lielākās apdrošināšanas sabiedrības BALTA (RSA Grupa) statistika rāda, ka, salīdzinot ar pērnā gada pirmo divu mēnešu datiem, šogad situācija uz ceļiem ir nedaudz uzlabojusies, jo bijis mazāk atkušņu nekā pirms gada, apdrošinātāji tomēr iesaka būt uzmanīgiem. Pagājušogad kopumā bijis aptuveni 400 bedru izraisītu negadījumu, kā arī statistika liecina, ka visvairāk negadījumu notiek tieši uz Vidzemes ceļiem.

Ar katru nedēļu apdrošināšanas sabiedrība BALTA saņem arvien vairāk atlīdzību pieteikumu par bedru izraisītiem transportlīdzekļa bojājumiem. Lai gan šā gada statistika uz Latvijas ceļiem ir daudz iepriecinošāka, nekā tas bijis pērn, kad pirmo divu mēnešu laikā jau vien bija notikuši vairāk nekā 100 bedru izraisītu negadījumu, arī šogad bīstamas bedres apdraud automašīnu drošību. Līdz šim divu mēnešu laikā ir saņemts aptuveni 40 atlīdzību pieteikumu bojātu ceļu segumu dēļ. Iesniegumi galvenokārt nākuši no Rīgas.

„Ziemas aukstais periods šogad nebija garš, taču bija jūtamas patiešām straujas temperatūras izmaiņas - no mīnus 15 grādiem temperatūra pāris dienu laikā palielinājās līdz pat plus 3 grādiem. Intensīva satiksme savienojumā ar šādu izteiktu temperatūras maiņu ir galvenais iemesls ceļa seguma bojājumiem. Tāpēc aicinām autovadītājus būt uzmanīgiem un neaizmirst par katra pavasara nopietno problēmu uz ceļiem,” norāda BALTA atlīdzību direktors Ingus Savickis.

BALTA atlīdzību direktors arī uzsver, ka visbiežāk bedres bojā automašīnu riteņu diskus un riepas, tāpat bieži vien tiek bojāti arī abi buferi. „Apmēram 80 procentos gadījumu no visiem bedru nodarītajiem zaudējumiem cieš tieši automašīnu apakšējā daļa – riepas, diski vai buferi. Bieži vien šie bojājumi nav ļoti nopietni, taču ir atsevišķi gadījumi, kad bedres nodara daudz lielākus un nopietnākus bojājumus automašīnas ritošajai daļai vai pat virsbūvei,” skaidro I.Savickis.

Kopumā aizvadītajā gadā par nekvalitatīva ceļa izraisītiem bojājumiem apdrošināšanas sabiedrība BALTA saņēma apmēram 400 negadījumu pieteikumu, kas ir gandrīz par 100 negadījumiem vairāk nekā 2011. un 2012.gadā. Visaugstākā bedru izraisīto negadījumu intensitāte pērn bija vērojama tieši februārī. 2013.gadā par bedru izraisītajiem zaudējumiem vienam transporta līdzeklim apdrošināšanas sabiedrība BALTA atlīdzībā izmaksāja vidēji EUR 335.

Apdrošināšanas sabiedrības BALTA veidotie ieteikumi autovadītājiem, kā samazināt bedru nodarīto kaitējumu

Sākoties temperatūras svārstībām ap 0 grādiem, katru gadu iestājas tā sauktais „bedru laiks”. Autovadītāji var samazināt risku sabojāt savu transporta līdzekli ar vienkāršu risinājumu palīdzību:

 • regulāri un kārtīgi notīrīt vējstiklu un sānu stiklus, lai laikus pamanītu šķēršļus;
 • nodrošināt vējstikla tīrītāju darbību un regulāri pārbaudīt, vai ir iepildīts logu tīrīšanas šķidrums;
 • neaizmirstiet par priekšējo lukturu tīrību, jo netīri lukturi samazina redzamību diennakts tumšajā laikā;
 • izvēlieties atbilstošu braukšanas ātrumu, sevišķi pa nepazīstamiem ceļiem. 
 • izvēlieties laikapstākļiem pareizas riepas - nesteidzieties priekšlaicīgi uzmontēt vasaras sezonas riepas (saskaņā ar CSN ziemas riepām obligāti jābūt no 1.decembra līdz 1.martam). Atcerieties, ka Latvijas ceļu segumam zemprofila riepas nav īsti piemērotas;
 • ieraugot bedri, strauji uzsāciet bremzēšanu, taču, ja neizdodas apbraukt bedri vai pirms tās nobremzēt, braucot cauri bedrei, atlaidiet bremžu pedāli - tas noteikti samazinās automašīnai radītos bojājumus;
 • svarīgi atcerēties par, iespējams, nepieciešamo palīdzību uz ceļa. Visiem BALTA KASKO klientiem šāda palīdzība tiek sniegta bez maksas.

Par apdrošinātāju BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK, Lietuvas Apdrošināšanas uzraudzības komisijas, Igaunijas statistikas departamenta un apdrošinātāju gada pārskatu datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā.

Iedzīvotāju aptaujās iedzīvotāji 11 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja.

BALTA ietilpst „RSA Insurance Group”, kas ir viena no pasaulē vadošajām starptautiskajām apdrošināšanas grupām ar 300 gadu pieredzi. Tā ir nozares līderis Lielbritānijā, Skandināvijā, Kanādā, Īrijā, Āzijā, Latīņamerikā, kā arī Centrāleiropā un Austrumeiropā, kopumā piedāvājot apdrošināšanu gandrīz 140 valstīs. Grupas uzņēmumos strādā vairāk nekā 23 tūkstoši darbinieku. 2012.gadā tā apdrošināšanas prēmijās parakstīja 8,4 miljardu mārciņu. Plašāka informācija internetā http://www.rsagroup.com.

Papildu informācija:
Anita Irbīte
BALTA komunikācijas speciāliste
Tel.: 2 6372678
E-pasts: anita.irbite@balta.lv

Inga Bite
„P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības”
Tel.: 2 8626761
E-pasts: inga.bite@prae.lv

Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus aicinām sazināties ar BALTA komunikācijas vadītāju:

  Līna Lisnere
  E-pasts: lina.lisnere@balta.lv