BALTA: ziemā palielinās tādu negadījumu skaits, kad nepieciešama auto evakuācija

30.10.2015

No šodienas, 1.decembra atļauts piedalīties satiksmē tikai ar ziemas riepām, kurām protektora dziļums nav mazāks par 4 milimetriem. Tas atvieglos braukšanas uzsākšanu, kā arī samazinās risku iekļūt negadījumā un lūgt speciālistu palīdzību uz ceļa. Kā norāda Latvijā lielākās apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU Grupa) pārstāvis Ingus Savickis, gadījumi, kuros autovadītājs nokļūst situācijā, kad automašīna tehnisku vai ceļu satiksmes negadījumā iegūtu bojājumu dēļ nevar piedalīties ceļu satiksmē, nav retums. BALTA statistika liecina, ka ik gadu sniegtās palīdzības apjoms autovadītājiem pieaug par 3%, bet 61% gadījumu nepieciešama tieši evakuācija. Tāpat noskaidrots, ka visbiežāk palīdzība uz ceļa tiek sniegta „Volkswagen”, „BMW” un „Audi” markas automašīnām.

Ziema ir sezona, kad laikapstākļi īpaši apgrūtina autovadītāju ikdienu. Lielais aukstums spēkratiem var radīt tehniskas problēmas un bojājumus, bet apledojušais ceļš neļauj laikus apstādināt ātri braucošu mašīnu, kas diemžēl noved pie spēkrata ieslīdēšanas grāvī, uzbraukšanas uz apmales vai sadursmes ar citu auto. Arī šogad situācija nemainās, jo, kā liecina BALTA statistika, līdz šī gada oktobrim palīdzība uz ceļa bijusi nepieciešama lielākam skaitam autovadītāju nekā pērn kopumā visa gada laikā. Apkopojot BALTA pēdējo trīs gadu statistiku, tā liecina, ka apdrošinātājam katru gadu palīdzību uz ceļa nākas sniegt vidēji par 3% biežāk nekā iepriekšējā gadā.

„Šobrīd ceļus vēl neklāj sniegs, taču kā jau katru gadu arī šogad pirmais sniegs uzsniga negaidīti. Tiklīdz tas uzsniga, negadījumu skaits pieauga, saņēmām arvien vairāk telefona zvanu par nepieciešamo palīdzību uz ceļa. Automašīnas ieslīdēšana grāvī, uzbraukšana uz apmalēm vai iebraukšana priekšā braucošas automašīnas aizmugurē ir tikai neliela daļa no tā visa, kas atkārtojas atkal un atkal ik gadu. Tieši tādēļ svarīgi arvien atgādināt ikvienam autobraucējam – ievērojiet braukšanas distanci, kā arī samaziniet braukšanas ātrumu neatkarīgi no tā, vai atļautais braukšanas ātrums ir norādīts 50 vai 90 kilometru stundā, īpaši jau apgrūtinātos braukšanas apstākļos. Katram autovadītājam ir jāapzinās ne tikai savas prasmes un spēja reaģēt un novērst negadījuma rašanos, bet arī sava spēkrata tehniskais stāvoklis un iespējamā citu satiksmes dalībnieku rīcība,” norāda auto eksperts un Latvijas Automoto biedrības (LAMB) pārstāvis Juris Zvirbulis.

Kopumā pēdējo trīs gadu laikā, kad tiek lūgta apdrošinātāja BALTA palīdzība uz ceļa, 61% gadījumu ir nepieciešama spēkrata evakuācija, kad palīgā dodas LAMB. 26% gadījumu autovadītājam ir nepieciešama tehniska palīdzība, lai pēc tam automašīna turpinātu dalību ceļu satiksmē, piemēram, nepieciešams piestartēt akumulatoru vai palīdzēt nomainīt caurdurtu vai citādi bojātu riepu. Savukārt 13% gadījumos, BALTA saviem klientiem ir nodrošinājusi nakšņošanas iespējas viesnīcā vai piešķīrusi citu auto, kamēr cietušais spēkrats tiek salabots.

