BALTA: siltā ziema ietekmējusi velozagļu rosību

11.04.2014

Kā liecina Latvijā lielākās apdrošināšanas sabiedrības BALTA (RSA Grupa) pieredze, šī gada siltā ziema ir ļāvusi velobraukšanas entuziastiem biežāk pārvietoties ar divriteni, attiecīgi palielinot arī velosipēdu garnadžu aktivitātes. Pērn BALTA saņēma 39 pieteikumus par velosipēdu zādzībām, savukārt piecos gadījumos no vienas atrašanas vietas vienlaikus bija nozagti divi vai vairāk velosipēdu. Salīdzinot ar pagājušo gadu, šogad līdz aprīlim saņemti jau 15 pieteikumi par velosipēdu zādzībām, bet pērn attiecīgajā periodā zādzību skaits bija vien trīs. Dati liecina, ka vispopulārākā zādzību vieta 46% gadījumu ir mājokļu apkaime, piemēram, kāpņu telpas, pagalmi, dārzi.

„Šī gada sākuma velozādzību pieaugumu visticamāk var skaidrot ar silto ziemu un mazo sniega daudzumu, kas aktīvākajiem riteņbraukšanas entuziastiem netraucēja pārvietoties ar velosipēdu arī aukstajos mēnešos, piemēram, janvārī, februārī, martā. Tajā pašā laikā arvien vairāk cilvēku novērtē iespēju apdrošināt savu mantu, kur BALTA klientam iekļauj arī atlīdzību par velosipēda zādzību, ja divritenis nozagts ārpus polisē uzrādītās mājokļa adreses, piemēram, pie veikala, bibliotēkas, darba vai citās vietās,” skaidro BALTA atlīdzību direktors Ingus Savickis.

BALTA dati liecina, ka 2013.gadā vispopulārākā zādzību vieta bija mājokļa apkaime (kāpņu telpa, pagalms, dārzs u.c.), kurā notikuši 46% no visiem zādzību gadījumiem. Savukārt 31% gadījumu zagļi velosipēdus piesavinājušies publiskās vietās, piemēram, pie veikala, bibliotēkas, naktskluba u.c. 23% gadījumu garnadži velosipēdu nozaguši no saimniecības ēkām – šķūnīšiem, pagrabiem u.c.

Statistikas dati par pēdējo trīs gadu velozādzībām liecina, ka noziegumi visaktīvāk pastrādāti vasaras mēnešos, it īpaši jūnijā un jūlijā, kad riteņbraukšanas sezona rit pilnā sparā. Taču līdz ar ziemu, aukstāku laiku un retāku riteņbraucēju aktivitāti zagļu aktivitātes izteikti samazinās novembrī un decembrī, kad BALTA mēnesī vidēji reģistrē vien pāris zādzību gadījumus.

Kopumā kopš 2011.gada BALTA atlīdzībās par velosipēdu zādzībām saviem klientiem ir atlīdzinājusi zaudējumus 35 157 eiro apmērā. Lielākā atlīdzība līdz šim izmaksāta pagājušā gada janvārī, kad zagļu guvums Jūrmalas privātmājā vienā reizē bija uzreiz trīs velosipēdi par kopējo summu 1478 eiro.

Lai palīdzētu izvairīties no divriteņu zagļiem, BALTA ir apkopojusi galvenos velosipēda uzturēšanas drošības padomus:
• iegādājoties velosipēdu, vienmēr pieprasiet velosipēda pasi, kurā ierakstīts rāmja numurs;
• velosipēdu nav ieteicams atstāt nomaļā vietā, labāk to novietot novērošanas kameru tuvumā, apsargātā vietā vai tur, kur ir daudz cilvēku;
• nodrošinot velosipēdu, centieties pieslēgt rāmi kopā ar abiem riteņiem;
• saslēdziet velosipēdu ar vairākām dažāda veida pretaizdzīšanas ierīcēm;
• lai zagļiem nebūtu kārdinājuma zagt dārgu braucamrīku, noņemiet tā firmas zīmes;
• pēc saslēgšanas no velosipēda ietiecams noņemt arī vērtīgās detaļas - lampiņas, velodatoru, lukturi, sūkni;
• lai nenozagtu velosipēda sēdekli vai riteņus, to piestiprināšanai izmantojiet skrūves, nevis ekscentru savienojumus;
• prombūtnes laikā neatstājiet velosipēdu nepieslēgtu pat uz īsu brīdi;
• ja atstājat velosipēdu šķūnītī, garāžā, uz balkona vai citās telpās, noteikti to kārtīgi pieslēdziet ar drošām pretaizdzīšanas ierīcēm, vislabāk ar U veida saslēgu;
• nekad nesaslēdziet velosipēdu pašu ar sevi, jo tādā gadījumā zagļi to vienkārši var aiznest.

Par apdrošinātāju BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK, Lietuvas Apdrošināšanas uzraudzības komisijas, Igaunijas statistikas departamenta un apdrošinātāju gada pārskatu datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā.

Iedzīvotāju aptaujās iedzīvotāji 11 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja.

BALTA ietilpst „RSA Insurance Group”, kas ir viena no pasaulē vadošajām starptautiskajām apdrošināšanas grupām ar 300 gadu pieredzi. Tā ir nozares līderis Lielbritānijā, Skandināvijā, Kanādā, Īrijā, Āzijā, Latīņamerikā, kā arī Centrāleiropā un Austrumeiropā, kopumā piedāvājot apdrošināšanu gandrīz 140 valstīs. Grupas uzņēmumos strādā vairāk nekā 23 tūkstoši darbinieku. 2012.gadā tā apdrošināšanas prēmijās parakstīja 8,4 miljardu mārciņu. Plašāka informācija internetā http://www.rsagroup.com.

Papildu informācija:

Anita Irbīte
BALTA komunikācijas speciāliste
Tel.: 2 6372678
E-pasts: anita.irbite@balta.lv

Inga Bite
„P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības”
Tel.: 2 8626761
E-pasts: inga.bite@prae.lv

Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus aicinām sazināties ar BALTA komunikācijas vadītāju:

  Līna Barkovska
  E-pasts: lina.barkovska@balta.lv