BALTA: Covid-19 realitāte – atcelti un pārtraukti ceļojumi piecdesmit tūkstošu eiro vērtībā

28.04.2021

Ceļošana ir viena no jomām, ko Covid-19 ierobežojumi skāruši visbargāk. Tiesa, tas neattur cilvēkus no ceļošanas uz valstīm un teritorijām, kas ir saulainas, siltas un atvērtas tūristiem – uz Ēģipti, Kanāriju salām, Apvienotajiem Arābu Emirātiem, Indonēziju. AAS BALTA (PZU grupa) pēdējo divu mēnešu laikā atlīdzībās par atceltajiem vai pārtrauktajiem ceļojumiem izmaksājusi jau vairāk nekā 50 000 eiro. Apdrošinātājs uzsver – cilvēki inficējas ar Covid-19 gan tieši pirms ceļošanas, kad čemodāni ir jau sakrāmēti, gan arī ārzemēs, kur viņiem jāpaliek karantīnā līdz pilnīgai atlabšanai un jādomā par uzturēšanās izdevumiem vismaz 10 dienu garumā.

Cilvēks plāno ceļojumu, bet 48–72 stundas pirms izlidošanas nepieciešams veikt Covid-19 testu, un tas izrādās pozitīvs. Kā rāda BALTA klientu pieredze, ne vienmēr ceļotājs nojauš par inficēšanos – daļa testu izrādās pozitīvi bez raksturīgajiem saslimšanas simptomiem. Gadās arī, ka saslimst tikai viens ģimenes loceklis, bet karantīnā nonāk visa ģimene. Ja no sapņu ceļojuma pēkšņas saslimšanas dēļ nākas atteikties, ģimenei – diviem pieaugušajiem un bērnam – tas nozīmē vismaz 1500 eiro lielus zaudējumus. Prāvākā atlīdzība par ceļojuma atcelšanu, ko BALTA šogad izmaksājusi saistībā ar Covid-19, bija 3800 eiro.

Savukārt aizlidot kārotajā atvaļinājumā ir tikai puse no labas atpūtas, jo ir gadījumi, kad, atrodoties ārzemēs, pirms izlidošanas uz mājam Covid-19 tests izrādās pozitīvs, un ceļotājs uz divām nedēļām iestrēgst karantīnā, ir spiests pirkt jaunas lidmašīnas biļetes un apmaksāt viesnīcu. Izmaksas nav iespējams prognozēt, jo atgriezties Latvijā var tikai tad, kad cilvēkam tiek uzrādīts negatīvs Covid-19 tests. Tāpat jāņem vērā, ka arī ģimenes locekļiem, visticamāk, būs jāpaliek karantīnā ārzemēs.

“Patlaban populārākais ceļotāju galamērķis ir Ēģipte, ar kuru saistīti ap 80% ar Covid-19 saistīto ceļojumu atcelšanas vai pārtraukšanas risku izmaksu. Starp BALTA klientiem vien divu mēnešu laikā karantīnā Ēģiptē pabijušas 10 Latvijas ģimenes, kurām diemžēl Covid-19 testi pirms atgriešanās mājās izrādījušies pozitīvi. Kā rāda mūsu pieredze, daļa klientu par inficēšanos uzzina pēdējā dienā pirms atgriešanās Latvijā, veicot testu ceļojuma galamērķī. Kādam klientam nācies lidot uz mājām, atstājot ārzemēs pārējos ģimenes locekļus, kuriem bijis pozitīvs Covid-19 tests. Visticamāk, šādu gadījumu ir krietni vairāk, jo ne visi ceļotāji iegādājušies ceļojumu apdrošināšanu. Par šiem gadījumiem zināms tādēļ, ka BALTA šobrīd ir vienīgais apdrošinātājs Latvijā, kas atlīdzina ceļojuma pārtraukšanas risku, un šie cilvēki ir mūsu klienti. Ja ceļojuma apdrošināšana ar Covid-19 risku nav iegādāta, ceļotājam jāpaļaujas pašam uz saviem spēkiem, sedzot visus karantīnas uzturēšanās izdevumus,” stāsta Ludmila Ščegoļeva, BALTA Personu produktu vadītāja.

“Protams, ja cilvēkam nav nekādu slimības simptomu, pēc dažām dienām var veikt testu atkārtoti cerībā, ka pirmais tests ir bijis kļūdains. Papildu izmaksas par dažām dienām viesnīcā un jauna lidmašīnas biļete ir pietiekami nepatīkams pārsteigums, sevišķi tad, ja ceļojuma budžets ir ierobežots,” brīdina Ludmila Ščegoļeva.

Šie riska faktori un iespējamās papildu izmaksas neattur cilvēkus no ceļošanas. Salīdzinot šogad izmaksāto atlīdzību dinamiku ar iepriekšējiem gadiem, martā atlīdzību skaits sasniedzis gandrīz tādus pašus rādītājus kā periodā pirms Covid-19 uzliesmojuma, kad ceļošanas iespējas bija neierobežotas.

“Cilvēki grib ceļot, un tas ir saprotams, to rāda arī mūsu statistika – atsākoties tūroperatoru darbībai, ceļotāju plūsma uz atsevišķām valstīm ir būtiski palielinājusies. Tas savukārt būtiski palielinājis izmaksas, kas saistītas ar medicīnisko palīdzību ārzemēs, un papildus parādījušās daudzas izmaksas, kas saistītas ar ceļojumu atcelšanu Covid-19 dēļ. Protams, vienmēr rūpēsies par mūsu klientiem neatkarīgi no tā, kurā pasaules malā viņi atrastos, tomēr šajā laikā aicinām būt īpaši atbildīgiem un sevišķi rūpīgi pārdomāt ceļojuma nepieciešamību,” aicina BALTA speciāliste.

Par apdrošināšanas sabiedrību BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā. 2019. gadā uzņēmuma parakstīto prēmiju apjoms bija 114,3 miljoni eiro. Latvijas iedzīvotāji 16 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja. BALTA ietilpst PZU grupā, kas ir viens no līderiem Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgū. PZU ir uzņēmums ar 200 gadus ilgu pieredzi apdrošināšanā un lepojas ar vairāk nekā 22 miljonu klientu uzticību piecās valstīs. 2019. gadā PZU grupas parakstīto prēmiju apjoms sasniedza 5,62 miljardus eiro. Plašāka informācija internetā http://www.pzu.pl/relacje-inwestorskie.

Papildu informācija:

Līna Lisnere

AAS BALTA

komunikācijas vadītāja

Tel.: +371 26 40 10 41

E-pasts: lina.lisnere@balta.lv

 

Janīna Biteniece

Deep White

projektu vadītāja

Tel.: +371 26 70 63 61

E-pasts: janina@deepwhite.lv

 

 

Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus aicinām sazināties ar BALTA komunikācijas vadītāju:

  Līna Barkovska
  E-pasts: lina.barkovska@balta.lv