BALTA: sestdienas vētra iedzīvotājiem izmaksās vismaz 350 000 eiro; visvairāk postījumu reģistrēts Ķekavā, Baldonē un Bauskā

28.03.2022

Šogad spēcīgās vētras turpina plosīt īpašumus visā Latvijā: stiprais vējš, kas ar vētras spēku sestdien bija novērojams plašā Latvijas teritorijā, iedzīvotājiem nodarījusi ievērojamus zaudējumus. Apdrošināšanas sabiedrība BALTA (PZU grupa) par bojājumiem klientu privātīpašumam un automašīnām paredz atlīdzību izmaksas vairāk nekā 350 000 eiro apmērā. Patlaban saņemti jau teju 200 atlīdzības pieteikumu, bet to skaits arvien turpina pieaugt, cilvēkiem pēc nedēļas nogales apsekojot savus īpašumus.

“Par sestdien Latviju plosījušās vētras nodarītajiem postījumiem esam saņēmuši jau teju 200 atlīdzības pieteikumu, tomēr paredzam, ka to skaits augs un postījumu apjoms nebūs mazāks par to, ko pieredzējām šī gada janvārī, kad kopējais pieteikumu skaits sasniedza gandrīz 400 un apdrošināšanas atlīdzību izmaksas – ap 350 000 eiro,” stāsta BALTA Apdrošināšanas atlīdzību direktors Ingus Savickis.

Atlīdzību pieteikumi galvenokārt reģistrēti par zaudējumiem privātmājām Ķekavā, Baldonē, Bauskā, Iecavā, Olainē, Jelgavā, Salaspilī, Ogrē, Lielvārdē un Jēkabpilī. Vairāki gadījumi pieteikti arī no Kurzemes par zaudējumiem Talsos, Kuldīgā un Tukumā, bet vismazāk atlīdzības pieteikumu saņemts no Latgales reģiona.

“Bojājumi nodarīti gan nekustamajam īpašumam, gan mantai un transportlīdzekļiem. Visbiežāk šoreiz cietušas polikarbonāta siltumnīcas, tāpat arī sētas un iežogojumi, daudzviet bojāti namu jumti, kam norautas daļas vai uzkrituši vētras nolauzti koki. Kā ierasts vētras apstākļos, bojājumi nodarīti arī batutiem un citiem nepiestiprinātiem teritorijas objektiem. Vairāk nekā 20 gadījumu reģistrēti par zaudējumiem transportam – automašīnām bojājumus nodarījušas no ēku jumtiem lidojušas šīfera plāksnes un citi vēja pacelti objekti, kā arī nolauzti koki un to zari,” biežākos atlīdzību pieteikumus raksturo I. Savickis.

BALTA eksperts atgādina, ka spēcīgas vētras Latvijas teritorijā tiek novērotas arvien biežāk, aicinot cilvēkus pievērst uzmanību sava īpašuma aizsardzībai pret stipro vēju. “Finansiālus zaudējumus nereti var novērst pavisam vienkāršas preventīvas darbības. Stipra vēja apstākļos ieteicams automašīnas nenovietot zem kokiem vai līdzās nenostiprinātiem priekšmetiem. Savukārt batuti un cits dārza aprīkojums pienācīgi jānostiprina, citādi stiprajā vējā tie var kļūt bīstami gan īpašumam, gan cilvēkiem. Privātmāju īpašniekiem jāpārliecinās, vai jumts ir pienācīgā stāvoklī un nav bojājumu, kas vēja ietekmē varētu kļūt par iemeslu plašākiem zaudējumiem. Un, protams, arī pašiem vētras laikā vajadzētu palikt mājās, drošībā, un, ja iespējams, neizmantot transportlīdzekļus,” uzsver I. Savickis.

Par apdrošināšanas sabiedrību BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā. 2020. gadā uzņēmuma parakstīto prēmiju apjoms bija 107,3 miljoni eiro. Latvijas iedzīvotāji 18 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja. BALTA ietilpst PZU grupā, kas ir viens no līderiem Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgū. PZU ir uzņēmums ar 200 gadus ilgu pieredzi apdrošināšanā un lepojas ar vairāk nekā 22 miljonu klientu uzticību piecās valstīs. 2020. gadā PZU grupas parakstīto prēmiju apjoms sasniedza 5,33 miljardus eiro. Plašāka informācija internetā www.balta.lv un www.pzu.pl/relacje-inwestorskie.

Papildu informācija:

Līna Barkovska

AAS BALTA

komunikācijas vadītāja

Tel. +371 26 40 10 41

E-pasts: lina.barkovska@balta.lv

 

Ligita Mieze

Deep White

projektu vadītāja

Tel. +371 27 88 55 02

E-pasts: ligita@deepwhite.lv

Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Ja noticis negadījums, izsauc palīdzību uz ceļa spiežot šeit.
  Palīdzību uz ceļa vēl joprojām varēsi pieteikt arī zvanot 675 333 75

  *Pārliecinies, ka Tavā auto apdrošināšanas polisē ir iekļauts risks “Palīdzība uz ceļa”.