Auto, bizness, cilvēks – drošas satiksmes ABC šogad pētīs konkursā “Drošākais uzņēmuma autoparks”

06.09.2021

Saskaņā ar Eiropas Komisijas datiem par ceļu satiksmes negadījumos bojāgājušo skaitu Eiropas Savienības (ES) valstīs Latvija 2019. gadā ieņēma 4. vietu. Turklāt desmit gadu laikā ceļu satiksmes negadījumu skaits ar ievainotajiem un bojāgājušajiem Latvijā ir palielinājies par 17%, kamēr ES vidēji – samazinājies par 4%. Lai aktualizētu šo problemātiku un veicinātu drošāku satiksmi uz Latvijas autoceļiem, jau devīto gadu tiek rīkots BALTA un Satiksmes ministrijas konkurss “Drošākais uzņēmuma autoparks”. Tā tēma šogad ir “Drošas satiksmes ABC – Auto, Bizness, Cilvēks”.

Trīs svarīgi komponenti – kopīga drošība

Droša satiksme uz autoceļiem – tā nav tikai ceļu satiksmes noteikumu pārzināšana vai atbilstoša braukšanas ātruma izvēle. BALTA uzsver – ceļu satiksmes ABC ir gan auto un bizness, gan cilvēks, un visi šie komponenti ir vienlīdz svarīgi drošībai.

“Auto – tā ir autotransporta uzturēšana, ieguldījumi tajā un attīstība atbilstoši aktuālajām tendencēm, lai autoparks būtu drošs gan rīt, gan pēc gada un tehniskas problēmas nekļūtu par iemeslu ceļu satiksmes negadījumam. Bizness – te jārēķinās ar uzņēmuma ilgtspēju, ko ietekmē drošs autoparks, jo uzņēmuma transportlīdzekļu iekļūšana ceļu satiksmes negadījumos ietekmē gan reputāciju, gan ienākumus. Tāpēc autoparka drošības kultūra jāveido ilgtermiņā, ieguldot preventīvajos līdzekļos. Cilvēks – te mēs runājam par autovadītāja atbildību ceļu satiksmē un arī par citiem ceļu satiksmes dalībniekiem, kas pārvietojas ar auto, velosipēdiem, kājām un arī ietekmē to, ka Latvija jau gadiem ir Eiropas ceļu satiksmes negadījumu statistikas augšgalā,” stāsta Kristaps Liecinieks, BALTA Transporta produktu un risku parakstīšanas pārvaldes vadītājs un konkursa žūrijas priekšsēdētājs.

Viņš atgādina, ka konkursa pievienotā vērtība joprojām ir pieredzes apmaiņa, gūstot vērtīgas idejas no labāko uzņēmumu autoparku pieredzes, kā arī saņemot atgriezenisko saiti no konkursa žūrijas vēl efektīvākai autoparka drošības uzlabošanai. 

Autoparku vērtēšana un godināšana – arī šogad lielākoties attālināti

Gada balva “Drošākais uzņēmuma autoparks” iestājas par sociāli atbildīgiem uzņēmumiem, kuri savā ikdienas darbībā, pārvaldot autoparkus, pierāda, ka tiem patiesi rūp kopējā satiksmes drošība. Tas ietver uzņēmuma iesaisti risku vadībā, cilvēkresursu vadību, uzņēmuma politiku un rīcību attiecībā uz ceļu satiksmes negadījumiem, to uzraudzību un vadību, kā arī autoparku raksturojošo parametru analīzi un tehnisko nodrošinājumu.

Konkurss noritēs divās kārtās. Pirmajā atlases kārtā žūrijas eksperti izvērtēs konkursanta elektroniskajā pieteikumā iesniegto informāciju, lai izvirzītu kandidātus otrajai atlases kārtai. Atlasē papildus tiks izmantota Ceļu satiksmes drošības direkcijas un Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja sniegtā informācija par konkursanta autoparku un tajā esošajiem transportlīdzekļiem. Otrajā atlases kārtā žūrijas eksperti ar šai kārtai izvirzītajiem pretendentiem veiks intervijas, lai, veicot padziļinātu izpēti un analīzi, izvērtētu uzņēmuma autoparku. Šogad konkursa dalībniekiem pirms otrās kārtas pirmo reizi būs iespēja iepazīties ar jautājumiem, lai vēl pilnvērtīgāk sagatavotos sarunai ar vērtēšanas komisiju.

Tāpat kā pērn, arī šogad svinīgā apbalvošana notiks attālināti līdz ar nozares ekspertu diskusiju 25. novembrī DELFI TV tiešraidē un būs skatāma ikvienam interesantam. Pirmo reizi konkursantiem tiks piešķirtas īpašās balvas par izcilību ilgtspējīgu risinājumu ieviešanā autoparka pārvaldības modelī un autotransporta modernizēšanā, kā arī par lielāko izrāvienu jeb ievērojamāko attīstību gada laikā.

Dalība gada balvā uzņēmumu vadītājiem un autoparku atbildīgajiem darbiniekiem dod iespēju iegūt neatkarīgu viedokli un padziļinātu analīzi par autoparka stiprajām pusēm un jomām, kur iespējams pilnveidoties, saņemot individuālu izvērtējumu un ieteikumus autoparku pārvaldīšanas uzlabojumiem nākotnē. Labākie dalībnieki konkursa noslēgumā tiek apbalvoti ar vienu no trim – zelta, sudraba vai bronzas – kategorijām. Šie apbalvojumi arī sniedz priekšrocības Latvijas uzņēmumu “Ilgtspējas indeksā”, ceļot uzņēmuma darbības ilgtspējas un korporatīvās atbildības līmeņa kopējo novērtējumu.

Pieteikties konkursam iespējams līdz 27. septembrim, aizpildot pieteikšanās anketu mājaslapā www.drosakais.lv. Dalība konkursā ir bez maksas, un piedalīties aicināts jebkurš uzņēmums un iestāde, kura pārvaldībā ir vismaz 5 transportlīdzekļi, neatkarīgi no uzņēmuma darbības virziena.

Konkursu organizē AAS BALTA (PZU grupa) sadarbībā ar Satiksmes ministriju. Gada balvu atbalsta un izpratni par ilgtspējīgu un sociāli atbildīgu autoparku pārvaldi palīdz veicināt Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD), SIA “Circle K Latvia”, SIA “SEB līzings”, Latvijas Automoto biedrība (LAMB), AS “Mapon”, SIA “Moller Auto Lidosta Volkswagen centrs”, biedrība “Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūts” (InCSR), Latvijas Darba devēju konfederācija, Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācija un Latvijas Pašvaldību savienība.

Papildu informācija:

Līna Lisnere

AAS BALTA

komunikācijas vadītāja

Tel.: +371 26 40 10 41

E-pasts: lina.lisnere@balta.lv

 

Janīna Biteniece

Deep White

projektu vadītāja

Tel.: +371 26 70 63 61

E-pasts: janina@deepwhite.lv

 

Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus aicinām sazināties ar BALTA komunikācijas vadītāju:

  Līna Lisnere
  E-pasts: lina.lisnere@balta.lv