BALTA pieteikta 400 000 latu rekordatlīdzība zemniekam

08.07.2013

25.jūnija vakarā Jelgavas novada zemnieku saimniecībā izcēlās ugunsnelaime, un liesmas iznīcināja vairāk nekā desmit nozīmīgas lauksaimniecības tehnikas vienības, kas bija novietotas vienā angārā. Pateicoties aktīvai Latvijā lielākās apdrošināšanas sabiedrības BALTA (RSA Grupa) speciālistu iesaistei apdrošināšanas atlīdzības kārtošanā, zemnieku saimniecībā jau ir veikta zaudējumu novērtēšana, un tiek meklētas iespējas aizstāt zaudēto tehniku. BALTA pieredzē šis ir lielākais atlīdzību gadījums zemniekiem, kurā kopējais atlīdzību apmērs var pārsniegt 400 000 latu.

„BALTA speciālisti jau nākamajā dienā pēc ugunsgrēka devās uz nelaimes vietu, lai veiktu pirmreizējo apskati un novērtētu zaudējumus. No vairāk nekā 10 speciālās tehnikas vienībām BALTA bija apdrošinātas piecas, un zemniekam atlīdzināsim gan par angāra atjaunošanu, gan par bojāto lauksaimniecības tehniku. Šo zemnieku saimniecību varam uzteikt kā pozitīvu piemēru, jo speciālā tehnika tika glabāta apsargājamā angārā, neturot to zem klajas debess un samazinot zādzību risku. Taču no šī gadījuma varam mācīties vairākas nozīmīgas lietas, kas nelaimes brīdī var būt izšķirīgas un dot lielāku drošības sajūtu,” saka BALTA īpašumu apdrošināšanas produktu vadītājs Aldis Eņģelis.

Aldis Eņģelis skaidro, ka viens no ieteikumiem ir angāru siltināšanā labāk izmantot akmens vati, kas ir nedaudz dārgāka, taču, to lietojot, ir mazāka iespēja, ka notiks tik liels negadījums, kāds piedzīvots Jelgavas novadā. Turklāt akmens vates izmantošana ļauj nedaudz samazināt apdrošināšanas polises cenu. Diemžēl Jelgavas gadījumā izmantotais putupolistirola materiāls ļāva liesmām izplatīties ļoti ātri. Lai arī ugunsgrēks tika pamanīts gandrīz uzreiz un operatīvi iesaistījās arī ugunsdzēsēji, no liesmām cieta visa speciālā tehnika. Otrs ieteikums ir apsvērt iespēju glabāt tehniku dažādās vietās, samazinot risku vienā nelaimē - ugunsgrēkā vai, sabrūkot angāram sniega vai vētras dēļ, zaudēt var uzreiz visu.

Saņemot apdrošināšanas atlīdzību, zemnieku saimniecība varēs lēnām atgriezties savu ikdienas darbu ritmā. Pēc pēdējās informācijas, pašlaik nelaimē cietušajai saimniecībai, kas darbojas graudkopības nozarē, ar tehniku ražas novākšanas laikā apsolījuši izlīdzēt gan kaimiņi, gan lauksaimniecības tehnikas tirgotāji, ja līdz tam vēl nebūs izdevies sarūpēt jaunu tehniku. Ja šādos gadījumos klienti visu īpašumu ir apdrošinājuši BALTA un iegādājušies uzņēmējdarbības pārtraukšanas apdrošināšanu, tad tehnikas zuduma vai bojājuma dēļ apdrošinātājs atlīdzina summu, ko zemnieks varētu būt guvis kā ienākumus no savas saimnieciskās darbības, ja nelaime nebūtu notikusi.

Kā iepriekš ziņojis Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, ugunsgrēks Jelgavas novada zemnieku saimniecībā izcēlās 25.jūnija vakarā un plosījās 1200 kvadrātmetru platībā, izpostot angāru. Ugunsgrēkā sadegušas vai ar ūdeni sabojātas vairākas tehnikas vienības: septiņi traktori, smagā automašīna, teleskopiskais iekrāvējs, divi kombaini, graudu sējmašīna, miglotājs un cita tehnika.

Ugunsnelaime Jelgavā ir ievērojamākā BALTA sadarbības ar lauksaimniekiem vēsturē. Pēdējā laika pieredzē viena no lielākajām atlīdzībām zemniekiem tikusi izmaksāta 2012.gada nogalē, kad par ugunsgrēkā cietušu speciālo tehniku tika atlīdzināti zaudējumi 135 000 latu apmērā.

Par apdrošinātāju BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK, Lietuvas Apdrošināšanas uzraudzības komisijas, Igaunijas statistikas departamenta un apdrošinātāju gada pārskatu datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā.

Iedzīvotāju aptaujās iedzīvotāji 10 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja.

BALTA ietilpst „RSA Insurance Group”, kas ir viena no pasaulē vadošajām starptautiskajām apdrošināšanas grupām ar 300 gadu pieredzi. Tā ir nozares līderis Lielbritānijā, Skandināvijā, Kanādā, Īrijā, Āzijā, Latīņamerikā, kā arī Centrāleiropā un Austrumeiropā, kopumā piedāvājot apdrošināšanu gandrīz 140 valstīs. Grupas uzņēmumos strādā vairāk nekā 23 tūkstoši darbinieku. 2012.gadā tā apdrošināšanas prēmijās parakstīja 8,4 miljardu mārciņu. Plašāka informācija internetā http://www.rsagroup.com.

Papildu informācija:

Ilze Rassa
BALTA Komunikācijas vadītāja
Tel.: 2 6456444
E-pasts: ilze.rassa@balta.lv

Inga Bite
„P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības”
Tel.: 2 8626761
E-pasts: inga.bite@prae.lv

Atpakaļ

Sazinies ar mums

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?
Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. 

Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?
Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. 

Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus aicinām sazināties ar BALTA komunikācijas vadītāju:

  Līna Lisnere
  E-pasts: lina.lisnere@balta.lv