Svētku laikā negadījumos cieš ne tikai paši svinētāji, bet arī viņu auto

27.12.2013

Kā liecina Latvijā lielākās apdrošināšanas sabiedrības BALTA (RSA Group) apkopotā statistika, Ziemassvētku un Jaunā gada svinībās cieš ne tikai paši svētku svinētāji, bet arī viņu auto. Ja pēdējos piecos gados svētku laikā BALTA klienti nelaimes gadījumus visbiežāk piedzīvojuši atpūtas laikā uz kalna, tad spēkratiem viena no biežākajām nelaimes nesējām ir pirotehnika, un tāpat spēkrati nereti cieš no svinētāju neuzmanīgas un neapdomīgas rīcības, kā rezultātā tiek izsisti stikli, saskrāpēta virsbūve, pārdurtas riepas.

Pēdējo piecu gadu laikā Ziemassvētku un Jaungada sagaidīšanas dienās kopā notikuši tieši 100 nelaimes gadījumi, kas BALTA klientiem saistīti ar veselības problēmām, liecina apdrošināšanas sabiedrības apkopotie dati. Lielāko daļu jeb 88% no šiem negadījumiem klienti piedzīvojuši uz kalna, braucot ar ragaviņām, plēvi vai vienkārši paslīdot. Diemžēl 8% no svētku negadījumi ir saistīti ar sociāliem konfliktiem - visbiežāk tie ir iereibušu cilvēku uzbrukumi, kad svinētāji tiek piekauti vai apzagti uz ielas vai atpūtas vietās. Pārējie nelaimes gadījumi bijuši saistīti ar cita rakstura traumām.

„Lai arī iepriekšējos gados vairums traumu svētku laikā ir gūtas tieši uz kalna, šķiet, ka šogad šī statistika netiks papildināta. Ņemot vērā, ka laika prognozes neliecina par svētku laiku ar baltu sniegu un iespēju atpūsties uz kalna, šādu traumu apjoms šogad visticamāk nebūs tik nozīmīgs. Tajā pašā laikā mēs svētkus aicinātu pavadīt apdomīgi. Tāpat nepieciešams atcerēties gan par savu, gan sava spēkrata drošību, izmantojot pirotehniku,” atgādina BALTA atlīdzību direktors Ingus Savickis.

Kā liecina BALTA apkopotie dati par KASKO apdrošināšanu, 17% no visiem transportlīdzekļu negadījumiem svētku laikā ir tieši vandālisms vai automašīnas apzagšana. Visbiežāk vandālisma sekas ir izsisti stikli, saskrāpētas mašīnas, pārdurtas riepas, kā arī petaržu un citas pirotehnikas izraisītie bojājumi - izsisti stikli, bojātas automašīnu virsbūves. Citi negadījumi bijušas sadursmes ar citiem transporta līdzekļiem vai uzbraukšana kādam šķērslim.

Tāpat ārsti ik gadu aicina cilvēkus būt uzmanīgiem svētku svinēšanas laikā, atceroties arī par negatīvo alkohola ietekmi un iespēju iedzīvoties nopietnākās traumās. Arī šī gada 1.janvārī pēc iepriekšējām Jaungada svinībām Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests ziņoja par vairākiem cilvēkiem, kas ievietoti slimnīcā un guvuši traumas, uguņošanas laikā neuzmanīgi rīkojoties ar petardēm.

BALTA speciālisti iesaka atcerēties vienkāršākos ieteikumus drošai svētku svinēšanai:

 • pirotehnikas lietošanas instrukcija ir domāta drošībai, tāpēc to nepieciešams rūpīgi izlasīt un rīkoties tā, kā tajā rakstīts;
 • nepārvērtējiet savu fizisko sagatavotību un nedarbojieties ap pirotehniku, kad esat lietojis alkoholiskos dzērienus;
 • ļoti uzmanīgi nepieciešams rīkoties ar telpām paredzēto pirotehniku - nelietot to viegli uzliesmojošu priekšmetu tuvumā (aizkari, eglīte, apgaismes objekti no papīra);
 • kad lietojat pirotehniku, pārliecinieties par tās lidojuma virzienu - nešaujiet raķetes cilvēku virzienā, māju logos vai uz automašīnām;
 • atcerieties, ka droši vadīt transporta līdzekli var tikai 24 stundas pēc alkohola lietošanas;
 • centieties iepirkties jau laikus, lai neradītu sev un citiem lieku uztraukumu gan pārvietojoties ar transportlīdzekli, gan steidzoties veikalos, jo šādos brīžos paaugstinās transportlīdzekļu sadursmes risks, kā arī traumu iegūšanas iespējas;
 • neatstājiet bez uzraudzības iedegtas svecītes - gan adventes vainagi, gan arī eglīšu skujas ir ļoti viegli uzliesmojošas;
 • jāatceras, ka arī brīnumsvecītes deg ar ļoti augstu temperatūru, tai skaitā to krītošie mirdzumi nereti var turpināt degt arī uz zemes vai izraisīt apdegumus; tāpat izdegusi brīnumsvecīte vēl ilgu laiku saglabā augstu temperatūru;
 • lai arī laimes liešana ir sena tradīcija, jāatceras par piesardzību - laimes liešanas brīdī jāuzmanās ne tikai pieaugušajiem, bet arī bērniem, jo šķidra alva vai svins ir ļoti karsti un, neveiksmīgi to pārvietojot vai lejot, var gūt smagus apdegumus;
 • svētku laikā ieteicams parūpēties par aktivitātēm, jo ilga sēdēšana pie pilna galda var atsaukties uz gremošanas traucējumiem un veselības problēmām.

Par apdrošinātāju BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK, Lietuvas Apdrošināšanas uzraudzības komisijas, Igaunijas statistikas departamenta un apdrošinātāju gada pārskatu datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā.

Iedzīvotāju aptaujās iedzīvotāji 10 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja.

BALTA ietilpst „RSA Insurance Group”, kas ir viena no pasaulē vadošajām starptautiskajām apdrošināšanas grupām ar 300 gadu pieredzi. Tā ir nozares līderis Lielbritānijā, Skandināvijā, Kanādā, Īrijā, Āzijā, Latīņamerikā, kā arī Centrāleiropā un Austrumeiropā, kopumā piedāvājot apdrošināšanu gandrīz 140 valstīs. Grupas uzņēmumos strādā vairāk nekā 23 tūkstoši darbinieku. 2012.gadā tā apdrošināšanas prēmijās parakstīja 8,4 miljardu mārciņu. Plašāka informācija internetā http://www.rsagroup.com.

Papildu informācija:
Anita Irbīte
BALTA iekšējās komunikācijas speciāliste
Tel.: 2 6372678
E-pasts: anita.irbite@balta.lv

Inga Bite
„P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības”
Tel.: 2 8626761
E-pasts: inga.bite@prae.lv

Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Ja noticis negadījums, izsauc palīdzību uz ceļa spiežot šeit.
  Palīdzību uz ceļa vēl joprojām varēsi pieteikt arī zvanot 675 333 75

  *Pārliecinies, ka Tavā auto apdrošināšanas polisē ir iekļauts risks “Palīdzība uz ceļa”.