BALTA: Gada pirmajos mēnešos gandrīz trīskāršojies zagto automašīnu skaits; biežāk zog 5 – 10 gadus vecus auto

20.02.2020

Šī gada sākumā ievērojami palielinājies auto zādzību skaits, liecina apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) KASKO atlīdzību dati: kopš gada sākuma līdz februāra vidum nozagtas jau 16 apdrošinātas automašīnas teju 200 000 eiro vērtībā. Salīdzinājumam – pērn šajā pašā periodā nozagti vien 6 spēkrati. Apdrošinātāji atklāj, ka pārsvarā zagtie auto tiek izjaukti detaļās tālākai pārdošanai Latvijā vai Lietuvā. Bet vienā no gadījumiem zagtais auto no Latvijas “aizceļojis” pat līdz Omskai Sibīrijā.

Visaktīvāk autozagļi uzdarbojas Rīgā, sevišķi Imantā, Juglā un Purvciemā. Turklāt viņu redzeslokā nebūt nenonāk tikai jauni un ekskluzīvi auto – tiek zagtas pat dažus simtus eiro vērtas automašīnas. Visbiežāk zagļus interesē 2007.–2011. gada izlaiduma BMW un AUDI markas automobiļi, kuru detaļas tirgū ir ļoti pieprasītas.

“BALTA statistika liecina, ka visvairāk zog apmēram 5–10 gadus vecus auto vidēji nepilnu 12 000 eiro vērtībā. Salīdzinoši neliela daļa no zagtajiem auto ir iecerēti pārdošanai tālākai lietošanai. Lielākoties zagtās automašīnas tiek izjauktas, jo tirgū ir ļoti pieprasītas konkrētu modeļu detaļas, kas arī nosaka zagļu interesi par noteiktām automašīnām,” stāsta Kristaps Liecinieks, BALTA Transporta produktu un risku parakstīšanas pārvaldes vadītājs, norādot, ka zagļi darbojas ļoti ātri, par ko liecina gadījumi, kad auto tiek atrasts drīz pēc zādzības, bet tas jau ir ticis izjaukts.

Arī šogad nozagto auto klāstā puse – astoņi – ir BMW markas atumobiļi ar 2004.–2010. izlaiduma gadu, kā arī trīs AUDI ar 2009. un 2010. izlaiduma gadu.

“Visbiežāk zagļi noskata automašīnas, kuras nav aprīkotas ar mūsdienīgām pretaizdzīšanas iekārtām. Desmit gadus un vecākiem auto uzstādītās pretaizdzīšanas ierīces ir novecojušas, zagļi tās jau sen ir apguvuši un iemācījušies apiet – kā jebkuru novecojušu sistēmu. Tāpēc automašīnu īpašniekiem būtu jāseko līdzi jaunākajām iespējām, kā pasargāt savu auto. Neatkarīgi no auto vērtības, vērts iegādāties savam auto KASKO apdrošināšanu – atliek vien iedomāties, cik izmaksātu aizvietot savu auto ar līdzvērtīgu spēkratu ar paša līdzekļiem, un ieguvums kļūst acīmredzams,” atgādina Kristaps Liecinieks.

BALTA iesaka automašīnas detaļas arī marķēt – ar tādām zagļi bieži vien nevēlas riskēt, jo marķētas detaļas pēc auto izjaukšanas ir mazvērtīgas un vieglāk identificējamas otrreizējā tirgū. Tāpat automašīnu būtu ieteicams novietot apsargātā autostāvvietā, pa perimetru noslēgtā teritorijā, garāžā, labi apgaismotās un ar novērošanas kamerām aprīkotās vietās.

“Vienmēr aizslēdziet automašīnu – pat tad, ja tā stāv slēdzamā teritorijā. Neglabājiet automašīnas atslēgas un imobilaizeru atslēgas (čipus) kopā, kā arī neglabājiet automašīnas atslēgas viegli pieejamās vietās, piemēram, priekšnama plauktā pie ārdurvīm, automašīnas salonā vai garāžā,” atgādina K. Liecinieks. Viņš arī uzsver, ka situācijās, kad auto īpašniekam radušās šaubas par to, vai spēkrats ir pietiekami aizsargāts, ieteicams konsultēties ar savu apdrošinātāju.

Par apdrošināšanas sabiedrību BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā. 2018. gadā uzņēmuma parakstīto prēmiju apjoms bija 104,7 miljoni eiro. Latvijas iedzīvotāji 16 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja. BALTA ietilpst PZU grupā, kas ir viens no līderiem Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgū. PZU ir uzņēmums ar 200 gadus ilgu pieredzi apdrošināšanā un lepojas ar vairāk nekā 22 miljonu klientu uzticību Polijā. 2018. gadā PZU grupas parakstīto prēmiju apjoms sasniedza 5,5 miljardus eiro. Plašāka informācija internetā http://www.pzu.pl/relacje-inwestorskie.

 

Papildu informācija:

Līna Lisnere
AAS BALTA
komunikācijas vadītāja
Tel.: +371 26 40 10 41
E-pasts: lina.lisnere@balta.lv

Nadīna Erdmane
Deep White
projektu vadītāja
Tel.: +371 26 20 16 66
E-pasts: nadina@deepwhite.lv

 

Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu? Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Ja noticis negadījums, izsauc palīdzību uz ceļa spiežot šeit.
  Palīdzību uz ceļa vēl joprojām varēsi pieteikt arī zvanot 675 333 75

  *Pārliecinies, ka Tavā auto apdrošināšanas polisē ir iekļauts risks “Palīdzība uz ceļa”.