Piedaloties 12 000 skolēnu, zināšanu konkursā noskaidrotas Latvijas drošākās klases

10.10.2019

Šoruden, atgriežoties skolas solā, vairāk nekā 12 tūkstoši 1.–4. klašu skolēnu pārbaudīja savas zināšanas par drošu rīcību skolā un ārpus tās, kopā ar savām klasēm piedaloties apdrošināšanas sabiedrības BALTA un izdevniecības “Zvaigzne ABC” rīkotajā konkursā “Drošākā klase”, kas notika sadarbībā ar Valsts izglītības un satura centru. Kopumā dalību reģistrēja un uz jautājumiem par drošu rīcību atbildēja vairāk nekā 12 000 skolēnu no 809 klasēm visā Latvijā.

“Gan skolā, gan ārpus tās bērni aktīvi iepazīst pasauli. Kā apdrošinātāji mēs nereti saskaramies ar to, ka zinātkāre un rotaļas nereti noved pie mazākām un lielākām traumām, kas varēja nenotikt, ja vien skolēni ievērotu vienkāršus drošības pamatprincipus. Tieši tāpēc, lai interaktīvā sarunā par drošības tēmu veicinātu bērnu informētību, aicinājām sākumskolu klases piedalīties konkursā “Drošākā klase”, kopīgās diskusijās rodot atbildes par to, kāda ir drošākā rīcība dažādās ikdienas situācijās. Esam gandarīti par lielo interesi un atsaucību, kādu izrādīja sākumskolas klašu audzinātāji no visas Latvijas, kopā ar saviem skolēniem piedaloties konkursā,” stāsta Ludmila Ščegoļeva, BALTA Personu produktu un risku parakstīšanas pārvaldes produktu vadītāja.

Konkursa noslēgumā, izvērtējot saņemtās atbildes, žūrija par veiksmīgākajiem atzina pa vienai klasei katrā klašu grupā. Katra no šīm klasēm saņēma 50 eiro dāvanu karti no izdevniecības “Zvaigzne ABC” un pārsteiguma balvas no BALTA.

Konkursa “Drošākā klase” uzvarētāji pa klašu grupām:

 1. klašu grupā: Špoģu vidusskolas 1.a klase;
 2. klašu grupā: Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas 2.b klase;
 3. klašu grupā: Jūrmalas Valsts ģimnāzijas 3.b klase;
 4. klašu grupā: Īslīces pamatskolas 4. klase.

Savukārt kopvērtējumā galveno balvu – 100 eiro dāvanu karti – saņēma Cēsu Pilsētas vidusskolas 2.b klase.

“Dalība konkursā “Drošākā klase” sniedza atgriezenisko saiti mūsu iepriekšējam darbam, jo klasē ļoti daudz strādājam tieši ar drošības jautājumiem. Audzināšanas stundas par šo tematu izvēršas par dalīšanos stāstos no savas vai paziņu dzīves – skaidrojam, kāpēc svarīgi pareizi šķērsot ielu, mācāmies iekāpt un izkāpt no autobusa, piedalāmies evakuācijas mācībās. Konkursa atbilžu iesniegšanas dienu visi gaidījām ar nepacietību – bērni gribēja pārbaudīt savas zināšanas, atsaucība bija liela, un atbilžu sagatavošanā ar aktīvām diskusijām iesaistījās visa klase. Mēs visi – gan klase, gan bērnu vecāki – esam ļoti priecīgi par sasniegto rezultātu un ne tikai balvu, bet arī to, ka konkurss lika sasparoties, atkārtot to, ko zinājām, un iemācīties ko jaunu,” par pieredzi, piedaloties konkursā, stāsta Īslīces pamatskolas 4. klases audzinātāja Rita Straumīte.

Visas klases, kuras piedalījās konkursā, saņems diplomus par piedalīšanos un zināšanu par drošu rīcību nostiprināšanu.

Konkurss “Drošākā klase” noritēja šī gada septembrī un oktobrī, klasēm iesniedzot elektronisku pieteikumu un atbildot uz 10 ar drošību saistītiem jautājumiem, ko apdrošināšanas sabiedrība BALTA un izdevniecība “Zvaigzne ABC” sagatavoja sadarbībā ar Valsts izglītības un satura centru.

 

Par apdrošināšanas sabiedrību BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā. 2018. gadā uzņēmuma parakstīto prēmiju apjoms bija 104,7 miljoni eiro. Latvijas iedzīvotāji 16 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja. BALTA ietilpst PZU grupā, kas ir viens no līderiem Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgū. PZU ir uzņēmums ar 200 gadus ilgu pieredzi apdrošināšanā un lepojas ar vairāk nekā 22 miljonu klientu uzticību Polijā. 2018. gadā PZU grupas parakstīto prēmiju apjoms sasniedza 5,5 miljardus eiro. Plašāka informācija internetā http://www.pzu.pl/relacje-inwestorskie.

Papildu informācija:

Līna Lisnere
AAS BALTA
komunikācijas vadītāja
Tel.: +371 26 40 10 41
E-pasts: lina.lisnere@balta.lv

Nadīna Erdmane
Deep White
projektu vadītāja
Tel.: +371 26 20 16 66
E-pasts: nadina@deepwhite.lv

Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus aicinām sazināties ar BALTA komunikācijas vadītāju:

  Līna Lisnere
  E-pasts: lina.lisnere@balta.lv