BALTA izmaksājusi rekordatlīdzību zemniekam 303 851 lata apmērā

13.08.2013

Latvijā lielākā apdrošināšanas sabiedrības BALTA (RSA Grupa) ir noslēgusi atlīdzību procesu un operatīvi izmaksājusi savā pieredzē lielāko atlīdzību zemniekam no Jelgavas novada Vilces pagasta „Terēņiem” 303 851 lata apmērā. Ugunsgrēkā, kas izcēlās angārā šī gada 25.jūnijā, cieta pati ēka un vairāk nekā 10 saimniecības speciālās tehnikas vienību.

Jau uzreiz pēc nelaimes nākamajā dienā BALTA speciālisti devās uz zemnieku saimniecību, lai veiktu pirmreizējo apskati un novērtētu zaudējumus. Ņemot vērā nepieciešamību reaģēt operatīvi, lai saimniecība varētu turpināt aktīvos vasaras perioda darbus, atlīdzību process tika veiksmīgi noslēgts jau drīz pēc nelaimes.

Jelgavas novada zemnieku saimniecības „Terēņi” īpašnieks Kaspars Duge skaidro: „Diemžēl, izceļoties ugunsnelaimei, laicīgi nenostrādāja ugunsdrošības signalizācija. Cēloni, kādēļ tā notika, pagaidām neesam noskaidrojuši. Taču, neskatoties uz to, jau tagad plānojam iegādāties un uzstādīt gan daudz nopietnākas ugunsdzēsības signalizācijas iekārtas, gan dūmu detektorus. Ugunsdrošības jautājumus vienmēr esam uztvēruši nopietni, jo uguns nesaudzē nevienu. Tāpēc vēl jo vairāk bija svarīgi tik operatīvi pēc nelaimes saņemt BALTA atlīdzību izmaksu. Ņemot vērā, ka tuvojās ražas novākšanas laiks, atlīdzības pieteikuma izskatīšanas process norisinājās ļoti operatīvi, un nu jau lauku darbi ir veiksmīgi atsākušies. Tiesa, kombainu, traktorus un citu tehniku pagaidām nomājam. Tikmēr īpašumu plānojam lēnām atjaunot - līdzko tiks piegādāti būvniecības materiāli.”

Nelaimes gadījums „Terēņos” notika šī gada 25.jūnijā. Tā laikā aizdegās angārs, kurā atradās saimniecības tehnika, kas pēc ugunsgrēka kļuva nelietojama. Kā iespējamais nelaimes gadījuma cēlonis tiek minēts automātikas bojājums. Ugunsgrēkā sadega vai ar ūdeni tika sabojātas vairākas tehnikas vienības: septiņi traktori, smagā automašīna, teleskopiskais iekrāvējs, divi kombaini, graudu sējmašīna, miglotājs un cita tehnika. BALTA atlīdzināja zaudējumus gan par nodegušo angāru, gan speciālo tehniku.

Par apdrošinātāju BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK, Lietuvas Apdrošināšanas uzraudzības komisijas, Igaunijas statistikas departamenta un apdrošinātāju gada pārskatu datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā.

Iedzīvotāju aptaujās iedzīvotāji 10 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja.

BALTA ietilpst „RSA Insurance Group”, kas ir viena no pasaulē vadošajām starptautiskajām apdrošināšanas grupām ar 300 gadu pieredzi. Tā ir nozares līderis Lielbritānijā, Skandināvijā, Kanādā, Īrijā, Āzijā, Latīņamerikā, kā arī Centrāleiropā un Austrumeiropā, kopumā piedāvājot apdrošināšanu gandrīz 140 valstīs. Grupas uzņēmumos strādā aptuveni 23 tūkstoši darbinieku. 2012.gadā tā apdrošināšanas prēmijās parakstīja 8,4 miljardu mārciņu. Plašāka informācija internetā http://www.rsagroup.com.

Papildu informācija:

Ilze Rassa
BALTA Komunikācijas vadītāja
Tel.: 2 6456444
E-pasts: ilze.rassa@balta.lv

Inga Bite
„P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības”
Tel.: 2 8626761
E-pasts: inga.bite@prae.lv


Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu? Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Ja noticis negadījums, izsauc palīdzību uz ceļa spiežot šeit.
  Palīdzību uz ceļa vēl joprojām varēsi pieteikt arī zvanot 675 333 75

  *Pārliecinies, ka Tavā auto apdrošināšanas polisē ir iekļauts risks “Palīdzība uz ceļa”.