BALTA: šī gada 11 mēnešos atlīdzībās par auto sadursmēm ar dzīvniekiem izmaksāts jau pusotrs miljons eiro

11.12.2018

Šoruden būtiski pieaudzis KASKO apdrošināšanas atlīdzību pieteikumu skaits par tādiem ceļu satiksmes negadījumiem, ko izraisījuši uz ceļa pēkšņi izskrējuši dzīvnieki, liecina apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) dati. Šogad kopumā reģistrētas jau vairāk nekā 1000 sadursmes ar dzīvniekiem, un pavisam 11 mēnešu laikā KASKO atlīdzībās par šādiem negadījumiem BALTA izmaksājusi teju 1,6 miljonus eiro.

Tuvojoties ziemai, meža dzīvnieki gatavojas aukstajai sezonai, uzņemot pēc iespējas vairāk barības, kas mudina tos pamest ierastās meža takas un doties ražas lauku meklējumos. Turklāt ziemas mēneši lielai daļai meža zvēru ir pārošanās laiks, tāpēc dzīvnieki bieži vien ir nevērīgi pret apkārtējiem apstākļiem, tostarp autobraucējiem. Vairāku gadu statistika liecina, ka oktobrī un novembrī strauji pieaug negadījumu skaits, ko izraisa auto sadursmes ar meža zvēriem. Diemžēl šajos negadījumos nereti cieš arī cilvēki, turklāt ne vien autovadītājs, bet arī pasažieri. Negadījumu skaits ar katru gadu pieaug – pēc BALTA datiem 2018. gadā līdz šim reģistrēts par 44% vairāk sadursmju ar meža dzīvniekiem nekā 2015. gadā.

“Lai gan sadursmes ar dzīvniekiem notiek daudz retāk nekā transportlīdzekļu savstarpējās sadursmes, šādu negadījumu sekas parasti ir ļoti nopietnas, tāpēc arī zaudējumu apmērs – krietni lielāks. KASKO polisēs sadursme ar dzīvnieku ir standarta segums. Tomēr bieži vien, apdrošinot “dzelžus”, mēs aizmirstam par sevi un pasažieriem, kas atrodas mašīnā, kaut gan cilvēku dzīvības ir daudz trauslākas par tonnām smagu auto. Domājot par šo aspektu – atbildību par savu un līdzcilvēku veselību, auto īpašniekiem ir iespēja apdrošināt auto pasažieru nelaimes gadījumu risku, jo diemžēl tieši pasažieri ir tie, kas nereti gūst lielākos savainojumus šādās sadursmēs,” skaidro BALTA Transporta produktu un riska parakstīšanas pārvaldes vadītājs Kristaps Liecinieks.

Saskaņā ar BALTA apkopoto statistiku visbiežāk – gandrīz divās trešdaļās gadījumu – auto saskrienas ar stirnām, retāk ar tādiem lieliem dzīvniekiem kā aļņi un brieži. Taču lielie meža zvēri nodara arī ievērojami lielākus postījumus un rada pamatīgus zaudējumus. Vidējā KASKO atlīdzība pēc auto sadursmes ar dzīvnieku ir 1512 eiro, tikmēr lielākā šogad izmaksātā atlīdzība sasniegusi 18 tūkstošus eiro, kādam AUDI A4 saduroties ar alni. Taču nevajag novērtēt par zemu arī mazākus dzīvniekus – stirna, kas sver 20 kg, automašīnai braucot ar ātrumu 100 km/h, ielido logā ar vienas tonnas spēku.   

BALTA ceļu satiksmes negadījumu statistika liecina, ka katrā negadījumā ar cietušajiem traumas gūst vidēji 1,2 cilvēki – tas nozīmē, ka savainots tiek ne tikai autovadītājs, bet arī pasažieris. Lai gan BALTA statistikas dati rāda, ka pēdējos gados ir izdevies samazināt bojāgājušo un smagi ievainoto skaitu, palielinās kopējais ceļu satiksmes negadījumos cietušo skaits.

BALTA atgādina tumšajā laikā būt īpaši uzmanīgiem un pievērst pastiprinātu uzmanību ceļam un apkārt notiekošajam, lai pasargātu gan sevi, gan līdzbraucējus un savu spēkratu.

-       Bīstamākais diennakts laiks ir krēslas iestāšanās un agrs rīts.

-       Ceļa posmos, kur izvietotās ceļazīmes norāda par iespējamu meža dzīvnieku klātbūtni, ieteicams samazināt braukšanas ātrumu.

-       Saskaņā ar likumdošanu neatkarīgi no tā, vai notikusi sadursme ar savvaļas dzīvnieku, vai mājdzīvnieku, par notikušo jāziņo policijai un atstāt notikuma vietu nedrīkst.

-       Svarīgi atcerēties, ka dzīvnieks var uzbrukt, tāpēc vislabāk tam netuvoties. Policija par notikušo informēs attiecīgos dienestus, kas nepieciešamības gadījumā sniegs dzīvniekam palīdzību.

Par apdrošināšanas sabiedrību BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā. Latvijas iedzīvotāji 15 gadu laikā novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja. BALTA ietilpst PZU grupā, kas ir viens no līderiem Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgū. PZU ir uzņēmums ar 200 gadus ilgu pieredzi apdrošināšanā un lepojas ar vairāk nekā 16 miljonu klientu uzticību Polijā. 2018. gada pirmajā ceturksnī PZU grupas neto peļņa sasniedza 249.6 miljonus eiro. Plašāka informācija internetā http://www.pzu.pl/relacje-inwestorskie.

Papildu informācija:
Līna Lisnere
AAS BALTA
komunikācijas vadītāja
Tel.: +371 26 40 10 41
E-pasts: lina.lisnere@balta.lv

Nadīna Erdmane
Deep White
projektu vadītāja
Tel.: +371 26 20 16 66
E-pasts: nadina@deepwhite.lv

Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu? Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Ja noticis negadījums, izsauc palīdzību uz ceļa spiežot šeit.
  Palīdzību uz ceļa vēl joprojām varēsi pieteikt arī zvanot 675 333 75

  *Pārliecinies, ka Tavā auto apdrošināšanas polisē ir iekļauts risks “Palīdzība uz ceļa”.