BALTA bruto parakstīto prēmiju apjoms deviņos mēnešos sasniedzis 86,9 miljonus eiro

30.11.2021

Latvijā vadošās nedzīvības apdrošināšanas kompānijas AAS BALTA (PZU grupa) izaugsme šī gada deviņos mēnešos bijusi 6,5%, uzņēmuma bruto parakstīto prēmiju apjomam sasniedzot 86,9 miljonus eiro. Apdrošināšanas sabiedrība nostiprināja Latvijas nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderpozīcijas ar tirgus daļu 26,8% apmērā. Apdrošinātāja peļņa šajā periodā bija 6,4 miljoni eiro.

“Gan BALTA, gan apdrošināšanas tirgus kopējā izaugsme liecina par pozitīvu tendenci: sabiedrībā arvien pieaug vēlme pēc stabilitātes, sevi finansiāli pasargājot. Pieaugums vērojams visos galvenajos apdrošināšanas produktos. Piemēram, veselības apdrošināšanā 2020. gadā pieaugums samazinājās līdz 4%, bet tagad atkal ir atgriezies 8% līmenī. Novērojam, ka šogad cilvēki steidz izmantot pakalpojumus, kas ir iekavēti iepriekšējā gadā līdz ar vairākiem ierobežojumiem medicīnas pakalpojumu saņemšanā. Arī īpašuma apdrošināšanas apjomi aug no 3% pieauguma 2020. gadā uz 12% 2021. gada 9 mēnešos. Šeit jāizceļ pieaugums apdrošinājuma summās (summa, par kādu īpašums tiek apdrošināts, lai to varētu pilnībā atjaunot) – to virza augstā inflācija būvniecības nozarē,” uzsver Uldis Dzintars, BALTA valdes loceklis.

Papildus ievērojamai izaugsmei veselības apdrošināšanā, īpašuma un ceļojumu apdrošināšanas produktos BALTA šī gada deviņos mēnešos lielisku izaugsmi uzrādījusi arī tādos produktu veidos kā nelaimes gadījumu apdrošināšana (10,2% izaugsme pret 2020. gadu) un civiltiesiskās atbildības apdrošināšana (33,3%).

Tirgus dati liecina, ka ceļojumu apdrošināšana, kas 2020. gadā piedzīvoja 43% kritumu, šogad aug par 9%. Īpašs pieaugums ir vērojams šī gada otrajā pusē, palielinoties ceļojumu skaitam. Savukārt ievērojams pārdošanas ienākumu kritums tirgū ir OCTA produktā – 14% šī gada deviņos mēnešos un pat 17% 2020. gadā. Kā norāda U. Dzintars, atšķirībā no 2008. gada krīzes šogad samazinājumu virza nevis mazāks apdrošināto auto skaits, bet polišu cenu kritums, kas Latvijā ir straujākais starp Baltijas valstīm.

Līdz ar biznesa apjoma pieaugumu šī gada pirmajā pusgadā pieaudzis arī BALTA neto piekritušo atlīdzību apjoms, kas trijos ceturkšņos bija teju 48,1 miljons eiro – par 10,4% vairāk nekā gadu iepriekš.

2021.gada deviņos mēnešos BALTA aktīvo klientu vidū bija vairāk nekā 281 000 privātpersonu un vairāk nekā 30 000 juridisko personu.

Saskaņā ar Latvijas Apdrošinātāju asociācijas (LAA) datiem par nedzīvības apdrošinātājiem un dzīvības apdrošinātāju veselības un nelaimes gadījumu produktiem BALTA 2021. gada deviņos mēnešos spējusi audzēt tirgus daļu, sasniedzot 26,8%.

“Latvijā nozarei vēl ir plašas iespējas apgūt tirgu tradicionālajos apdrošināšanas veidos – īpašuma, KASKO, CTA u. c. Lai arī klientu skaits turpina pieaugt, tomēr joprojām ir gana plašs neapgūtā tirgus potenciāls. Tāpēc uzskatām, ka galvenokārt tirgus pieaugumu veicinās tradicionālie apdrošināšanas veidi, gan pieaugot klientu skaitam, gan apdrošināšanas summu limitiem. Paredzam, ka lielākas izmaiņas nozarē varētu būt veidā, kā apdrošināšana tiek izplatīta un pārdota. To veicinās uzlabojumi klientu pieredzē, kur galvenais virziens – lai klientam ir vieglāk, ērtāk, patīkamāk sadarboties ar apdrošinātāju un būt labāk pasargātam no neparedzētiem gadījumiem,” par tirgus attīstības prognozēm stāsta U. Dzintars.

Par apdrošināšanas sabiedrību BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā. 2020. gadā uzņēmuma parakstīto prēmiju apjoms bija 107,3 miljoni eiro. Latvijas iedzīvotāji 17 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja. BALTA ietilpst PZU grupā, kas ir viens no līderiem Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgū. PZU ir uzņēmums ar 200 gadus ilgu pieredzi apdrošināšanā un lepojas ar vairāk nekā 22 miljonu klientu uzticību piecās valstīs. 2020. gadā PZU grupas parakstīto prēmiju apjoms sasniedza 5,33 miljardus eiro. Plašāka informācija internetā www.balta.lv un www.pzu.pl/relacje-inwestorskie.

Papildu informācija:

Līna Lisnere

AAS BALTA

komunikācijas vadītāja

Tel.: +371 26 40 10 41

E-pasts: lina.lisnere@balta.lv

 

Janīna Biteniece

Deep White

projektu vadītāja

Tel.: +371 26 70 63 61

E-pasts: janina@deepwhite.lv

 

 

Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus aicinām sazināties ar BALTA komunikācijas vadītāju:

  Līna Lisnere
  E-pasts: lina.lisnere@balta.lv