BALTA 2017. gadā audzējusi parakstīto prēmiju apjomu, saglabājot nozares līdera pozīciju

16.05.2018

Apdrošināšanas sabiedrība BALTA (PZU grupa) 2017. gadā, salīdzinot ar gadu iepriekš, palielinājusi bruto parakstīto prēmiju apjomu par 18% līdz 88,9* miljoniem eiro. Sasniegtie rezultāti ļāvuši BALTA saglabāt vadošo pozīciju kā lielākajai nedzīvības apdrošināšanas sabiedrībai Latvijas tirgū attiecībā uz Latvijā parakstītajām bruto prēmijām.

“Pagājušais gads apdrošināšanas sabiedrībai BALTA vērtējams kā ievērojamas izaugsmes gads. Priecē tas, ka aug gan apdrošināmo objektu skaits – jo īpaši būvniecībā –, gan palielinās to cilvēku skaits, kuri apdrošināšanu iegādājas pirmo reizi, papildus tā dēvētajiem “obligātajiem” produktiem proaktīvi apdrošinot savu īpašumu, mantiskās vērtības un iegādājoties ceļojumu apdrošināšanu. Šādas tendences lielā mērā liecina par ekonomiskās aktivitātes palielināšanos un pakāpenisku iedzīvotāju dzīves līmeņa uzlabošanos,” norāda Īans Kenedijs (Iain Kennedy), BALTA valdes priekšsēdētājs.

2017. gadā izaugsme bija vērojama attiecībā uz visiem nozīmīgākajiem BALTA apdrošināšanas portfeļiem, vairumam no tiem sniedzoties virs tirgus līmeņa. Tāpat pērn BALTA noslēdza vairākus jaunus sadarbības līgumus, ievērojami paplašinot sadarbības partneru tīklu.

“Klienti jau 15 gadus apdrošināšanas sabiedrību BALTA atzīst par godīgāko apdrošinātāju Latvijā un izvēlas to par savu ilgtermiņa sadarbības partneri. Pērn turpinājām jau iepriekš veiksmīgi uzsāktās aktivitātes klientu apkalpošanas pilnveidē, konkurētspējīgu produktu izveidē, kā arī rūpējāmies par darbinieku iesaistes un apmierinātības veicināšanu, jau trešo gadu pēc kārtas saņemot prestižo AON apbalvojumu kā labākajam darba devējam Baltijā. Visi šie faktori likumsakarīgi atspoguļojas mūsu biznesa rezultātos,” uzsver Ī.Kenedijs.

Pateicoties ievērojamajai biznesa izaugsmei un apdrošināšanas sabiedrības veiktajiem uzlabojumiem saimnieciskās darbības efektivitātē, BALTA pārskata gada peļņa pērn sasniedza 5,9 miljonus eiro.

* Pirms OCTA atskaitījumiem. 

Par apdrošinātāju BALTA
Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK, Lietuvas Apdrošināšanas uzraudzības komisijas, Igaunijas statistikas departamenta un apdrošinātāju gada pārskatu datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā. Latvijas iedzīvotāji 15 gadu laikā novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja. BALTA ietilpst PZU grupā, kas ir viens no līderiem Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgū. PZU ir uzņēmums ar 200 gadus ilgu pieredzi apdrošināšanā un lepojas ar vairāk nekā 16 miljonu klientu uzticību Polijā. 2017. gada pirmajos trīs ceturkšņos PZU grupas neto peļņa sasniedza 697,7 miljonus eiro. Plašāka informācija internetā http://www.pzu.pl/relacje-inwestorskie.

Papildu informācija:

Līna Lisnere,
BALTA komunikācijas vadītāja
Tel.: +371 26 40 10 41
E-pasts: lina.lisnere@balta.lv

Ieva Balode,
NORDS PORTER NOVELLI
vecākā projektu vadītāja
Tel.: +371 26 15 84 80
E-pasts: ieva.balode@porternovelli.lv

Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Ja noticis negadījums, izsauc palīdzību uz ceļa spiežot šeit.
  Palīdzību uz ceļa vēl joprojām varēsi pieteikt arī zvanot 675 333 75

  *Pārliecinies, ka Tavā auto apdrošināšanas polisē ir iekļauts risks “Palīdzība uz ceļa”.