Konkursā “Drošākais uzņēmuma autoparks 2021” piešķirti 14 zelta kategorijas apbalvojumi

25.11.2021

  25. novembrī ikgadējā apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) un Satiksmes ministrijas rīkotajā konkursā “Drošākais uzņēmuma autoparks 2021” zelta kategorijas apbalvojumi piešķirti 14 uzņēmumiem, kas savā ikdienas darbībā vislabāk spēj līdzsvarot visus ceļu satiksmes drošības ABC komponentus – Auto, Biznesu, Cilvēku. Pavisam šogad apbalvoti 29 uzņēmumu, valsts un pašvaldību autoparki, kas aktīvi un atbildīgi iesaistās ceļu satiksmes drošības uzlabošanā, kā arī piešķirtas vairākas specbalvas. Tāpat kā pērn, arī šogad svinīgā apbalvošana notika attālināti tiešsaistē un bija skatāma ikvienam interesantam.

  Saskaņā ar CSDD ceļu satiksmes negadījumu statistiku katru gadu uz Latvijas ceļiem ievainojumus gūst vairāk nekā 4000 cilvēku un tiek zaudēts vairāk nekā 130 dzīvību. Kā liecina Eiropas Komisijas dati par ceļu satiksmes negadījumos bojāgājušo skaitu Eiropas Savienības valstīs, Latvija 2019. gadā ieņēma 5. vietu, taču pērn uzstādīja antirekordu, ierindojoties 2. vietā. Kaut arī bojāgājušo skaits gadu gaitā sarūk, joprojām ik gadu tiek reģistrēti vairāk nekā 3400 ceļu satiksmes negadījumi ar cietušajiem, un tas ir tikai neliels samazinājums pret 20 un pat 30 gadu senu vēsturi.

  Latvija kopā ar Eiropas Komisiju ir izvirzījusi mērķi līdz 2030. gadam par 50% samazināt ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušo skaitu un par 50% samazināt ceļu satiksmes negadījumos gūto nopietno traumu skaitu. Konkursa “Drošākais uzņēmumu autoparks” rīkotāji atgādina – raugoties uz komerctransporta segmentu, lai uzlabotu ceļu satiksmes drošību, nepietiek tikai ar pareiza braukšanas ātruma izvēli un ceļu satiksmes noteikumu pārzināšanu. Satiksmes drošībai vienlīdz svarīgs ir gan autoparka transportlīdzekļu tehniskais stāvoklis, gan uzņēmuma attieksme pret savu autovadītāju braukšanas kultūru un apziņa, ka iekļūšana jebkurā satiksmes negadījumā ir risks uzņēmuma reputācijai. Arī autovadītāju braukšanas prasmes un pašsajūta ietekmē viņu reakciju un rīcību uz ceļa. Tāpēc jau devīto gadu tiek rīkots konkurss “Drošākais uzņēmumu autoparks”, un šogad tā fokusā ir drošas satiksmes ABC – Auto, Bizness, Cilvēks.

  “Esam patiesi gandarīti, ka konkursā piedalās ne tikai uzņēmumi, kuri autoparka sakārtotības un atbildības līmeņa ziņā var kalpot par piemēru citiem, bet arī uzņēmumi, kuri konkursu izmanto kā iespēju iegūt neatkarīgu ekspertu novērtējumu un vērtīgas idejas uzlabojumiem. Kopumā sniegums gadu no gada aug. Vērtējot konkursa dalībniekus, redzam, ka jaunākiem transportlīdzekļiem uzņēmumu autoparkos arvien pieaug papildu aprīkojuma līmenis, piemēram, avārijas bremzēšanas sistēmas, adaptīvās kruīzkontroles, parking sensori un atpakaļskata kameras, kas samazina risku iekļūt ceļu satiksmes negadījumos. Kā pozitīvu var izcelt arī tendenci, ka arvien vairāk uzņēmumu pievērš uzmanību tam, kā autovadītājs pārvietojas uz ceļa, ar telemātikas ierīču starpniecību sekojot līdzi braukšanas kultūrai, kļūdām un uzlabošanas iespējām, analizējot iespējamos riskus un preventīvi novēršot iespējamību iekļūt ceļu satiksmes negadījumā. Protams, jāuzteic arī tie uzņēmumi, kuri pievērš papildu uzmanību ilgtspējas jautājumiem un rūpējas par to, lai “zaļāks” kļūtu ne tikai autoparks, bet arī darbinieku domāšanas veids,” stāsta Kristaps Liecinieks, konkursa žūrijas priekšsēdētājs un BALTA Transporta produktu un risku parakstīšanas pārvaldes vadītājs.

  Uzņēmumi tika vērtēti četrās kategorijās – pasažieru pārvadātāji; vietējie (Baltijas valstu) kravu pārvadātāji un speciālā pielietojuma autoparki; starptautiskie kravu pārvadātāji; zemāka riska, valsts un pašvaldību autoparki.

