Paziņojums par „RSA Group" 2013.gada rezultātiem

27.02.2014

Šodien, 27.februārī BALTA pārstāvētā „RSA Group” paziņoja 2013.gada rezultātus, kā arī rīcības plānu nākotnes panākumu sasniegšanai. RSA Grupas pamatnostādnes joprojām paliek nemainīgas – pildīt klientiem dotos solījumus, stiprināt kapitālu un nodrošināt peļņu akciju turētājiem.

2013.gads bija spēcīgs strauji augošajiem tirgiem, kurā ietilpst arī BALTA. Visi šā tirgus dalībnieki ir uzrādījuši labus rezultātus un snieguši pozitīvu ieguldījumu izaugsmes labā, uzrādot 1,4 miljardu britu mārciņu (1,7 miljardi eiro) neto parakstīto prēmiju rezultātus, kas ir 16% pieaugums, salīdzinot ar iepriekšējo gadu. Tas ir radījis labu rentabilitātes rādītāju ar kombinēto darbības koeficientu 96,9% apmērā un 46 miljonu britu mārciņu (55 miljoni eiro) apdrošināšanas rezultātu.

„RSA Group” kopumā ziņo par zaudējumiem 244 miljonu britu mārciņu (292,7 miljoni eiro) apmērā, kas radušies no īpaši nelabvēlīgu laikapstākļu zaudējumiem Lielbritānijas un Kanādas biznesos, kā arī Īrijas biznesa vadības izraisīto zaudējumu dēļ.
Lai stiprinātu „RSA Group” kapitālu, optimizētu biznesa portfeli un nākotnē nodrošinātu akcionāriem ilgtspējīgas dividendes, Latvijā lielākā apdrošinātāja BALTA mātes kompānija „RSA Group” rīcības plānā ir iekļāvusi īpašu akciju emisiju, kuras varēs iegādāties esošie akcionāri ar mērķi palielināt pamatkapitālu par 775 miljoniem britu mārciņu (929,6 miljoni eiro). Tāpat nolemts atturēties no gada dividenžu izmaksas, spēkus koncentrējot uz pamata biznesiem Skandināvijā, Kanādā, Lielbritānijā, Īrijā un Latīņamerikā, kur iespējams gūt ilgtspējīgu peļņu, pieļaujot arī grupas ģeogrāfiskās izplatības samazināšanu dažu turpmāko gadu laikā. Kā atzīst „RSA Group” prezidents Stefans Hesters (Stephan Hester), līdz plānoto procesu noslēgšanai nav iespējams precīzi prognozēt, kuri būs galvenie reģioni, kurus skars biznesa pārmaiņas.
BALTA valdes priekšsēdētājs Sandis Šteins skaidro: „BALTA turpina aktīvi nostiprināt savas līderpozīcijas Latvijas apdrošināšanas tirgū. Mēs esam noskaņojušies uz attīstību, kas nozīmē strauji iet uz priekšu, iekarojot arī jaunus tirgus un segmentus.”

Ar plašāku informāciju par „RSA Group” 2013.gada rādītājiem iespējams iepazīties mājas lapā www.rsagroup.com.

Par apdrošinātāju BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK, Lietuvas Apdrošināšanas uzraudzības komisijas, Igaunijas statistikas departamenta un apdrošinātāju gada pārskatu datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā.
Socioloģiskajās aptaujās iedzīvotāji 11 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja.
BALTA ietilpst „RSA Insurance Group”, kas ir viena no pasaulē vadošajām starptautiskajām apdrošināšanas grupām ar 300 gadu pieredzi. Tā ir nozares līderis Lielbritānijā, Skandināvijā, Kanādā, Īrijā, Āzijā, Latīņamerikā, kā arī Centrāleiropā un Austrumeiropā, kopumā piedāvājot apdrošināšanu gandrīz 140 valstīs. Grupas uzņēmumos strādā vairāk nekā 23 tūkstoši darbinieku. 2012.gadā tā apdrošināšanas prēmijās parakstīja 8,4 miljardu mārciņu. Plašāka informācija internetā http://www.rsagroup.com.

Papildu informācija:
Anita Irbīte
BALTA Komunikācijas speciāliste
Tel.: 2 6372678
E-pasts: anita.irbite@balta.lv

Inga Bite
„P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības”
Tel.: 2 8626761
E-pasts: inga.bite@prae.lv

Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus aicinām sazināties ar BALTA komunikācijas vadītāju:

  Līna Lisnere
  E-pasts: lina.lisnere@balta.lv