Bedrainos ceļos visbiežāk cieš „Volkswagen”, „BMW” un „Audi” markas auto

30.10.2015

Lai gan šogad ziema nebija ilgstoša, vēl joprojām varam novērot temperatūras svārstības, kas rada arvien vairāk jaunas bedres uz Latvijas ceļiem. Tāpēc arī šis gads tomēr nav izņēmums – bedru izraisītie automašīnu bojājumi spēkratu īpašniekiem ir radījuši iespaidīgus finansiālos zaudējumus. Kā liecina Latvijā lielākās apdrošināšanas sabiedrības BALTA dati, 2015. gada pirmajos divos mēnešos atlīdzībās par bedru izraisītiem negadījumiem izmaksāti jau vairāk nekā 15 tūkstoši eiro. Pēdējo četru gadu laikā visbiežāk no bedrēm cietušas „Volkswagen”, „BMW” un „Audi” markas automašīnas, par šiem negadījumiem atlīdzinot no 102 līdz pat 9640 eiro lielus zaudējumus. Tāpat bedre ir bijusi pie vainas arī pavisam nelāgam negadījumam – automašīnai pēc iebraukšana bedrē sprāga riepa, un tā avarēja, pilnībā iznīcinot visu auto 50 590 eiro vērtībā.

Kā liecina apdrošināšanas sabiedrības BALTA statistikas dati, pēdējo četru gadu laikā bedru izraisītu bojājumu dēļ vislielākie finansiālie zaudējumi radīti kravas auto „DAF”, autopiekabei „Schmitz”, kā arī „Bentley” un „Volvo” vieglajām automašīnām - zaudējumi sasnieguši līdz pat deviņiem tūkstošiem eiro. Kopumā nekvalitatīva ceļa seguma dēļ visbiežāk cieš „Volkswagen”, „BMW” un „Audi” marku automašīnas.
„Latvijas ceļi gadu no gada sevi arvien pierāda kā spēcīgi „riteņlauži”. Lai arī šī ziema nebija tik barga kā citus gadus, bedres savus posta darbus tik un tā paspēja veikt. Šī gada laikā vien BALTA par bedru izraisīto negadījumu bojājumiem atlīdzībās ir izmaksājusi jau vairāk nekā 15 tūkstošus eiro. Lielai daļai autovadītāju spējām operatīvi palīdzēt, jo teju 30% negadījumu lēmums par atlīdzības izmaksu tiek pieņemts vienas dienas laikā,” skaidro BALTA atlīdzību direktors Ingus Savickis.
Nekvalitatīvā ceļa izraisīto spēkrata bojājumu smaguma pakāpe mēdz būt atšķirīga. To pierāda arī BALTA izmaksāto atlīdzību summu intervāls, kas svārstās vidēji no 102 līdz pat 9640 eiro par vienu negadījumu. Diemžēl ir reizes, kad bedres izraisa īpaši nopietnus un smagus negadījumus, kā, piemēram, pērn, „Volvo” markas spēkratam iebraucot bedrē, pārsprāga vadītāja puses aizmugurējā riepa. Automašīna avarēja un tika pilnīgi iznīcināta. Par šo gadījumu BALTA atlīdzībā izmaksāja 50 590 eiro.


I.Savickis arī norāda, ka visbiežāk bedres bojā automašīnu riteņu diskus un riepas, kā arī buferus, kuru remonta izmaksas var būt augstas. Tāpēc ikvienam autovadītājam ieteicams būt uzmanīgam, ievērojot katrā ceļa posmā norādīto ātruma ierobežojuma zīmi, kā arī drošības labad samazinot braukšanas ātrumu tajos ceļa posmos, kuros redzams, ka ceļa segums nav kvalitatīvs.
Pagājušajā gadā par bojājumiem, kas radušies uz nekvalitatīviem ceļiem, apdrošināšanas sabiedrība BALTA atlīdzībās izmaksāja teju 132 tūkstošus eiro, kas ir par 33% vairāk nekā 2013. gadā.


Par apdrošinātāju BALTA
Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK, Lietuvas Apdrošināšanas uzraudzības komisijas, Igaunijas statistikas departamenta un apdrošinātāju gada pārskatu datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā.
Iedzīvotāju aptaujās iedzīvotāji 12 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja.
BALTA ietilpst PZU GRUPĀ, kas ir viens no līderiem Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgū. PZU ir uzņēmums ar 200 gadus ilgu pieredzi apdrošināšanā un Polijā lepojas ar vairāk nekā 16 miljonu klientu uzticību. 2013. gadā PZU GRUPA apdrošināšanas prēmijās parakstīja 3,98 miljardus eiro. Plašāka informācija internetā http://www.pzu.pl/relacje-inwestorskie.
Papildu informācija:

Anita Irbīte
BALTA korporatīvās komunikācijas vadītāja
Tel.: +371 26 456 444
E-pasts: anita.irbite@balta.lv
Inga Bite
„P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības”
Tel.:+371 28 626761
E-pasts: inga.bite@prae.lv

Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu? Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Ja noticis negadījums, izsauc palīdzību uz ceļa spiežot šeit.
  Palīdzību uz ceļa vēl joprojām varēsi pieteikt arī zvanot 675 333 75

  *Pārliecinies, ka Tavā auto apdrošināšanas polisē ir iekļauts risks “Palīdzība uz ceļa”.