Otro gadu aicina pieteikties BALTA gada balvai "Drošākais uzņēmuma autoparks"

18.10.2013

Ikdienā ceļu satiksmē lielu daļu no kustības plūsmas veido ne tikai personiskie auto, bet arī komerctransports, pasažieru pārvadātāji un citi spēkrati. Tāpēc, lai izceltu labākos piemērus, kuri no uzņēmumiem Latvijā visprasmīgāk prot pārvaldīt savus autoparkus, rūpējoties gan par savu darbinieku prasmēm un zināšanām, gan kopējo satiksmes drošību, Latvijā lielākā apdrošināšanas sabiedrība BALTA kopā ar Latvijas Darba devēju konfederāciju (LDDK) un „Drošas Braukšanas Skolu” (DBS) no 16.oktobra jau otro gadu uzņēmumiem izsludina pieteikšanos BALTA gada balvai „Drošākais uzņēmuma autoparks”.

BALTA gada balva „Drošākais uzņēmuma autoparks” norisinās jau otro gadu, to organizē Latvijā lielākā apdrošināšanas sabiedrība BALTA, LDDK un DBS. Kā partneri konkursu atbalsta Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācija, autopārvadātāju asociācija „Latvijas auto” un Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD).

Konkursa mērķis ir ne vien noskaidrot Latvijā labākos uzņēmumu autoparku pārvaldītājus, bet arī uzlabot viņu zināšanas un prasmes, kā prasmīgi rūpēties par savu autoparku, sniedzot individuālas bezmaksas konsultācijas un aicinot piedalīties praktiskā seminārā. Dalība konkursā uzņēmumu vadītājiem un autoparku atbildīgajiem darbiniekiem dod praktiskus padomus, kā labāk un efektīvāk pārvaldīt autoparkus, kā arī rūpēties par kopējo satiksmes drošību Latvijā.

„Teju ikviens autovadītājs ir saskāries ar situāciju, kad neparedzēts negadījums ir mainījis ierastos plānus: tāpat ikvienas izmaiņas, tikai daudz spēcīgāk izjūt arī pasažieru pārvadātāji, loģistikas uzņēmumi un citas kompānijas, kuras izmanto komerctransportu, - no tā ir atkarīga viņu biznesa nepārtrauktība un panākumi. Turklāt ievērojamu daļu no visas ceļu satiksmes veido tieši uzņēmumu auto. Tāpēc mēs kā Latvijā vadošais apdrošinātājs, kurš rūpējas par kopējo satiksmes drošību Latvijā, vēlamies mudināt uzņēmējus būt zinošiem autoparku pārvaldītājiem. Tas ir cieši saistīts ar prasmīgu risku vadību, darbinieku izglītošanu, apmācību, rūpēm par tehnisko nodrošinājumu un citiem aspektiem,” stāsta BALTA galvenais risku parakstītājs Edgars Goldmanis.

Pagājušā gada balvas godalgotā uzvarētāja SIA „Ventspils reiss” valdes priekšsēdētājs Arturs Lieģis skaidro: „BALTA gada balvas ekspertu izvērtējums par uzņēmuma prasmi vadīt un apzināt iespējamos riskus saistībā ar autoparku, darba drošību un darbinieku apmācību ir pamudinājis pašu uzņēmumu atkārtoti pārvērtēt minētās pozīcijas un nepieciešamības gadījumā ieviest korekcijas, kas jau ir attaisnojušās ikdienas darbā. Viennozīmīgi varam teikt, ka saņemtā balva ir devusi jaunu skatījumu pašiem uzņēmuma darbiniekiem un sabiedrībai uz uzņēmumu un tā tehnisko nodrošinājumu, sniegto pakalpojumu kvalitāti un rūpēm par darbinieku drošību un veselību kopumā.”

Pieteikties konkursam un izmantot iespēju iekļūt drošāko uzņēmumu autoparku TOP tiek aicināti visi uzņēmumi, kuru autoparkā ir 10 vai vairāk transportlīdzekļu. Uzņēmumi savu dalību konkursam var pieteikt līdz šī gada 8.novembrim, elektroniski aizpildot īsu un vienkāršu anketu. Anketa atrodama saitē http://www.balta.lv/lv/pieteikums.

Tāpat kā pagājušajā gadā konkurss norisināsies divās kārtās. Pirmajā kārtā tiks izvērtēta uzņēmuma sniegtā informācija, kā arī CSDD statistika par uzņēmuma transportlīdzekļiem un to stāvokli. Savukārt otrajai kārtai tiks izvirzīti 10 labākie uzņēmumi, kurus klātienē ar padziļinātas intervijas un anketas palīdzību izvērtēs speciāla žūrija. Tajā ietilpst BALTA galvenais risku parakstītājs Edgars Goldmanis, DBS valdes loceklis Edmunds Ozolnieks, auto eksperts un žurnālists Normunds Avotiņš, kā arī sertificēta satiksmes psiholoģe Daina Voita. Pretendenti tiks vērtēti vairākās kategorijās, atsevišķi izdalot mazāka un lielāka izmēra autoparkus, kā arī komerctransportu un pasažieru pārvadātājus. Konkurss noslēgsies 2014.gada janvārī, apbalvojot labākos uzņēmuma autoparkus ar vērtīgām balvām no BALTA, DBS un citiem konkursa partneriem. Sīkāku informāciju par konkursu iespējams atrast saitē http://www.balta.lv/lv/par-mums/balta-gada-balva-drosakais-uznemuma-autoparks.

Par konkursu "Drošākais uzņēmuma autoparks"
BALTA gada balva "Drošākais uzņēmuma autoparks" pirmo reizi notika 2012.gadā. Jau otro gadu to rīko apdrošināšanas sabiedrība BALTA, LDDK un DBS. Konkursa mērķis ir noskaidrot Latvijas uzņēmumus, kuros vissekmīgāk tiek veikta uzņēmumu autoparku pārvaldīšana, kā arī palīdzēt uzņēmumiem izvērtēt iespējamos riskus, kas saistīti ar uzņēmuma autoparku un sniegt padomus tā efektīvākā un drošākā vadīšanā, uzlabojot kopējo satiksmes drošību Latvijā.
   
Papildu informācija:

Ilze Rassa
BALTA Komunikācijas vadītāja
Tel.: 26456444
E-pasts: ilze.rassa@balta.lv

Juta Krīgere
„DBS” izpilddirektore
Tel.: 29426162
E-pasts: juta.krigere@dbs.lv

Kristīna Veihmane
LDDK Korporatīvās sociālās atbildības projektu vadītāja
Tel.: 67225162
E-pasts: kristina@lddk.lv

Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Ja noticis negadījums, izsauc palīdzību uz ceļa spiežot šeit.
  Palīdzību uz ceļa vēl joprojām varēsi pieteikt arī zvanot 675 333 75

  *Pārliecinies, ka Tavā auto apdrošināšanas polisē ir iekļauts risks “Palīdzība uz ceļa”.