Vētras postījumi Latvijā pārsnieguši prognozes

05.11.2013

Pēc pagājušās nedēļas spēcīgās vētras Latvijā lielākā apdrošināšanas sabiedrība BALTA (RSA Grupa) ir saņēmusi vairāk atlīdzību pieteikumu, nekā sākotnēji prognozēts. No 155 atlīdzību pieteikumiem šobrīd pieņemts lēmums jau 76 lietās, veicot daļu atlīdzību izmaksu. Savukārt pēc vakardienas brāzmām, kas vairāk skāra Latgali, pie apdrošinātāja vērsušies vēl vairāki cilvēki.

BALTA atlīdzību direktors Ingus Savickis stāsta: „Mūsu prognozes pat tika pārsniegtas un šobrīd pēc pagājušās nedēļas vētras esam saņēmuši 155 atlīdzību pieteikumus par kopējo zaudējumu summu 106 660 latu. Ja prognozējām apmēram 100 pieteikumu, tad šobrīd to skaits ir 155. Visvairāk pieteikumu jeb apmēram 35% no visiem saņēmām no Ventspils, Talsu un Rīgas reģiona. Daļa gadījumu jau ir izskatīti un esam izmaksājuši nozīmīgas atlīdzības, tāpat turpinām apstrādāt jaunākos atlīdzību pieteikumus. Tai pašā laikā sinoptiķu prognozes liecina, ka vētru periods vēl nav beidzies, tāpēc aicinām iedzīvotājus vēl būt uzmanīgiem un parūpēties par savu īpašumu, piemēram, nenovietot auto zem kokiem.”

Kā ziņots iepriekš, pagājušajā nedēļā Latviju sasniedza vētra. Spēcīgas vēja brāzmas ar lidojošiem priekšmetiem bojāja automašīnas, vairākiem namiem tika norautas jumta daļas un nodarīti zaudējumi citam īpašumam. Arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests vētras dēļ devās uz vairākiem simtiem izsaukumu, lai palīdzētu novākt nolūzušos kokus no ceļa braucamās daļas un automašīnām, kā arī veicot citus glābšanas darbus. Savukārt vakardienas vētra Latgalē diemžēl prasīja arī vienu cilvēka dzīvību, kad uz braucošas automašīnas uzkritis koks.

Par apdrošinātāju BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK, Lietuvas Apdrošināšanas uzraudzības komisijas, Igaunijas statistikas departamenta un apdrošinātāju gada pārskatu datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā.

Iedzīvotāju aptaujās iedzīvotāji 10 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja.

BALTA ietilpst „RSA Insurance Group”, kas ir viena no pasaulē vadošajām starptautiskajām apdrošināšanas grupām ar 300 gadu pieredzi. Tā ir nozares līderis Lielbritānijā, Skandināvijā, Kanādā, Īrijā, Āzijā, Latīņamerikā, kā arī Centrāleiropā un Austrumeiropā, kopumā piedāvājot apdrošināšanu gandrīz 140 valstīs. Grupas uzņēmumos strādā vairāk nekā 23 tūkstoši darbinieku. 2012.gadā tā apdrošināšanas prēmijās parakstīja 8,4 miljardu mārciņu. Plašāka informācija internetā http://www.rsagroup.com.

Papildu informācija:

Ilze Rassa
BALTA Komunikācijas vadītāja
Tel.: 2 6456444
E-pasts: ilze.rassa@balta.lv

Inga Bite
„P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības”
Tel.: 2 8626761
E-pasts: inga.bite@prae.lv

Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Ja noticis negadījums, izsauc palīdzību uz ceļa spiežot šeit.
  Palīdzību uz ceļa vēl joprojām varēsi pieteikt arī zvanot 675 333 75

  *Pārliecinies, ka Tavā auto apdrošināšanas polisē ir iekļauts risks “Palīdzība uz ceļa”.