BALTA lēmumu par Ziedoņa klētiņas atjaunošanu pieņem 24 stundu laikā

30.10.2015

 

7.aprīļa vakarā notikušais nelaimes gadījums Murjāņos, kur Imanta Ziedoņa vasaras mājas klētī izcēlās ugunsgrēks, radot kultūrvēsturisko piemiņas lietu zaudējumus, ir atgādinājums par to, cik ātri un neplānoti viss var mainīties. Vēlot šī objekta saimniekiem iespējami ātrāk turpināt savu sabiedriski vērtīgo darbību, BALTA pēc negadījuma vietas apsekošanas jau 24 stundu laikā vienojās ar klēts pārvaldītāju – Imanta Ziedoņa fondu „Viegli” par atlīdzības izmaksu pilnā apmērā, tādējādi nodrošinot iespēju ātri atjaunot nodegušo būvi. Šī situācija vēlreiz apliecina, ka ikviens uguns nelaimes gadījums ir atšķirīgs, un atlīdzības izmaksas procesa raitums izriet no nodarītajiem zaudējumiem, kā arī celtnes sarežģītības pakāpes un, protams, apdrošināšanas līguma nosacījumiem.

„Katrs uguns nelaimes gadījums ir atšķirīgs - tā cēlonis, nodarītie zaudējumi, klienta situācija ir individuāla un prasa dažādus situācijas risinājumus, tāpēc BALTA vienmēr dodas uz ikvienu negadījuma vietu, lai veiktu izmeklēšanu, noteiktu īpašuma zaudējumus un tādējādi arī novērtētu nepieciešamo atlīdzību, ko piešķirt klientam, lai būtu vieglāk tikt pāri negadījuma radītajām sekām. Arī šis gadījums nav izņēmums – BALTA īpašuma zaudējuma novērtēšanas eksperti operatīvi iesaistījās negadījuma izmeklēšanā. Jau diennakts laikā tika panākta vienošanās par atlīdzības izmaksas apmēru, kas nepieciešams ēkas atjaunošanai. Priekšnosacījums šādam raitam atlīdzības risinājumam ir skaidrība noslēgtā apdrošināšanas līguma nosacījumos, jo, jau slēdzot apdrošināšanas līgumu, fonda pārstāvji kopā ar BALTA pārstāvjiem bija pielāgojuši apdrošināšanas nosacījumus tieši šādu kultūrvēsturisku objektu apdrošināšanai, kas ir ārpus ikdienas standarta. Nevar noliegt apdrošināšanas gadījuma emocionālo raksturu, kas rodas, saskaroties ar kultūrvēsturiskas celtnes bojāeju. Mūsu uzdevums ir gādāt, lai vietas ar bagātu emocionālo vērtību atkal mūs visus priecētu. Fonda „Viegli” darbību BALTA uzlūko kā virsvērtību piešķirošu plašā tautas mērogā, tādēļ esam īpaši gandarīti, ka spējam tik ātri un organizēti sniegt atbalstu fonda darbībai un līdz ar to arī Imanta Ziedoņa vasaras mājas klēts atjaunošanai,” norāda BALTA atlīdzību direktors Ingus Savickis.

Ingus Savickis stāsta, ka kultūrvēsturisko celtņu ugunsgrēki nav bieža parādība, taču ikviens gadījums prasa ļoti atšķirīgu un individuālu pieeju. Atskatoties uz pēdējo gadu notikumiem, nākas secināt, ka diemžēl Latvijā mums ir nācies piedzīvot tiešām lielus uguns postījumus vairākās kultūrvēsturiskās celtnēs. Šie gadījumi parāda, cik svarīga, līgumu noslēdzot, ir profesionāla un atbildīga attieksme gan no apdrošinātāja, gan apdrošinājuma ņēmēja puses, gādājot par apdrošināšanas segumu un ņemot vērā objekta vērtību.

BALTA atlīdzību speciālisti novērojuši, ka kopumā aizgājušajā ziemas sezonā un nu arī jau pavasarī piedzīvots īpaši augsts ugunsgrēku biežums, kaut arī ziema bija salīdzinoši silta un īsa. Šajā periodā netipiski bieži šādiem laikapstākļiem notikuši ugunsgrēki, kuru iemesli bija apkures sistēmu vai elektroinstalāciju nepilnības un defekti.

Par apdrošinātāju BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK, Lietuvas Apdrošināšanas uzraudzības komisijas, Igaunijas statistikas departamenta un apdrošinātāju gada pārskatu datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā.
Iedzīvotāju aptaujās iedzīvotāji 12 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja.
BALTA ietilpst PZU GRUPĀ, kas ir viens no līderiem Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgū. PZU ir uzņēmums ar 200 gadus ilgu pieredzi apdrošināšanā un Polijā lepojas ar vairāk nekā 16 miljonu klientu uzticību. 2013.gadā PZU GRUPA apdrošināšanas prēmijās parakstīja 3,98 miljardus eiro. Plašāka informācija internetā http://www.pzu.pl/relacje-inwestorskie.

Papildu informācija:

Anita Irbīte
BALTA korporatīvās komunikācijas vadītāja
Tel.: +371 26 456 444
E-pasts: anita.irbite@balta.lv

Inga Bite
„P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības”
Tel.:+371 28 626761
E-pasts: inga.bite@prae.lv

Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu? Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Ja noticis negadījums, izsauc palīdzību uz ceļa spiežot šeit.
  Palīdzību uz ceļa vēl joprojām varēsi pieteikt arī zvanot 675 333 75

  *Pārliecinies, ka Tavā auto apdrošināšanas polisē ir iekļauts risks “Palīdzība uz ceļa”.