Pirmajā pusgadā BALTA izaugsme straujāka nekā tirgum kopumā

30.08.2013

Latvijas Apdrošinātāju asociācijas apkopotie dati liecina, ka šī gada pirmajā pusgadā nedzīvības apdrošināšanas tirgus izaugsmes rādītājs ir 7,3%. Tikmēr Latvijā lielākā apdrošināšanas sabiedrība BALTA (RSA Grupa) piedzīvojusi straujāku izaugsmi nekā tirgus kopumā un šī gada pirmajos sešos mēnešos augusi par 10,4%.

BALTA finanšu direktors Uldis Dzintars norāda: „Varam būt gandarīti, ka BALTA apdrošināšanas izaugsmes rādītājs šī gada pirmajā pusē ir bijis straujāks nekā tirgū kopumā. Turklāt visstraujāk audzis transporta apdrošināšanas segments - par 8,1%. Tomēr negatīva attīstība ir vērojama saistībā ar transporta atlīdzībām, ko veicina ceļu satiksmes negadījumu pieaugums. Kā liecina Ceļu satiksmes drošības direkcijas dati, to skaits ir audzis par 10%. Turklāt ir pieaudzis auto zādzību skaits, kā arī atlīdzību izmaksa nekvalitatīva ceļu vai ielu seguma dēļ. Jāpiebilst, ka šogad esam piedzīvojuši arī vairākus nozīmīgus apdrošināšanas gadījumus, kuros sniegts operatīvs atbalsts, izmaksājot lielas naudas summas, lai mūsu klienti varētu atgriezties pie sava ierastā dzīves ritma, kas arī ir atstājis iespaidu uz kopējiem finanšu rādītājiem.”

Kā skaidro Uldis Dzintars, šogad attīstības rādītājus ietekmēja vairākas nozīmīgas atlīdzības, piemēram, šajā pavasarī Latvija piedzīvoja vienus no pēdējos gados nopietnākajiem plūdiem un paliem, un BALTA saviem klientiem visā Latvijā godīgi atlīdzināja zaudējumus kopumā par vairāk nekā 200 000 latu. Sniegta arī palīdzība Latvijas lauksaimniekiem, piemēram, BALTA vasarā atlīdzināja savā pieredzē lielāko zemniekam izmaksāto atlīdzību - saimniecībai „Terēņiem” Jelgavas novada Vilces pagastā 300 000 latu apmērā, bet broileru audzēšanas kompleksam no Bauskas novada Ceraukstes pagasta „Lielzeltiņiem” izmaksāta atlīdzība 170 000 latu apmērā. Kopumā BALTA pirmajā pusgadā atlīdzībās klientiem ir izmaksājusi 8,8 miljonus latu. Tāpat atlīdzināti citi zaudējumi kopumā vairāku miljonu latu apmērā.

BALTA 2012.gada pirmajos sešos mēnešos parakstīja apdrošināšanas prēmijas 16 miljonu latu apmērā. Savukārt šogad attiecīgajā periodā BALTA parakstīja prēmijas par 10,4% vairāk jeb 17,7 miljonu latu apmērā.

Par apdrošinātāju BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK, Lietuvas Apdrošināšanas uzraudzības komisijas, Igaunijas statistikas departamenta un apdrošinātāju gada pārskatu datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā.

Iedzīvotāju aptaujās iedzīvotāji 10 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja.

BALTA ietilpst „RSA Insurance Group”, kas ir viena no pasaulē vadošajām starptautiskajām apdrošināšanas grupām ar 300 gadu pieredzi. Tā ir nozares līderis Lielbritānijā, Skandināvijā, Kanādā, Īrijā, Āzijā, Latīņamerikā, kā arī Centrāleiropā un Austrumeiropā, kopumā piedāvājot apdrošināšanu gandrīz 140 valstīs. Grupas uzņēmumos strādā aptuveni 23 tūkstoši darbinieku. 2012.gadā tā apdrošināšanas prēmijās parakstīja 8,4 miljardu mārciņu. Plašāka informācija internetā http://www.rsagroup.com.

Papildu informācija:

Ilze Rassa
BALTA Komunikācijas vadītāja
Tel.: 2 6456444
E-pasts: ilze.rassa@balta.lv

Inga Bite
„P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības”
Tel.: 2 8626761
E-pasts: inga.bite@prae.lv

Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?
Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. 

Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?
Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. 

Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus aicinām sazināties ar BALTA komunikācijas vadītāju:

  Līna Lisnere
  E-pasts: lina.lisnere@balta.lv