  Zelta kategorijas apbalvojums piešķirts:

  - pasažieru pārvadātāji: Pašvaldības SIA “Ventspils reiss”;

  - vietējie (Baltijas valstu) kravu pārvadātāji un speciālais transports: SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate””, AS “Conexus Baltic Grid”, AS “DELTA LV”, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD), AS “Sadales tīkls”, SIA “Schwenk Latvija”;

  - starptautiskie kravu pārvadātāji: SIA “Kreiss”, SIA “Kurbads un Ko”, SIA “Samskip”;

  - zemāka riska, valsts un pašvaldību autoparki: Latvenergo koncerns, AS “Rīgas siltums”, VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs”, VAS “Valsts nekustamie īpašumi”.

  Pirmo reizi pasniegtas arī konkursa specbalvas. SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate”” saņēmusi balvu “Straujākais izrāviens” par LEAN metožu efektīvu ieviešanu, sistemātiskām autovadītāju apmācībām un modernu risinājumu ieviešanu kvalitatīvas atgriezeniskās saites gūšanai par autovadītāju braukšanu. Pašvaldības SIA “Ventspils reiss” atzīta par “Ilgtspējīgāko autoparku” par ieguldījumu visās trīs ilgtspējas dimensijās, samazinot savu ietekmi uz vidi, izglītojot vietējo kopienu un rūpējoties par saviem darbiniekiem. Savukārt Satiksmes ministrijas īpašā atzinības balva pasniegta NMPD par tiekšanos uz attīstību un jaunu risinājumu ieviešanu, lai uzlabotu drošību.

  Ar pilnu laureātu sarakstu iespējams iepazīties interneta vietnē drosakais.lv.

  “Neskatoties uz progresu divdesmit gadu garumā, braukt pa Latvijas ceļiem salīdzinājumā ar citām Eiropas Savienības dalībvalstīm joprojām ir bīstamāk. Pat tikai viens bojāgājušais nozīmē daudzas izpostītas dzīves tuviniekiem, un tā ir ļoti augsta cena, ko maksājam par bezatbildīgu braukšanu. Tāpēc Latvijas mērķis ir līdz 2030. gadam par 50% samazināt ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušo skaitu un gūto nopietno traumu skaitu. Tas ir liels izaicinājums, kas prasīs gan sabiedrības, gan valsts un pašvaldību attieksmes pieejas maiņu, jo drošība uz ceļiem ir atkarīga galvenokārt no satiksmes dalībniekiem un viņu rīcības,” norāda Satiksmes ministrijas Autosatiksmes departamenta direktors Tālivaldis Vectirāns.

  Konkurss “Drošākais uzņēmuma autoparks” iestājas par sociāli atbildīgiem uzņēmumiem, kuri savā ikdienas darbībā, pārvaldot autoparkus, pierāda, ka tiem patiesi rūp kopējā satiksmes drošība. Tas ietver uzņēmuma iesaisti risku vadībā, cilvēkresursu vadību, uzņēmuma politiku un rīcību attiecībā uz ceļu satiksmes negadījumiem, to uzraudzību un vadību, kā arī autoparku raksturojošo parametru analīzi un tehnisko nodrošinājumu.

  Konkursu organizē AAS BALTA (PZU grupa) sadarbībā ar Satiksmes ministriju. Gada balvu atbalsta un izpratni par ilgtspējīgu un sociāli atbildīgu autoparku pārvaldi palīdz veicināt Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD), SIA “Circle K Latvia”, SIA “SEB līzings”, Latvijas Automoto biedrība (LAMB), AS “Mapon”, SIA “Moller Auto Lidosta Volkswagen centrs”, biedrība “Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūts” (InCSR), Latvijas Darba devēju konfederācija, Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācija un Latvijas Pašvaldību savienība.

  Par apdrošināšanas sabiedrību BALTA

  Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā. 2020. gadā uzņēmuma parakstīto prēmiju apjoms bija 107,3 miljoni eiro. Latvijas iedzīvotāji17 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja. BALTA ietilpst PZU grupā, kas ir viens no līderiem Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgū. PZU ir uzņēmums ar 200 gadus ilgu pieredzi apdrošināšanā un lepojas ar vairāk nekā 22 miljonu klientu uzticību piecās valstīs. 2020. gadā PZU grupas parakstīto prēmiju apjoms sasniedza 5,33 miljardus eiro. Plašāka informācija internetā www.balta.lv un www.pzu.pl/relacje-inwestorskie.

  Papildu informācija:

  Līna Lisnere

  AAS BALTA

  komunikācijas vadītāja

  Tel.: +371 26 40 10 41

  E-pasts: lina.lisnere@balta.lv

   

  Janīna Biteniece

  Deep White

  projektu vadītāja

  Tel.: +371 26 70 63 61

  E-pasts: janina@deepwhite.lv

  Atpakaļ

  Sazinies ar mums

  Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

  Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

  Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
  Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

  Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

  • Karte Saraksts

   Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

   Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

   Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus aicinām sazināties ar BALTA komunikācijas vadītāju:

   Līna Barkovska
   E-pasts: lina.barkovska@balta.lv