„Gadījumi, kadautomašīna tehnisku vai ceļu satiksmes negadījumā iegūtu bojājumu dēļ nevar turpināt piedalīties ceļu satiksmē, nemaz nav reti. Ik dienas sniedzam palīdzību kādam, kura spēkrats nespēj turpināt savu iesākto ceļu, nosūtot speciālistu komandu pie cietušās automašīnas, lai tā palīdz iedarbināt dzinēju, izvelk spēkratu no grāvja vai to evakuē. Kā liecina apdrošinātāja dati, visbiežāk BALTA palīdzību uz ceļa sniedz tieši „Volkswagen”, „BMW” un „Audi” markas automašīnām. No visām nelaimes situācijām pēdējo trīs gadu laikā, kad esam snieguši palīdzību uz ceļa, vidēji 59% gadījumi ir notikuši Rīgā vai Rīgas reģionā,” norāda BALTA atlīdzību direktors Ingus Savickis.

BALTA iesaka dažus vienkāršus padomus, kā ziemas sezonā parūpēties par savas automašīnas drošību:

 • Vienmēr parūpējieties par automašīnas tehnisko sagatavotību, neskatoties uz to, vai dodaties īsākā vai garākā braucienā;
 • Brauciet atbilstoši atļautajam braukšanas ātrumam un iekļaujieties satiksmes plūsmā;
 • Ziemas sezonā, kad ir apledojis ceļš, izvēlieties sev ērtu braukšanas ātrumu, kurā jūtaties droši, pat ja tas ir mazāks par atļauto braukšanas ātrumu;
 • Ievērojiet distanci (it īpaši ziemas mēnešos) no priekšā braucošās automašīnas, lai spētu nepieciešamības gadījumā nobremzēt;
 • Pārliecinieties, ka pilnībā pārzināt sava spēkrata „raksturu” un specifiku, lai nepieciešamības gadījumā zinātu, kā pareizi griezt stūri, bremzēt vai spiest gāzes pedāli, lai izvairītos no negadījuma;
 • Vienmēr paturiet prātā, ka satiksmi veidojat ne tikai Jūs, bet arī citi satiksmes dalībnieki. Ne vienmēr Jūs esat vainīgi par negadījuma rašanos, tādēļ esiet uzmanīgi un pamaniet apkārt notiekošo, attiecīgi reaģējot;
 • Nepieciešamības gadījumā atcerieties par apdrošinātāju, kas ne tikai atlīdzina zaudējumus par negadījumu, bet arī jebkurā situācijā ir gatavs praktiski un informatīvi palīdzēt uz ceļa.

Par apdrošinātāju BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK, Lietuvas Apdrošināšanas uzraudzības komisijas, Igaunijas statistikas departamenta un apdrošinātāju gada pārskatu datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā.

Iedzīvotāju aptaujās iedzīvotāji 11 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja.

„Balta” ietilpst „PZU Grupā”, kas ir viens no līderiem Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgū. PZU ir uzņēmums ar 200 gadus ilgu pieredzi apdrošināšanā un Polijā lepojas ar vairāk nekā 16 miljonu klientu uzticību. 2013.gadā „PZU Grupa” apdrošināšanas prēmijās parakstīja 3,98 miljardus eiro. Plašāka informācija internetā http://www.pzu.pl/relacje-inwestorskie.

Papildu informācija:

Linda Liekniņa
Stratēģiskā mārketinga un klientu direktora p.i.
Tel.: 2 9339426
E-pasts: linda.lieknina@balta.lv

Inga Bite
„P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības”
Tel.: 2 8626761
E-pasts: inga.bite@prae.lv

Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu? Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Ja noticis negadījums, izsauc palīdzību uz ceļa spiežot šeit.
  Palīdzību uz ceļa vēl joprojām varēsi pieteikt arī zvanot 675 333 75

  *Pārliecinies, ka Tavā auto apdrošināšanas polisē ir iekļauts risks “Palīdzība uz ceļa”.