BALTA: šogad nebūs atlīdzību pieteikumu par plūdiem vai paliem

13.03.2014

Vakar Daugavā ir sākusies ledus iešana, kas solās būt rāma. Pēc pagājušā gada ievērojamajiem plūdu un palu postījumiem, kad Latvijā lielākā apdrošināšanas sabiedrība BALTA (RSA Grupa) klientiem atlīdzināja zaudējumus 280 000 eiro apmērā, šis gads solās būt pavisam mierīgs. BALTA atlīdzību direktors Ingus Savickis norāda, ka pavasara pali šogad būs nelieli un šī var būt pirmā reize pēdējo gadu laikā, kad BALTA acīmredzot netiks saņemts neviens atlīdzību pieteikums par plūdiem vai paliem.

„Šogad palu un lielu plūdu visticamāk nebūs. Pirmo reizi daudzu gadu laikā var novērot situāciju, kad upēs ledus izkūst kā ezerā – vienmērīgi un pakāpeniski. Tas atsaucas arī uz atlīdzību izmaksu apjomu, šogad vēl nav iesniegts neviens atlīdzību pieteikums par pavasara plūdu vai palu nodarītajiem zaudējumiem. Ir iespējams, ka šogad pateicīgie laikapstākļi BALTA klientiem ļaus izvairīties no postījumiem, taču tajā pašā laikā jāatceras, ka situācija līdz ar spēcīgām pavasara lietusgāzēm var mainīties pāris dienu laikā,” stāsta BALTA atlīdzību direktors Ingus Savickis.

 Ingus Savickis skaidro, ka pavasara lietavas dažkārt mēdz būt ar lielu nokrišņu daudzumu, strauji palielinot līmeni ūdenstilpnēs. Arī kūstošais ledus un ledus sastrēgumi var ietekmēt ūdens līmeni. Kā ziņojis Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD), patlaban ir noteiktas trīs vietas, kur pavasarī potenciāli varētu būt plūdi, - Daugavas upes baseins posmā no Līksnas līdz Nīcgalei, Jersika un Jēkabpils-Pļaviņu posms. Šajās vietās varētu veidoties ledus sastrēgumi, kas, iespējams, var izraisīt ūdens līmeņa celšanos. Tāpēc jebkurā gadījumā pārplūstošu ūdenstilpņu tuvumā dzīvojošiem ieteicams sekot līdzi ūdens līmenim, lai vajadzības gadījumā spētu atbilstoši un operatīvi reaģēt.

Lai arī meteorologu šī gada prognozes rāda, ka plūdi nebūs tik izteikti kā iepriekšējos gadus, pastāv iespēja, ka plūdi radīsies lietavu dēļ. Kā liecina apdrošināšanas sabiedrības BALTA pieredze, plūdos visvairāk cieš tieši mēbeles - dīvāni, virtuves iekārtas, sekcijas un citas sadzīves lietas. Iespējas pārvietot lielizmēra mēbeles ir gana ierobežotas, tieši tādēļ laicīgi ir jāpārdomā rīcības plāns, kā pārvietot vai novietot uz paaugstinājumiem mēbeles pēkšņu plūdu gadījumā.

Arī VUGD sniedz vairākus ieteikumus, par kuriem savlaicīgi jāparūpējas. Lai samazinātu varbūtējo vides piesārņojumu un apdraudējumu cilvēku veselībai, pirms iespējamiem plūdiem ir jāizsmeļ notekūdeņu un tualetes bedres, jānodrošina, lai ķīmiskās vielas un produkti atrastos drošās vietās, kā arī jānorobežo vai jāizved atkritumi.

Pērn pavasarī piedzīvotie plūdi un pali daudzās Latvijas vietās bija līdz šim postošākie un spēcīgākie pēdējo gadu laikā. Visvairāk pieteikumu pērn tika saņemti no Ogres, Pļaviņām un Daugavpils, kam sekoja pieteikumi arī no Jēkabpils, Līvāniem un Ādažiem. Pērn BALTA saņēma vairāk nekā 60 pieteikumu par zaudējumu atlīdzināšanu, atlīdzībās izmaksājot 280 000 eiro.

Par apdrošinātāju BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK, Lietuvas Apdrošināšanas uzraudzības komisijas, Igaunijas statistikas departamenta un apdrošinātāju gada pārskatu datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā.

Iedzīvotāju aptaujās iedzīvotāji 11 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja. BALTA ietilpst „RSA Insurance Group”, kas ir viena no pasaulē vadošajām starptautiskajām apdrošināšanas grupām ar 300 gadu pieredzi. Tā ir nozares līderis Lielbritānijā, Skandināvijā, Kanādā, Īrijā, Āzijā, Latīņamerikā, kā arī Centrāleiropā un Austrumeiropā, kopumā piedāvājot apdrošināšanu gandrīz 140 valstīs. Grupas uzņēmumos strādā vairāk nekā 23 tūkstoši darbinieku. 2012.gadā tā apdrošināšanas prēmijās parakstīja 8,4 miljardu mārciņu. Plašāka informācija internetā http://www.rsagroup.com.


Papildu informācija:
Anita Irbīte
BALTA komunikācijas speciāliste
Tel.: 2 6372678
E-pasts: anita.irbite@balta.lv

Inga Bite
„P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības”
Tel.: 2 8626761
E-pasts: inga.bite@prae.lv

Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus aicinām sazināties ar BALTA komunikācijas vadītāju:

  Līna Lisnere
  E-pasts: lina.lisnere@balta.lv