BALTA: jāņubērnu nedraugi ir slapja zāle, latvāņi un koka bluķi

21.06.2013

Kā liecina Latvijā lielākās apdrošināšanas sabiedrības BALTA (RSA Grupa) pieredze, līgotāji svētku laikā pamanās ne tikai atpūsties, bet arī gūt traumas. Svinētāji Jāņos gana bieži piedzīvojuši kritienus, aktīvi dejojot vai sportojot slapjā zālē, tāpat par jāņubērnu nedraugiem var dēvēt latvāņus un koka bluķus, kurus, skaldot ugunskuram vai nesot, līgotāji guvuši traumas. Kopumā pēdējos trīs gados svinētāji Jāņu laikā guvuši traumas, par kurām BALTA izmaksājusi vidēji 125 latu atlīdzību, savukārt 20% no traumām saistītas tieši ar ugunskura kurināšanu.

„Sīkāk pētot negadījumus, ko piedzīvojuši svinētāji Jāņu laikā, lielākoties piedzīvotas traumas un kritieni slapjā zālē, aktīvi dejojot un sportojot, kā arī nesot klēpī mazos jāņubērnus. Taču priecē, ka BALTA klienti ir gana atbildīgi svētku svinētāji un tikai pāris gadījumos par iemeslu traumām bijis alkohola reibums, kas var būt par pamatu atlīdzības atteikumam. Tāpēc, ja Jāņos plānots baudīt alu vai citus svētku dzērienus, BALTA iesaka to darīt ar mēru, nebūt pārgalvīgiem, nepārvērtēt savus spēkus un labāk svētkus aizvadīt jautrā, bet mierīgā gaisotnē, lai neiedzīvotos nepatīkamās traumās,” stāsta BALTA atlīdzību direktors Ingus Savickis.

Kā rāda BALTA dati, Jāņi ir aktīvākais laiks traumām, kas gūtas saistībā ar ugunskura kurināšanu, kad tiek cirsta malka un cilāti koka bluķi, kas dažkārt uzkrīt no rokām un trāpa uz kājas. Kopumā šāda veida traumas saistībā ar ugunskura kurināšanu veido 20% no traumu kopskaita.

Pēdējos trīs gados BALTA klienti Jāņos piedzīvojuši dažādus negadījumus - līgotāji ne tikai krituši slapjā zālē, bet arī cietuši peldoties, lecot ūdenī. Gūti arī apdegumi, gan latvāņu laukā meklējot papardes ziedu, gan lecot pāri ugunskuram, gan arī pirtī pieskaroties karstām virsmām. Kopumā pēdējos trīs gados par Jāņu laikā gūtajām traumām BALTA izmaksājusi atlīdzības 4028 latu apmērā.

Par apdrošinātāju BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK, Lietuvas Apdrošināšanas uzraudzības komisijas, Igaunijas statistikas departamenta un apdrošinātāju gada pārskatu datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā.

Iedzīvotāju aptaujās iedzīvotāji 10 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja.

BALTA ietilpst „RSA Insurance Group”, kas ir viena no pasaulē vadošajām starptautiskajām apdrošināšanas grupām ar 300 gadu pieredzi. Tā ir nozares līderis Lielbritānijā, Skandināvijā, Kanādā, Īrijā, Āzijā, Latīņamerikā, kā arī Centrāleiropā un Austrumeiropā, kopumā piedāvājot apdrošināšanu gandrīz 140 valstīs. Grupas uzņēmumos strādā vairāk nekā 23 tūkstoši darbinieku. 2012.gadā tā apdrošināšanas prēmijās parakstīja 8,4 miljardu mārciņu. Plašāka informācija internetā http://www.rsagroup.com.


Papildu informācija:

Ilze Rassa
BALTA Komunikācijas vadītāja
Tel.: 2 6456444
E-pasts: ilze.rassa@balta.lv

Inga Bite
„P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības”
Tel.: 2 8626761
E-pasts: inga.bite@prae.lv

Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?
Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. 

Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?
Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. 

Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus aicinām sazināties ar BALTA komunikācijas vadītāju:

  Līna Lisnere
  E-pasts: lina.lisnere@balta.lv