BALTA izaugsme pirmajos trīs ceturkšņos sasniedz 15,7%

30.11.2017

Šī gada pirmajos trīs ceturkšņos Latvijas vadošās nedzīvības apdrošināšanas akciju sabiedrības BALTA (PZU grupa) izaugsme, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, sasniegusi 15,7%*. Uzņēmuma veiksmīgā darbība radījusi pozitīvu ietekmi arī uz kopējiem finanšu rādītājiem – pārskata periods noslēgts ar neto peļņu 3,79 miljonu eiro apmērā, kas ir par 0,56 miljoniem eiro vairāk nekā pērn.

Gada pirmajos deviņos mēnešos BALTA apdrošināšanas prēmijās parakstījusi 64,5* miljonus eiro, nodrošinot uzņēmumam 15,7%* izaugsmi un vienlaikus nedaudz apsteidzot kopējo Latvijas nedzīvības apdrošināšanas tirgus izaugsmi, kas attiecīgajā periodā sasniegusi 15,0%**. Veiksmīgā darbība radījusi arī pozitīvu ietekmi uz BALTA kopējiem finanšu rādītājiem, kā rezultātā šī gada trešais ceturksnis noslēgts ar neto peļņu 3,79 miljonu eiro apmērā. Savukārt pārskata periodā piekritušās atlīdzību prasības neto sastāda 35,7 miljonus eiro, kas ir par 13,5% vairāk nekā pērn***.

“BALTA ir uzrādījusi ļoti spēcīgu sniegumu, turklāt esam spējuši nodrošināt lielāku izaugsmi nekā nedzīvības apdrošināšanas tirgus kopumā. Pateicoties veiksmīgajai darbībai un pozitīvajiem rezultātiem, esam saglabājuši nedzīvības apdrošināšanas tirgus līdera pozīcijas. Klienti novērtē mūs kā uzticamus partnerus, kuriem rūp izcils serviss un ilgtermiņa sadarbība. To apliecina arī nesen iegūtā atzinība “Mīlētākais apdrošināšanas zīmols Latvijā”,” uzņēmuma rezultātus komentē Īans Kenedijs (Iain Kennedy), BALTA valdes priekšsēdētājs.

Latvijā apdrošināšanas tirgus izaugsmi šogad vistiešāk ietekmējis transporta apdoršināšanas pakalpojuma apjoma un cenu pieaugums, celtniecības nozares augšupeja, veicinot pieprasījumu pēc ar būvniecības nozari saistīto risku apdrošināšanas pakalpojumiem, kā arī pieaugošā sabiedrības interese pasargāt sevi no neparedzētām situācijām.

Apdrošināšanas nozares parakstīto prēmiju apjoma pieaugums gada pirmajos deviņos mēnešos ir viens no indikatoriem, kas liecina par  makroekonomikas izaugsmes periodu valstī kopumā. Līdzīga tendence vērojama visā Baltijā – Lietuvā apdrošināšanas tirgus izaugsme šogad sasniegusi 18% atzīmi, savukārt Igaunijā – 11%.

Savukārt PZU grupas, kas ir viens no Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgus līderiem un kurā ietilpst arī BALTA, neto peļņa 2017. gada pirmajos trīs ceturkšņos sasniegusi 697,7 miljonus eiro, kas ir par 347,3 miljoniem eiro vairāk nekā pērn attiecīgajā periodā.

 

* pēc OCTA atskaitījumiem

** pirms OCTA atskaitījumiem

*** piekritušās atlīdzību prasības perioda atlīdzību izdevumi

 

Par apdrošināšanas sabiedrību BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK, Lietuvas Apdrošināšanas uzraudzības komisijas, Igaunijas statistikas departamenta un apdrošinātāju gada pārskatu datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā. Latvijas iedzīvotāji 14 gadu laikā novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja. BALTA ietilpst PZU grupā, kas ir viens no līderiem Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgū. PZU ir uzņēmums ar 200 gadus ilgu pieredzi apdrošināšanā un lepojas ar vairāk nekā 16 miljonu klientu uzticību Polijā. 2017. gada pirmajos trīs ceturkšņos PZU grupas neto peļņa sasniedza 697,7 miljonus eiro. Plašāka informācija: http://www.pzu.pl/relacje-inwestorskie.

 

Papildu informācija:

Juta Šteinerte,
BALTA Korporatīvās komunikācijas vadītāja
Tel.: +371 26 45 64 44
E-pasts: juta.steinerte@balta.lv


Ieva Balode,
NORDS PORTER NOVELLI
vecākā projektu vadītāja
Tel.: +371 26 15 84 80
E-pasts: ieva.balode@porternovelli.lv

 

Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus aicinām sazināties ar BALTA komunikācijas vadītāju:

  Līna Lisnere
  E-pasts: lina.lisnere@balta.lv