Vēsturiski lielākā atlīdzība Baltijas apdrošinātājiem – BALTA izmaksā atlīdzību 36,9 miljonu eiro apmērā

18.09.2019

Apdrošināšanas akciju sabiedrība BALTA (PZU grupa) ir izmaksājusi atlīdzību 36,9 miljonu eiro apmērā – lielāko vēsturē, ko jebkad izmaksājis kāds no Baltijas apdrošinātājiem. Tā izmaksāta īpašuma apdrošināšanā Latvijas bezvadu datortīkla iekārtu izstrādātājam un ražotājam SIA “Mikrotīkls” par pērnā gada augustā ugunsgrēkā nopostīto noliktavas ēku un preci tajā (gatavo produkciju un komponentiem ražošanai). Tā ir ne tikai vēsturiski lielākā apdrošināšanas atlīdzība, ko jebkad izmaksājis Baltijā reģistrēts apdrošinātājs, bet arī kopumā viena no ievērojamākajām Ziemeļeiropā.

“Vēsturiski apjomīgākā atlīdzības lieta, ko administrējis un izmaksājis Baltijā reģistrēts apdrošinātājs, viennozīmīgi ir bezprecedenta gadījums Latvijas apdrošināšanas tirgū – līdz šim nebijusi pieredze gan BALTA kā tirgus līderim, gan visai Latvijas apdrošināšanas nozarei. Raugoties uz skaitļiem, šis atlīdzības gadījums, pirmkārt, liks daudziem uzņēmumiem pārvērtēt apdrošināšanas lomu biznesa darbības un ilgtspējas nodrošināšanā. Tāpat paredzams, ka šī atlīdzība lielā mērā mainīs Latvijas apdrošināšanas tirgu, arī pie mums veicinot praksi, ka juridiskajā segmentā apdrošinātājs ir ne tikai pakalpojuma pārdevējs, bet arvien biežāk ar savu ekspertīzi un zināšanām arī drošības standartu virzītājspēks,” stāsta Ingus Savickis, BALTA Atlīdzību direktors.

“Līdz šim lielākais apdrošināšanas gadījums īpašuma segmentā sasniedza 16 miljonus eiro, ko Lietuvas vadošā apdrošināšanas sabiedrība “Lietuvos Draudimas” (PZU grupa) izmaksāja 2017. gadā pēc ugunsgrēka zivju pārstrādes rūpnīcā “Norvelita”. Savukārt Latvijā līdz šim lielākā atlīdzība īpašuma apdrošināšanā bija 4,8 miljoni eiro, ko BALTA 2016. gadā izmaksāja mūsu klientam AS “Latvijas Finieris” pēc ugunsgrēka. Tā kā zaudējumi īpašuma apdrošināšanā var būt ļoti apjomīgi, apdrošinātāju prakse ir savu risku pārapdrošināt. Arī šis gadījums ir pārapdrošināts, tādējādi BALTA saglabā augstu finanšu stabilitāti,” uzsver I. Savickis.

I. Savickis arī norāda, ka šādos atlīdzību gadījumos zaudējumu novērtēšanai tiek piesaistīti gan pašmāju, gan starptautiskie eksperti.

Pagājušā gada 20. augustā ugunsgrēkā tika pilnībā iznīcināta SIA “Mikrotīkls” noliktava Maskavas ielā 456, Rīgā. Vien nepilnu 10 mēnešu laikā BALTA un SIA “Mikrotīkls” kopīgiem spēkiem noslēguši atlīdzības lietu, uzņēmumam izmaksātajai īpašuma atlīdzībai sasniedzot 36,9 miljonus eiro.

SIA “Mikrotīkls” valdes priekšsēdētājs John Martin Tully uzsver: “Pateicoties SIA “Mikrotīkls” uzņēmuma darbinieku operativitātei, neatlaidīgam un nepagurstošam darbam, īsā laikā tika atjaunota uzņēmuma normāla darbība, pārorganizējot preču saņemšanu un piegādi pārējās SIA “Mikrotīkls” noliktavās un veicot neparedzētu jaunās noliktavas ēkas aprīkošanu ar noliktavas darbībai nepieciešamo infrastruktūru ārkārtas apstākļos. Saprātīgā termiņā tika atjaunota preču piegāde uzņēmuma klientiem, lai tie saņemtu SIA “Mikrotīkls” ražotos augstas pievienotās vērtības produktus, paralēli sadarbojoties ar BALTA un tiesībsargājošajām iestādēm, lai pētītu notikušā cēloņus. SIA “Mikrotīkls” pateicas BALTA par objektīvu uzņēmuma preču vērtības noteikšanu un apdrošināšanas brokerim SIA “Colemont FKB Latvia” par darba procesa organizēšanu šajā apdrošināšanas atlīdzības lietā.”

“Šis gadījums ilgtermiņā būs nozīmīgs precedents Baltijas valstu tirgū tam, ka apdrošināšanas polise ir daudz vairāk nekā tikai juridisks līgums starp pusēm. Lai gan reti, tomēr lielie apdrošināšanas gadījumi notiek. Tādēļ ir ļoti svarīgi noslēgt atbilstošu apdrošināšanas līgumu, kas pasargās klienta intereses arī šādos gadījumos,” stāsta Mareks Nika, apdrošināšanas brokera SIA “Colemont FKB Latvia” valdes loceklis.

“Lielie apdrošināšanas gadījumi mums viennozīmīgi sniedz jaunu pieredzi un mācības – nākotnes perspektīvā varēsim vēl efektīvāk palīdzēt klientiem risku izvērtēšanā un prevencijā. Jau tagad BALTA ir risku vadības komanda, kas palīdz apdrošinātajiem apzināt potenciālos apdraudējumus, vienlaikus iesakot dažādus papildus īstenojamos drošības pasākumus,” stāsta I. Savickis.


Par apdrošināšanas sabiedrību BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā. 2018. gadā uzņēmuma parakstīto prēmiju apjoms bija 104,7 miljoni eiro. Latvijas iedzīvotāji 16 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja. BALTA ietilpst PZU grupā, kas ir viens no līderiem Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgū. PZU ir uzņēmums ar 200 gadus ilgu pieredzi apdrošināšanā un lepojas ar vairāk nekā 22 miljonu klientu uzticību Polijā. 2018. gadā PZU grupas parakstīto prēmiju apjoms sasniedza 5,5 miljardus eiro. Plašāka informācija internetā http://www.pzu.pl/relacje-inwestorskie.

Papildu informācija:
Līna Lisnere
AAS BALTA
komunikācijas vadītāja
Tel.: +371 26 40 10 41
E-pasts: lina.lisnere@balta.lv

Nadīna Erdmane
Deep White
projektu vadītāja
Tel.: +371 26 20 16 66
E-pasts: nadina@deepwhite.lv

 

Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus aicinām sazināties ar BALTA komunikācijas vadītāju:

  Līna Lisnere
  E-pasts: lina.lisnere@balta.lv