BALTA eksperiments: tikai 3 no 17 gadījumiem cilvēki aptur acu priekšā notiekošu zādzību

30.10.2015

„Atstāšu logu pusatvērtu, lai istabas izvedinās, kamēr neesmu mājās. Neviens taču tāpat nemēģinās ielauzties dienas gaišajā laikā, kamēr apkārt gar logu regulāri staigā cilvēki!” - šāds lēmums diemžēl nereti tiek pieņemts pirms iziešanas no sava mājokļa. Šī iemesla dēļ Latvijā lielākā apdrošināšanas sabiedrība BALTA (PZU grupa) veica eksperimentu, vēloties pārliecināties, cik droši ir paļauties, ka garām staigājošu cilvēku klātbūtne samazinās risku mājokļa apzagšanai. Eksperimenta rezultāts – tikai 3 no 17 gadījumiem garāmejošie cilvēki uzdrošinājās apturēt zādzību.

Lai gan pastāv uzskats, ka garnadži uzdarbojas tikai tumšā laikā, it īpaši rudens un ziemas mēnešos, kad viņus grūtāk pamanīt, apdrošināšanas sabiedrības BALTA statistika rāda, ka zagļiem gaišs laiks un pat dienas vidus nav šķērslis savu nelikumīgo un nekrietno plānu īstenošanai. Garnadži aktīvi darbojas arī visos gaišajos – pavasara un vasaras mēnešos. Atskatoties uz BALTA statistikas datiem, var secināt, ka pēdējo trīs gadu laikā tieši gada gaišākajos mēnešos - no aprīļa līdz oktobrim - zādzību skaits ir par vidēji 10% lielāks nekā tumšo mēnešu posmā no oktobra līdz aprīlim.  

„Lai parādītu nepatīkamo, taču reālo situāciju, BALTA komanda veica eksperimentu Rīgas mikrorajonā, kur viltus zaglis aplaupīja mājokli, turklāt reizi pa reizei lūdza arī garām ejošo cilvēku palīdzību. Diemžēl eksperiments pierādīja, ka cilvēki vai nu baidās aizrādīt un aizturēt zagļus, vai uzskata, ka dienā notiekošas pat neordināras aktivitātes ir normālas, tādējādi tikai noskatoties uz notiekošo. Eksperiments pierādīja, ka vairākumā gadījumu garāmgājējs neapturēs zādzību, ja tavs mājoklis tiks apzagts gaišā dienas laikā, tādēļ iesakām nepaļauties uz veiksmi, dienas gaišo laiku un pusatvērtu logu. Zagļi vienmēr izdomās veidu, kā tikt pie iekārotā,” norāda BALTA atlīdzību direktors Ingus Savickis.

Noskaties video un padomā - kā reaģētu Tu, ja redzētu, ka zaglis uzdarbojas svešā dzīvoklī?

https://www.youtube.com/watch?v=-qFDwzPU_D4

Par apdrošinātāju BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK, Lietuvas Apdrošināšanas uzraudzības komisijas, Igaunijas statistikas departamenta un apdrošinātāju gada pārskatu datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā.
Iedzīvotāju aptaujās iedzīvotāji 12 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja.
BALTA ietilpst PZU GRUPĀ, kas ir viens no līderiem Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgū. PZU ir uzņēmums ar 200 gadus ilgu pieredzi apdrošināšanā un Polijā lepojas ar vairāk nekā 16 miljonu klientu uzticību. 2013.gadā PZU GRUPA apdrošināšanas prēmijās parakstīja 3,98 miljardus eiro. Plašāka informācija internetā http://www.pzu.pl/relacje-inwestorskie.

Papildu informācija:

Anita Irbīte
BALTA korporatīvās komunikācijas vadītāja
Tel.: +371 26 456 444
E-pasts: anita.irbite@balta.lv

 

Arita Krūze
„P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības”
Tel.:+371 28 337 073
E-pasts: arita.kruze@prae.lv

Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu? Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Ja noticis negadījums, izsauc palīdzību uz ceļa spiežot šeit.
  Palīdzību uz ceļa vēl joprojām varēsi pieteikt arī zvanot 675 333 75

  *Pārliecinies, ka Tavā auto apdrošināšanas polisē ir iekļauts risks “Palīdzība uz ceļa”.