BALTA: marts iesācies ar pieaugošu avāriju skaitu uz autoceļiem; autovadītājus aicina būt piesardzīgiem

12.03.2021

Straujo temperatūras maiņu rezultātā marta sākumu uz Latvijas autoceļiem raksturo pieaugošs sadursmju skaits slidenā ceļu seguma dēļ. Kā liecina apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) statistika, marta pirmajās desmit dienās par teju 20% pieaudzis pieteikto ar sadursmēm saistīto atlīdzību skaits. Kopējais martā par sadursmēm saņemto atlīdzības pieteikumu skaits jau tuvojas tūkstotim.

“Strauji mainoties laikapstākļiem no atkušņa uz salu, uz ceļa izveidojas ļoti slidena virskārta, par ko daudzi autovadītāji “uz savas ādas” pārliecinājās šonedēļ. Strauju temperatūras svārstību rezultātā ceļi kļūst ārkārtīgi slideni, un atbildīgo dienestu kapacitāte ne vienmēr ir pietiekama, lai šādos laikapstākļos spētu operatīvi nokaisīt visus bīstamos ceļa posmus un ielas. To savā atlīdzību statistikā redzam arī mēs – marta sākumā, atgriežoties sniegam, strauji pieaudzis to atlīdzību skaits, kas saistītas ar sadursmēm slidenā ceļu seguma dēļ,” norāda Ingus Savickis, BALTA Apdrošināšanas atlīdzību vadītājs.

BALTA eksperts norāda, ka, lai gan laimīgā kārtā lielākā daļa no pieteiktajiem atlīdzību gadījumiem nav smagi, tomēr automašīnām nodarītie bojājumi ir gana nopietni un dažās sadursmēs iesaistīti pat vairāk nekā divi transportlīdzekļi. Ceturtdien slidenais ceļu segums īpaši lielus bojājumus nodarījis kādam “Volvo” markas smagajam auto, tam noslīdot to ceļa. KASKO atlīdzība šajā gadījumā varētu svārstīties pat ap 100 000 EUR. Negadījums noticis Krāslavas pusē.

“Neaizmirsīsim, ka ziema vēl nav beigusies un nevajadzētu steigties ar ziemas riepu nomaiņu pie pirmās izdevības. Iestājoties pavasarim, pēkšņs sniegs, mainīgi laikapstākļi, melnais ledus un bedres var izraisīt haosu uz ceļiem, strauji pieaugot negadījumu skaitam. Turklāt vērts atcerēties, ka strauji mainīgās āra temperatūras apstākļos tiek būtiski bojāts ceļa segums. Tāpēc aicinām autovadītājus šajā laikā ievērot īpašu piesardzību. Lai izvairītos no ceļu satiksmes negadījumiem, iesakām visiem samazināt vidējo braukšanas ātrumu, līdz laikapstākļi nostabilizēsies un pietuvosies vasara,” aicina Ingus Savickis.

Par apdrošināšanas sabiedrību BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā. 2019. gadā uzņēmuma parakstīto prēmiju apjoms bija 114,3 miljoni eiro. Latvijas iedzīvotāji 16 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja. BALTA ietilpst PZU grupā, kas ir viens no līderiem Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgū. PZU ir uzņēmums ar 200 gadus ilgu pieredzi apdrošināšanā un lepojas ar vairāk nekā 22 miljonu klientu uzticību piecās valstīs. 2019. gadā PZU grupas parakstīto prēmiju apjoms sasniedza 5,62 miljardus eiro. Plašāka informācija internetā http://www.pzu.pl/relacje-inwestorskie.

Papildu informācija:

Līna Lisnere

AAS BALTA

komunikācijas vadītāja

Tel.: +371 26 40 10 41

E-pasts: lina.lisnere@balta.lv

 

Janīna Biteniece

Deep White

projektu vadītāja

Tel.: +371 26 70 63 61

E-pasts: janina@deepwhite.lv

Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus aicinām sazināties ar BALTA komunikācijas vadītāju:

  Līna Lisnere
  E-pasts: lina.lisnere@balta.lv