Ziemas grilēšanas entuziasti turpina ārstēšanos

21.01.2014

Lai arī pašlaik Latviju pārņēmis kārtīgs ziemas sals, vēl nesen Jauno gadu sagaidījām ar neierasti siltu laiku, termometra stabiņam rādot vairākus grādus virs nulles. Neparastos laikapstākļus savā labā izlēma izmantot arī daži svētku svinētāji, kuri Jauno gadu gribēja sagaidīt, atzīmējot to ar grila ballīti. Kā liecina Latvijā lielākā apdrošinātāja BALTA (RSA Group) informācija, ārstēšanos turpina divi cietušie, kuri Jaunajā gadā tradicionālo svētku vakariņu vietā vēlējās pārsteigt savus tuviniekus ar grilētiem ēdieniem un, neuzmanīgi rīkojoties ar uguni, guva dažādu pakāpju apdegumus.

BALTA atlīdzību direktors Ingus Savickis skaidro: „Pērnā gada nogale bija neparasti silta, kas pamudināja grilētu gardumu cienītājus ķerties pie saviem instrumentiem pat pašā ziemas vidū. Diemžēl šāda ideja diviem svētku svinētājiem beidzās neveiksmīgi, gūstot tādas vasarai raksturīgas traumas kā apdegumus grilēšanas laikā. Lai arī iespējams grilēt pat ziemas spelgonī, tāpat kā vasarā ir nepieciešams atcerēties par drošības pasākumiem, lai negūtu apdegumus.”

31.decembrī īsi pirms pusnakts Vidzemē kāds jauns vīrietis tradicionālās svētku vakariņas nolēma sagatavot ar grila palīdzību. Diemžēl, pārvietojot jau iekurinātu grilu, tas pēkšņi apgāzās. Negadījuma rezultātā vīrietis guva abu apakšdelmu pirmās un otrās pakāpes apdegumus. Līdzīgu traumu savās mājās guva arī kāds cits vīrietis, kurš grilēšanas laikā apdedzinājās ar karstām taukvielām, gūstot kreisās rokas otrās pakāpes apdegumus. Parasti par šāda tipa nelaimes gadījumiem vidējā atlīdzība sasniedz 40 līdz 150 eiro apmēru.

BALTA statistika liecina, ka grilēšanas laikā gan ziemā, gan vasarā visbiežāk tiek gūti dažāda veida apdegumi. Neuzmanīgi rīkojoties ar uguni, karstiem priekšmetiem, ēdienu un degšķidrumu, cilvēki visbiežāk gūst ekstremitāšu apdegumus.

Par apdrošinātāju BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK, Lietuvas Apdrošināšanas uzraudzības komisijas, Igaunijas statistikas departamenta un apdrošinātāju gada pārskatu datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā.

Iedzīvotāju aptaujās iedzīvotāji 10 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja.

BALTA ietilpst „RSA Insurance Group”, kas ir viena no pasaulē vadošajām starptautiskajām apdrošināšanas grupām ar 300 gadu pieredzi. Tā ir nozares līderis Lielbritānijā, Skandināvijā, Kanādā, Īrijā, Āzijā, Latīņamerikā, kā arī Centrāleiropā un Austrumeiropā, kopumā piedāvājot apdrošināšanu gandrīz 140 valstīs. Grupas uzņēmumos strādā vairāk nekā 23 tūkstoši darbinieku. 2012.gadā tā apdrošināšanas prēmijās parakstīja 8,4 miljardu mārciņu. Plašāka informācija internetā http://www.rsagroup.com.

Papildu informācija:

Anita Irbīte
BALTA iekšējās komunikācijas speciāliste
Tel.: 2 6372678
E-pasts: anita.irbite@balta.lv

Inga Bite
„P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības”
Tel.: 2 8626761
E-pasts: inga.bite@prae.lv

Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus aicinām sazināties ar BALTA komunikācijas vadītāju:

  Līna Lisnere
  E-pasts: lina.lisnere@balta.lv