Ražošanas uzņēmumi un zemnieki šogad cīnās ar biežākām ugunsnelaimēm

22.08.2013

Latvijā lielākās apdrošināšanas sabiedrības BALTA (RSA Grupa) novērojumi liecina, ka pēdējos mēnešos Latvijā notikuši ne tikai vairāki ievērojami nelaimes negadījumi valsts nozīmes objektos, bet biežāk nekā citus gadus cietušas arī Latvijas zemnieku sētas, kur nelaimju cēloņi bijuši gan tehnikas bojājumi, gan dabas stihijas. Kā ziņots iepriekš, lielākā izmaksātā atlīdzība zemniekam BALTA pieredzē bijusi 303 851 lats, tāpat piedzīvoti vairāki negadījumi, kad atlīdzību summa sasniegusi vairākus desmitus tūkstošus latu. Jau pašlaik BALTA par lielākajām zemnieku nelaimēm kopumā ir izmaksājusi vairāk nekā pusmiljonu latu.

Vispostošākais nelaimes gadījums notika šī gada jūnija beigās Jelgavas novada Vilces pagasta „Terēņu’” saimniecībā. Ugunsgrēkā, kas visticamāk izcēlās automātikas bojājuma dēļ, aizdegās angārs, nodegot saimniecības tehnikai. Kopumā BALTA atlīdzībā jau drīz pēc nelaimes godīgi zemniekam izmaksāja 303 851 latu.

Tikmēr, kā liecina BALTA dati, otrs lielākais negadījums noticis šī gada 18.jūlijā Vecumnieku novadā Bārbeles pagasta „Silavējos” un „Vērdiņos”. Zibens spēriena dēļ aizdegās ferma, nodega viss jumts, logi un durvis, paliekot vien ēkas sienām. Diviem saimniekiem, kuriem ferma piederēja kopīgi, jau izmaksāta atlīdzība 57 981 lata apmērā.

„Diemžēl šogad ugunsnelaimes un citas ķibeles nav saudzējušas Latvijas zemniekus – gan BALTA, gan kopumā tirgū piedzīvoti vairāki ievērojami negadījumi. Ja citus gadus bija atsevišķi gadījumi un zemniekiem vairāk bijām stiprais balsts mājlopu slimību, bojāejas gadījumos vai mazāk nozīmīgās problēmās saistībā ar īpašumu un speciālo tehniku, tad šogad piedzīvotas vairākas nozīmīgas nelaimes. Taču tajā pašā laikā varam uzteikt Latvijas zemniekus par tālredzību un savlaicīgu risku izvērtēšanu, lai paļautos uz apdrošinātāja profesionalitāti un palīdzību,” skaidro BALTA atlīdzību direktora pienākumu izpildītājs Valdis Krols.

Šī gada jūlija sākumā no uguns cieta broileru audzēšanas komplekss „Lielzeltiņi”, kurā sadega apmēram 3000 vistu. BALTA uzņēmuma jau ir atlīdzinājusi zaudējumus 171 143 latu apmērā.

„Lielzeltiņu” valdes priekšsēdētājs Māris Adijāns stāsta: „Par spīti visu ugunsdrošības noteikumu ievērošanai un piesardzībai nebijām gaidījuši, ka uguns izplatīsies tik ātri. Šobrīd lēnām sākam atgūties pēc nelaimes un jau tuvākajā laikā plānojam pabeigt putnu novietnes montāžu ar visām iekārtām. Apdrošināšanas gadījuma izvērtēšana notika profesionāli, operatīvi un korekti, bet galvenais, ka ar izpratni, lai mēs varētu maksimāli samazināt dīkstāves zaudējumus. Esam saņēmuši to palīdzību, ko vēlējāmies un ko mēs arī gaidījām no sava apdrošinātāja kā partnera. Tajā pašā laikā ir liels daudzums informācijas, ko vēlamies rūpīgi apsvērt un izvērtēt, lai nākotnē šādas ugunsnelaimes neatkārtotos, jo mums ir vairākas putnu novietnes un esam ražojošs uzņēmums, kas spēcīgi izjūt ikvienu satricinājumu.”

No zibens šogad nav bijis pasargāts arī kāds zemnieks Grobiņas novadā. Negaisa laikā jūlijā nodega visas saimniecības ēkas - kūts, šķūnis un piena uzglabāšanas ēka. Nelaimes rezultātā no ēkām pāri palikušas vien mūra sienas. Turklāt ugunsgrēks prasīja arī mājlopu dzīvības – bojā gāja gan govis, gan teles, gan citi mājdzīvnieki. Izmaksātās atlīdzības apjoms ir 43 759 lati.

Par apdrošinātāju BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK, Lietuvas Apdrošināšanas uzraudzības komisijas, Igaunijas statistikas departamenta un apdrošinātāju gada pārskatu datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā.

Iedzīvotāju aptaujās iedzīvotāji 10 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja.

BALTA ietilpst „RSA Insurance Group”, kas ir viena no pasaulē vadošajām starptautiskajām apdrošināšanas grupām ar 300 gadu pieredzi. Tā ir nozares līderis Lielbritānijā, Skandināvijā, Kanādā, Īrijā, Āzijā, Latīņamerikā, kā arī Centrāleiropā un Austrumeiropā, kopumā piedāvājot apdrošināšanu gandrīz 140 valstīs. Grupas uzņēmumos strādā aptuveni 23 tūkstoši darbinieku. 2012.gadā tā apdrošināšanas prēmijās parakstīja 8,4 miljardu mārciņu. Plašāka informācija internetā http://www.rsagroup.com.

Papildu informācija:

Ilze Rassa
BALTA Komunikācijas vadītāja
Tel.: 2 6456444
E-pasts: ilze.rassa@balta.lv

Inga Bite
„P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības”
Tel.: 2 8626761
E-pasts: inga.bite@prae.lvAtpakaļ

Sazinies ar mums

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?
Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. 

Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?
Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. 

Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus aicinām sazināties ar BALTA komunikācijas vadītāju:

  Līna Lisnere
  E-pasts: lina.lisnere@balta.lv