Vidēji 350 000 eiro mēnesī KASKO atlīdzībās: auto atrašanās “dīkstāvē” nepasargā to īpašniekus no zaudējumiem

22.04.2020

Šis pavasaris no citiem atšķiras ar to, ka ielās ir daudz mazāk cilvēku un arī automašīnu. Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) dati apstiprina, ka ceļu satiksmes negadījumu skaits kopš ārkārtas stāvokļa izsludināšanas samazinājies, tomēr apdrošinātāju saņemtie atlīdzību pieteikumi liecina, ka arī dīkstāvē ne viens vien auto tiek krietni apskādēts: par stāvošiem auto nodarītiem bojājumiem apdrošināšanas sabiedrība BALTA (PZU grupa) KASKO atlīdzībās ik mēnesi auto īpašniekiem izmaksā vidēji 350 000 eiro.

Saskaņā ar Ceļu satiksmes drošības direkcijas datiem 2020. gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar pagājušo gadu, ceļu satiksmes negadījumu skaits samazinājies par gandrīz 16%, sevišķi strauju kritumu – par gandrīz 1000 negadījumiem – piedzīvojot martā, kad valstī tika izsludināts ārkārtas stāvoklis.

“Lai gan šobrīd daudzi šoferi automašīnas izmanto retāk un kopējais ceļu satiksmes negadījumu skaits ir samazinājies, ķibeles neiet secen arī pagalmā un uz ielas novietotām automašīnām. Atlīdzībās par stāvošiem spēkratiem nodarītiem bojājumiem BALTA ik mēnesi izmaksā vidēji 350 000 eiro, un arī pēdējās nedēļās saņemto pieteikumu skaits apliecina, ka automašīnas pat pagalmos piemeklē dažādas likstas. Bojājumus nodara gan pavasara vētras un krītoši koki, gan citu neuzmanīgu vadītāju ietriekšanās stāvošos spēkratos,” skaidro Kristaps Liecinieks, BALTA Transporta produktu un risku parakstīšanas pārvaldes vadītājs, uzsverot, ka atlīdzību gadījumi par stāvošiem auto nodarītiem bojājumiem mēdz būt dažāda rakstura un bieži – patiesi negaidīti.

Piemēram, kāds BALTA klients saskāries ar ugunsnelaimi, naktī pagalmā sadegot divām tam piederošām automašīnām. Kādā citā gadījumā auto stāvējis zem nojumes un tam uzkritis betona gabals, kad nojumi taranējis kravas auto, nodarot vairāk nekā 2000 eiro lielus zaudējumus.

Bojājumus vairākiem desmitiem auto nodarījusi arī 16. aprīļa vētra: no kādas daudzdzīvokļu mājas jumta norauta metāla plāksne sabojājusi auto, sasitot vējstiklu, jumtu un saskrāpējot motora pārsegu. Vēl kādai mašīnai uzkritis koks, citu sabojājušas vēja atrautas garāžas durvis.

“Gadījumi, kad KASKO atlīdzība tiek izmaksāta par ceļu satiksmes negadījumā auto nodarītiem bojājumiem, ir vien daļa no visiem pieteikumiem. Vētra, ugunsrisks, citu neuzmanīgu šoferu nodarīti bojājumi stāvošiem auto un zādzības – BALTA pieredzē negadījumi no sērijas “atnācu – ieraudzīju” veido gandrīz pusi no visiem atlīdzību pieteikumiem, un šādos gadījumos atliek tikai paļauties uz KASKO polisi, jo vainīgo noteikt nav iespējams,” atgādina Kristaps Liecinieks, uzsverot, ka, tāpat kā jebkura cita polise, arī KASKO nepasargā no paša negadījuma, taču var krietni atvieglot auto īpašnieka finansiālo situāciju, ja negadījums tomēr noticis.

Par apdrošināšanas sabiedrību BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā. 2019. gadā uzņēmuma parakstīto prēmiju apjoms bija 114,3 miljoni eiro. Latvijas iedzīvotāji 16 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja. BALTA ietilpst PZU grupā, kas ir viens no līderiem Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgū. PZU ir uzņēmums ar 200 gadus ilgu pieredzi apdrošināšanā un lepojas ar vairāk nekā 22 miljonu klientu uzticību Polijā. 2018. gadā PZU grupas parakstīto prēmiju apjoms sasniedza 5,5 miljardus eiro. Plašāka informācija internetā http://www.pzu.pl/relacje-inwestorskie.


 

Papildu informācija:

Līna Lisnere
AAS BALTA
komunikācijas vadītāja
Tel.: +371 26 40 10 41
E-pasts: lina.lisnere@balta.lv

Nadīna Erdmane
Deep White
projektu vadītāja
Tel.: +371 26 20 16 66
E-pasts: nadina@deepwhite.lv

 

 

Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?
Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. 

Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?
Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. 

Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus aicinām sazināties ar BALTA komunikācijas vadītāju:

  Līna Lisnere
  E-pasts: lina.lisnere@balta.lv