Sveču liesmiņa spēj radīt zaudējumus pat 47 000 eiro vērtībā

01.12.2015

 

Tuvojoties Ziemassvētkiem, ilgstošās tumsas un nepatīkamā aukstuma radītās izjūtas mēs cenšamies kompensēt ar svecīšu aizdegšanu. Tomēr katru gadu Ziemassvētku laikā ziņās dzirdam par uguns radītiem postījumiem mājokļos, kas radušies neuzraudzītu sveču dēļ. Kā liecina Latvijā lielākās apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) pieredze, aizdegtu sveču nokrišana, nenodzēšana vai novietošana nedrošā vietā, kur apkārt ir priekšmeti vai iekārtas, kas var aizliesmot, vienā mājoklī spēj radīt postījumus līdz pat 47 000 eiro.

Pēdējo gadu laikā BALTA sniegusi finansiālu atbalstu vairākiem Latvijas iedzīvotājiem, kuri gada tumšākajos mēnešos ir piedzīvojuši uguns radītus nelaimes gadījumus savos mājokļos. Viens no smagākajiem gadījumiem, kuru BALTA klientam nācies piedzīvot, ir gadījums, kad mājoklī apgāzusies eglīte, kurā bija iestiprinātas degošas sveces. Negadījumā dega ne tikai pati egle, - tā uzkrita virsū televizoram, kas arī aizdegās. Rezultātā cieta gandrīz viss mājoklis – bija apdegušas vienas istabas sienas, daudzas mājoklī esošās mantas, bojāta ventilācijas sistēma, kā arī visa māja bija piekvēpusi un piedūmota. Par šo negadījumu BALTA mājokļa īpašniekam izmaksāja lielāko atlīdzību par šāda tipa nelaimes gadījumiem, kas sasniedza nepilnus 47 000 eiro.

„Lai gan sveces mājokli piepilda ar patīkamām, gaišām un omulīgām sajūtām, tomēr to aizdegšana prasa arī nepārtrauktu uzmanību. Diemžēl ik gadu svētku vai pēc svētku laikā BALTA saņem vairākus atlīdzību pieteikumus par zaudējumiem, kas gūti neuzraudzītas sveces liesmas dēļ. Visbiežāk šāda tipa ugunsgrēki ir notikuši, aizdegoties adventes vainagam vai priekšmetiem, kas novietoti tam blakus. Atskatoties uz izmaksāto atlīdzību datiem, varu teikt, ka par negadījumiem, kuros ir aizdedzies adventes vainags vai tam blakus esošie priekšmeti, atlīdzībā cietušajam esam izmaksājuši no 661 līdz 3 973 eiro. Šis izmaksu apjoms pierāda, ka pat viena maza sveces liesmiņa adventes vainagā spēj radīt būtiskus bojājumus mājoklī un finansiāli lielus zaudējumus mājokļa īpašniekam,” brīdina BALTA atlīdzību direktors Ingus Savickis.

BALTA atlīdzību pieteikumi liecina, ka iedzīvotāji ir piedzīvojuši negadījumus, kad ugunsgrēks izcēlies vannas istabā no sveces, kas atradusies uz radiatora. Tāpat piedzīvots gadījums, kad uz kumodes novietota svece apgāzusies un izdedzinājusi caurumu kumodes virsmā. Nereti BALTA klienti piedzīvo gadījumus, kad aizdegtu sveci ar asti vai kā citādi nogāž mājdzīvnieks, tādēļ īpaši būtiski „pieskatīt” sveces un novietot tās atbilstošā vietā. Savukārt sekas, kas rodas no vienas sveču liesmiņas, kā rāda atlīdzību pieteikumi, var būt pavisam nepatīkamas: no piekvēpušām istabām līdz pat nodegušiem dīvāniem, galdiem, aizkariem vai apdegušām sienām, griestiem un grīdas.

Lai parūpētos par savu un mājokļa drošību svētku laikā, apdrošinātājs BALTA iesaka:

·        Neatkarīgi no tā, kur tiek novietotas sveces, ir jāpārliecinās, ka tās ir kārtīgi un stabili nostiprinātas;

·        Būtiski ir arī izvēlēties drošu vietu sveces novietošanai, lai tā neatrastos blakus viegli uzliesmojošiem priekšmetiem, piemēram, aizkariem, žurnālu vai avīžu kaudzītei utt.;

·        Ļoti vēlams mājoklī ierīkot dūmu detektoru savlaicīgai uguns negadījuma identifikācijai;

·        Mājoklī būtu nepieciešams turēt arī ugunsdzēšamo aparātu, lai ātri spētu nodzēst laikus pamanītu ugunsgrēku;

·        Nekad neatstājiet degošu sveci, lai arī cik tā droši izskatītos. Tas attiecas pat uz gadījumiem, kad plānojat no mājokļa iziet uz pāris minūtēm;

·        Atcerieties, ka svečtura apakša ļoti bieži sakarst, tādēļ arī zem un blakus tam tā nevajadzētu turēt viegli uzliesmojošus priekšmetus, piemēram, paliktnīšus;

·        Īpaši būtiski ir neatstāt adventes vainagu ar iedegtām svecēm bez uzraudzības, it īpaši, ja vainags veidots no skujām. Skujas pēc četru nedēļu žūšanas kļūst īpaši viegli uzliesmojošas.

 

Par apdrošinātāju BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK, Lietuvas Apdrošināšanas uzraudzības komisijas, Igaunijas statistikas departamenta un apdrošinātāju gada pārskatu datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā.
Iedzīvotāju aptaujās iedzīvotāji 12 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja.
BALTA ietilpst PZU GRUPĀ, kas ir viens no līderiem Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgū. PZU ir uzņēmums ar 200 gadus ilgu pieredzi apdrošināšanā un Polijā lepojas ar vairāk nekā 16 miljonu klientu uzticību. 2013.gadā PZU GRUPA apdrošināšanas prēmijās parakstīja 3,98 miljardus eiro. Plašāka informācija internetā http://www.pzu.pl/relacje-inwestorskie.

Papildu informācija:

 

Anita Irbīte
BALTA korporatīvās komunikācijas vadītāja
Tel.: +371 26 456 444
E-pasts: anita.irbite@balta.lv

Arita Krūze
„P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības”
Tel.:+371 28 337 073
E-pasts: arita.kruze@prae.lv

Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Ja noticis negadījums, izsauc palīdzību uz ceļa spiežot šeit.
  Palīdzību uz ceļa vēl joprojām varēsi pieteikt arī zvanot 675 333 75

  *Pārliecinies, ka Tavā auto apdrošināšanas polisē ir iekļauts risks “Palīdzība uz ceļa”.