Par šoziem slidenajās ielās gūtajām traumām pieteiktas pirmās atlīdzības

06.12.2017

Laikapstākļiem un gaisa temperatūrai strauji mainoties, pieaug gājēju traumu skaits, kas gūtas uz slidenām ietvēm un ielām. Šī gada novembra beigās un decembra sākumā apdrošināšanas sabiedrība BALTA (PZU grupa) par šādiem negadījumiem saņēmusi jau deviņus atlīdzību pieteikumus.

“Nav jāmēro garas distances, lai nopietni traumētos. BALTA atlīdzību pieteikumos reģistrēti gadījumi, kad lūzumi un sasitumi gūti pat pēc izkāpšanas no automašīnas vai iziešanas no kāpņu telpas. Vidēji viena šāda negadījuma izmaksas svārstās ap 240 eiro. Lai sevi pasargātu, pirms došanās ārā jābūt īpaši uzmanīgiem, jānovērtē laikapstākļi un tas, ka ietve var būt slidena,” uzsver Sandra Pietkēviča, BALTA personu produktu un risku parakstīšanas pārvaldes vadītāja, norādot, ka viens neapdomīgs solis var novest pie ilgstošas ārstēšanās un pat ķirurģiskas iejaukšanās.

Trīs gadu laikā BALTA atlīdzībās par šādiem nelaimes gadījumiem ziemas sezonā izmaksājusi vairāk nekā 88 tūkstošus eiro. Visbiežāk jeb 23% gadījumu paslīdēšanas rezultātā gūti augšdelma vai apakšdelma lūzumi un mežģījumi, potīšu lūzumi (11%), saišu sastiepumi (8%), galvas smadzeņu satricinājumi (6%) un ribu lūzumi (5,5%).

“Uzsalstot pirmajam ledum un uzsniegot pirmajam sniegam, it īpaši, kad ceļi un ietves vēl nav ne tīrīti un kaisīti, traumpunktos pacientu skaits dubultojas. Nepasargātākie šajā laikā ir vecāka gada gājuma cilvēki, kuri slimo ar osteroporozi jeb slimību, kad kauli kļūst trausli. Pēc šādiem kritieniem visbiežāk tiek gūts gūžas kaula kakliņa lūzums, kā arī apakšdelma kaulu lūzumi. Atšķirībā no jauniem un veseliem cilvēkiem atveseļošanās process ir daudz ilgāks un ar smagākām sekām,” stāsta traumatologs – ortopēds Valdis Andersons, piebilstot, ka, no paslīdēšanas nav pasargāts neviens – arī jauns un vesels.

Savukārt Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi šogad novembra beigās un decembra pirmajās dienās devušies uz vismaz desmit izsaukumiem, kas saistīti ar sniegu vai apledojumu uz ietvēm vai ielām, kad, cilvēkiem paslīdot, gūtas nopietnas traumas – roku, kāju lūzumi un krūškurvja traumas. Tomēr jāņem vērā, ka cietušo skaits šajā laikā varētu būt arī lielāks, jo NMPD mediķi steidz palīgā cietušajiem, kuri traumas dēļ paši nav varējuši piecelties un doties uz traumpunktu vai tuvāko ārstniecības iestādi.

BALTA un NMPD atgādina, ka ziemas mēnešos no traumām nav pasargāts neviens, tādēļ gājējus aicina būt piesardzīgiem!

 • Kad snidzis sniegs, straujāk atkusis vai gluži pretēji strauji piesalis jāievēro divkārša uzmanība.
 • Rūpīgi jāizvēlas apavi, lai tie būtu laikapstākļiem atbilstoši un piemēroti slidenām virsmām.
 • Uzmanība jāpievērš kāpnēm, kas arī var būt apledojušas un slidenas, tāpat arī jumtiem, no kuriem var krist sniegs un lāstekas.
 • Ceļā jāierēķina vairāk laika nekā ierasts, lai steidzoties nenotiku nelaimes gadījumi.
 • Jāskatās, kur tiek likts solis, kā arī jāvelta uzmanība ceļam, nevis viedierīcēm.
 • Rokas nevajadzētu likt kabatās, lai paslīdēšanas gadījumā būtu vieglāk noturēt līdzsvaru.
 • Gados vecākiem cilvēkiem nav ieteicams doties ārā bez atbalsta, piemēram, kādas nūjas vai iet, pieturoties pie kāda cilvēka.

 

Par apdrošinātāju BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK, Lietuvas Apdrošināšanas uzraudzības komisijas, Igaunijas statistikas departamenta un apdrošinātāju gada pārskatu datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā. Latvijas iedzīvotāji 14 gadu laikā novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja. BALTA ietilpst PZU GRUPĀ, kas ir viens no līderiem Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgū. PZU ir uzņēmums ar 200 gadus ilgu pieredzi apdrošināšanā un lepojas ar vairāk nekā 16 miljonu klientu uzticību Polijā. 2016. gada pirmajos trīs ceturkšņos PZU GRUPA parakstīja 3,4 miljardu eiro lielas apdrošināšanas prēmijas. Plašāka informācija internetā http://www.pzu.pl/relacje-inwestorskie.

 

Papildu informācija:

Juta Šteinerte,
BALTA Korporatīvās komunikācijas vadītāja
Tel.: +371 26 45 64 44
E-pasts: juta.steinerte@balta.lv


Ieva Balode,
NORDS PORTER NOVELLI
vecākā projektu vadītāja
Tel.: +371 26 15 84 80
E-pasts: ieva.balode@porternovelli.lv

 


Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus aicinām sazināties ar BALTA komunikācijas vadītāju:

  Līna Lisnere
  E-pasts: lina.lisnere@balta.lv