Liepājā norisināsies kampaņas “Supervaroņi internetā” pasākums pedagogiem un bērniem par medijpratību un drošu interneta izmantošanu

06.11.2018

Medijpratībai un bērnu drošībai internetā veltītās kampaņas "Supervaroņi internetā" ietvaros 8. novembrī Liepājā Bērnu un jaunatnes centra “Vaduguns” telpās (Kungu ielā 7) norisināsies kampaņas seminārs pedagogiem un sākumskolas skolēniem, lai palīdzētu iegūt piecas superspējas, kas ļauj droši, atbildīgi un jēgpilni izmantot internetu. Radošās aktivitātes un semināru Liepājā organizē kampaņas partneri – Valsts policija, Latvijas Drošāka interneta centrs (drossinternets.lv), Kultūras ministrija un BALTA.

Līdz ar citām kampaņas „Supervaroņi internetā” aktivitātēm un vietnē http://supervaroni.vip.lv/interneta pieejamiem resursiem Latvijas Drošāka interneta centrs sniedz metodisko atbalstu pirmsskolas un sākumskolas pedagogiem, piedāvājot praktiskas nodarbības pēc detalizēti izstrādātajiem metodiskajiem materiāliem ar nodarbību aprakstiem un darba lapām. Radošajā seminārā pedagogi pilnveidos izpratni un zināšanas, kā efektīvi strādāt ar skolēniem, lai palīdzētu bērniem apgūt piecas mūsdienās svarīgas prasmes – superspējas internetā, kas pasargā bērnus no bīstamām situācijām virtuālajā vidē un veicina tehnoloģiju jēgpilnu lietošanu.

Pasākumā piedalīsies pirmsskolu un sākumskolu pedagogi no Kurzemes un 2.-3. klašu skolēni. Ar pedagogiem strādās pieredzējušu ekspertu komanda Drošāka interneta centra izglītības darba vadītājas Lienes Valdmanes vadībā. Pedagogi dāvanā saņems arī interesantu, izziņas procesu veicinošu galda spēli.

Savukārt 2.-3.klašu skolēniem interneta supervaroņu spējas palīdzēs iegūt Kašera Sapņu fabrika kopā ar Drossinternets.lv Vaifiju un BALTA Optimisma saglabāšanas vienības pārstāvjiem, spēlējot izglītojošas spēles, pildot atraktīvus uzdevumus un centīga darba rezultātā, kļūstot par īstiem supervaroņiem!

Latvijas Drošāka interneta centra izglītības darba vadītāja Liene Valdmane uzsver: „Strauji mainīgajā pasaulē ikvienam no mums ir nepieciešamas arvien jaunas superspējas, kas ļauj īstenot savus mērķus, justies droši un pārliecinoši ne vien reālajā dzīvē, bet arī interneta vidē. Svarīgi tās iegūt kopā – bērniem, vecākiem un pedagogiem, mācoties vienam no otra un mācot vienam otru. Un tikpat svarīgi ir saprast, ka mācīšanās norit ik mirkli, uzzināto izmantojot reālās dzīves situācijās, protot pielietot zināšanas un prasmes savu mērķu sasniegšanai. Mēs aicinām mācīties ar prieku – spēlējot spēles, veicot uzdevumus, kas ļauj izprast zināšanu lomu, runājot un dzīvojot!”

“Mūsdienās bērniem “dzīve” internetā ir tikpat reāla kā ikdienas sadzīve. Bērnam, kļūstot par sava pirmā mobilā telefona vai viedierīces lietotāju, jāapgūst saskarsmes prasmes internetā, turklāt ne vien ar klasesbiedriem un ģimeni, bet arī svešiniekiem. Bieži vien aiz draudzīga foto vai anonīmas vēstules slēpjas reāls apdraudējums, tādēļ pirmajos soļos virtuālajā vidē būtisku lomu spēlē vecāku un skolotāju klātbūtne un piemērs par drošu uzvedību internetā. Priecājamies, ka šoruden visos Latvijas reģionos Supervaroņi Toms un Anna kopā ar BALTA Optimisma saglabāšanas vienību un Drošsinternets.lv ar rotaļām un interaktīvām mācībām palīdzēsim veicināt bērnu medijpratību un drošību internetā,” Edgars Lapiņš, BALTA Liepājas filiāles vadītājs.

„Supervaroņi internetā” ir Valsts policijas 2017. gadā aizsāktās kampaņas „Supervaronim nepazust!” turpinājums, kurš veidots, spēkus apvienojot vairākiem partneriem – Valsts policijai, LR Kultūras ministrijai, Latvijas Drošāka interneta centram, „Balta”, „Rimi” un „Deep White”. Kampaņas ietvaros ir izveidoti pieci video, kas 5–8 gadus veciem bērniem māca izprast dažādas situācijas, ar kurām viņi varētu saskarties internetā. Kampaņas materiāli pieejami: supervaroni.vip.lv/interneta; metodiskos materiālus darbam ar pirmsskolas un sākumskolas audzēkņiem jau š.g. 27.septembrī Kultūras ministrija elektroniski nosūtījusi uz apmēram 1450 pirmsskolas izglītības iestādēm un vispārizglītojošajām skolām, kas īsteno sākumskolas programmu, kā arī apmēram 110 latviešu diasporas nedēļas nogales skolām. Pirmie kampaņas semināri norisinājās Cēsīs 16.oktobrī un Daugavpilī 31.oktobrī.

Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Ja noticis negadījums, izsauc palīdzību uz ceļa spiežot šeit.
  Palīdzību uz ceļa vēl joprojām varēsi pieteikt arī zvanot 675 333 75

  *Pārliecinies, ka Tavā auto apdrošināšanas polisē ir iekļauts risks “Palīdzība uz ceļa”.