BALTA: apdrošināšanas atlīdzības šogad augušas teju visās pozīcijās

10.10.2022

AAS BALTA (PZU grupa) 2022. gada pirmajos sešos mēnešos bruto izmaksāto atlīdzību apjoms sasniedzis pēdējo gadu augstāko līmeni – vairāk nekā 35 miljonus eiro. Vislielākais atlīdzību apjoms šī gada pirmajā pusē bijis transporta apdrošināšanā – OCTA un KASKO apdrošināšanas veidos tas sasniedzis 16,8 miljonus eiro, kas ir 11,2% pieaugums salīdzinājumā ar attiecīgo periodu 2021. gadā.

Ievērojams atlīdzību apjoma pieaugums salīdzinājumā ar pagājušā gada pirmajiem sešiem mēnešiem vērojams arī veselības apdrošināšanā, kur tas sasniedzis 9,1 miljonu eiro, kas ir par 33,2% vairāk, bet privātpersonu un juridisko personu īpašuma apdrošināšanā izmaksāti 6,7 miljoni eiro (15,2% pieaugums).

Nelaimes gadījumu apdrošināšanas atlīdzību izmaksas šī gada pirmajā pusē pieaugušas par 16%, sasniedzot teju 711 000 eiro. Pēc Covid-19 izraisītās pauzes atsākusies intensīva ceļošana, un ceļojumu apdrošināšanā izmaksātā summa ir gandrīz trīs reizes lielāka nekā pērn, sasniedzot vairāk nekā 660 000 eiro.

”Atlīdzību apjoma pieaugumu ietekmējusi gan aktīvākas dzīves atsākšanās pēc pandēmijas mājsēdes, gan cenu pieaugums visās dzīves jomās. Inflācijas iespaidā aug arī apdrošināšanas atlīdzības – dārgāk kļuvis doties pie ārsta, strauji pieaugušas autoservisu izmaksas, turpinās būvniecības inflācija. Tas nozīmē, ka neparedzētos gadījumos ievērojami pieaug arī iedzīvotāju izdevumi negadījuma seku novēršanai, ja nav laikus sagatavots apdrošinātāju piedāvātais drošības spilvens,” saka BALTA Apdrošināšanas atlīdzību direktors Ingus Savickis.

Fizisko personu īpašuma apdrošināšanā lielākā atlīdzība šogad bijusi 131 000 eiro apmērā un izmaksāta par elektroinstalāciju bojājumu izraisīta ugunsgrēka pilnībā nopostītu dzīvojamo māju.

„Kā rāda BALTA pieredze, īssavienojumi ir otrs biežākais ugunsnelaimes cēlonis, kas izraisa ap 18% no visiem negadījumiem. Katrs piektais ugunsgrēks izceļas sadzīves negadījumu dēļ. Galvenokārt pie vainas ir noklīdusi sveces liesma, aizdedzies adventes vainags, pie mājas novietotās atkritumu tvertnēs nenodzēsti izsmēķi, gatavojot uzliesmojusi eļļa utt. Pārējos gadījumos fizisku personu privātīpašumu uguns posta galvenokārt apkures sistēmu nepareizas lietošanas, trešo personu ļaunprātīgas rīcības un citu iemeslu dēl. Lai gan ugunsgrēks nav biežākais negadījuma veids īpašuma apdrošināšanā, tas ir vispostošākais ar visievērojamākajiem zaudējumiem,” stāsta Ingus Savickis, norādot, ka uguns nesaudzē arī juridisko īpašumu un apdrošinātāji arvien lielāku uzmanību pievērš sadarbībai ar klientiem risku novērtēšanā un prevencijā, lai iespējamību notikt negadījumam ievērojami mazinātu.

Transporta apdrošināšanas atlīdzību segmentā lielākā OCTA atlīdzība šogad ir teju 59 000 eiro ceļu satiksmes negadījumā bojātu smago VOLVO markas automašīnu. Bet lielākā KASKO atlīdzība vairāk nekā 44 000 eiro apmērā izmaksāta par gadījumu, kad smagā auto ar vilcēju, kas ar piekabi bija novietots stāvēšanai, piekabe lielā vēja dēļ sasvērās un atsitās pret automašīnu, to ievērojami sabojājot.

„Mums kā apdrošinātājam ir svarīgi sniegt klientiem plašu un pilnvērtīgu aizsardzību, kas vēl būtiskāk kļūst apstākļos, kad inflācija ietekmē teju ikvienu pakalpojumu jomu un dzīves dārdzība palielinās. Šī iemesla dēļ mūsu dienaskārtībā patlaban ļoti aktuāla ir arī diskusija ar klientiem par nepieciešamību pārskatīt īpašuma apdrošināšanas summu, lai nelaimes gadījumā tā būtu pietiekama visa īpašuma atjaunošanai atbilstošā cenu līmeņa kontekstā. Jāuzteic tas, ka sabiedrības izpratne par apdrošināšanas nozīmīgumu pieaug, cilvēkiem arvien vairāk novērtējot finansiālo atbalstu, ko neparedzētās situācijās sniedz apdrošināšana,” rezumē I. Savickis.

Par apdrošināšanas sabiedrību BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā. 2021. gadā uzņēmuma parakstīto prēmiju apjoms bija 116 miljoni eiro. Latvijas iedzīvotāji 18 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja. BALTA ietilpst PZU grupā, kas ir viens no līderiem Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgū. PZU ir uzņēmums ar 200 gadus ilgu pieredzi apdrošināšanā un lepojas ar vairāk nekā 22 miljonu klientu uzticību piecās valstīs. 2021. gadā PZU grupas parakstīto prēmiju apjoms sasniedza 5,48 miljardus eiro. Plašāka informācija internetā www.balta.lv un www.pzu.pl/relacje-inwestorskie.

Papildu informācija:

Līna Barkovska

AAS BALTA

komunikācijas vadītāja

Tel. +371 26 40 10 41

E-pasts: lina.barkovska@balta.lv

 

Ligita Mieze

Deep White

projektu vadītāja

Tel. +371 27 88 55 02

E-pasts: ligita@deepwhite.lv

Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Ja noticis negadījums, izsauc palīdzību uz ceļa spiežot šeit.
  Palīdzību uz ceļa vēl joprojām varēsi pieteikt arī zvanot 675 333 75

  *Pārliecinies, ka Tavā auto apdrošināšanas polisē ir iekļauts risks “Palīdzība uz ceļa”.