BALTA kliente Gunda: „Laima slimība nav tikai mīts!”

09.08.2016

Šī gada maija beigās apdrošināšanas sabiedrība BALTA (PZU grupa) ieviesa jaunu pakalpojumu – ērču izraisītu slimību apdrošināšanu, piedāvājot klientiem iegādāties šo apdrošināšanu par vienreizēju fiksētu maksājumu 5 eiro apmērā neatkarīgi no tā, vai persona ir vakcinējusies.

 

Apdrošināšanas sabiedrības BALTA kliente Gunda stāsta: “Mūsu ģimenei jau iepriekš ir bijusi saskarsme ar ērcēm, un līdz šim viss bijis kārtībā. Taču, tiklīdz izdzirdēju par BALTA jauno pakalpojumu, man nebija šaubu – uzreiz to iegādājos visai ģimenei, it īpaši tāpēc, ka vasaras laikā daudz laika pavadām brīvā dabā. Un šoreiz diemžēl ērču kodumam bija sekas. Tiklīdz pamanīju uz ķermeņa Laima slimībai raksturīgo plankumu, devos pie ārsta, kurš šo diagnozi arī apstiprināja.” Gunda aicina būt vērīgiem pret sevi un savu labsajūtu, jo laikus atklāta saslimšana ir daudz vieglāk ārstējama, tāpēc aizdomu gadījumā noteikti jāvēršas pie speciālista.

 

Arī ārste Irēna Putniņa apstiprina, ka laikus diagnosticēta Laima slimība ir ārstējama, taču, lai ārstēšana būtu sekmīga, ir laikus jāvēršas pie ārsta. „Ja ir konstatēts ērces kodums, tad, pirmkārt, ir jāpievērš uzmanība ērces koduma vietai, vai ap to neveidojas apsārtums, kas var liecināt par Laima slimību. Tāpat jāpievērš uzmanība savai pašsajūtai, jāseko līdzi veselības stāvoklim, un, ja manāmas kādas izmaiņas, ir jādodas pie ārsta. Ja ir aizdomas par iespējamu Laima slimību, tad nekādā gadījumā nevajadzētu gaidīt, kad paliks labāk, bet gan nekavējoties jādodas pie ārsta. Jāatceras, ka pašlaik nav iespējams potēties pret Laima slimību, līdz ar to cilvēkiem pašiem jāpievērš lielāka uzmanība tam, lai laikus diagnosticētu slimību, jo, ja slimība netiek ārstēta, tā var izraisīt smagas un hroniskas veselības problēmas nākotnē,” uzsver ārste Irēna Putniņa.

 

“Nauda viennozīmīgi neatsver tās raizes, ko mums nākas pārdzīvot, uzzinot par saslimšanu, taču papildu finansiālais atbalsts atveseļošanās procesā, ko cilvēks var izmantot pēc saviem ieskatiem, var būt ļoti nepieciešams,” norāda Sandra Pietkēviča, BALTA Personu apdrošināšanas produktu un risku parakstīšanas pārvaldes vadītāja. Vienlaikus S. Pietkēviča uzsver, ka vakcinācija un piesardzība, dodoties brīvā dabā un veicot profilaktiskos pasākumus – atbilstošs apģērbs, izsmidzināmie aerosoli un rūpīga ķermeņa un apģērba pārbaude pēc tam –, ir galvenais priekšnoteikums, lai ērču aktīvās sezonas laikā pasargātu sevi un līdzcilvēkus no iespējas saslimt ar kādu no ērču izraisītajām slimībām. Īpaši svarīgi šo atcerēties ir arī vasaras noslēgumā un rudenī, kad liela daļa iedzīvotāju dodas uz mežiem sēņot. “Sabiedrības līdzšinējā interese par ērču izraisīto slimību apdrošināšanu ir apliecinājums līdzcilvēku izpratnei par šo saslimšanu augsto risku un atbildības sajūtu pret sevi un savu veselību, un tā ir tiešām pozitīva tendence,” uzsver S. Pietkēviča.

 

Apdrošināšanu pret ērču izraisītajām saslimšanām BALTA piedāvā par fiksētu vienreizēju maksājumu – 5 eiro gadā neatkarīgi no tā, vai persona ir vakcinējusies, un tas pieejams gan fiziskām, gan juridiskām personām. Saslimšanas gadījumā ar kādu no ērču izraisītajām saslimšanām – ērču encefalītu, mielītu, encefalomielītu vai Laima slimību – BALTA nodrošina vienreizēju kompensāciju 400 eiro apmērā. Ērču izraisītu slimību saslimšanas iekļautas arī jaunajā BALTA fizisko personu Nelaimes gadījumu apdrošināšanas pakalpojumā ar segumu līdz 700 eiro.

 

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) statistikas dati liecina, ka Latvijā šogad laika posmā no janvāra līdz jūnijam apstiprināti jau 88 Laima slimības un 21 ērču encefalīta gadījums, tomēr līdzšinējā pieredze liecina, ka saslimšanas gadījumu skaitam ir tendence palielināties tieši augustā. Piemēram, ja pagājušā gada jūlijā tika konstatēti 65 saslimšanas gadījumi, tad augustā to skaits palielinājās līdz 123. Atgādinām, ka ērču izraisītas saslimšanas var iegūt bez tieša kontakta ar ērci, piemēram, dzerot termiski neapstrādātu govs vai kazas pienu. Lai izvairītos no ērču encefalīta, veselības aprūpes speciālisti un epidemiologi ir vienisprātis, ka vislabākā aizsardzība ir vakcinācija.

 

Par apdrošinātāju BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK, Lietuvas Apdrošināšanas uzraudzības komisijas, Igaunijas statistikas departamenta un apdrošinātāju gada pārskatu datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā. Iedzīvotāju aptaujās iedzīvotāji 13 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja. BALTA ietilpst PZU GRUPĀ, kas ir viens no līderiem Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgū. PZU ir uzņēmums ar 200 gadus ilgu pieredzi apdrošināšanā un Polijā lepojas ar vairāk nekā 16 miljonu klientu uzticību. 2014.gadā PZU GRUPA apdrošināšanas prēmijās parakstīja 3,95 miljardus eiro. Plašāka informācija internetā http://www.pzu.pl/relacje-inwestorskie.

 

Papildu informācija:

 

Juta Šteinerte

BALTA Korporatīvās komunikācijas vadītāja

Tel.: +371 26 456 444

E-pasts: juta.steinerte@balta.lv

 

Arita Krūze

„P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības” projektu vadītāja

Tel.:+371 28 337 073

E-pasts: arita.kruze@prae.lv

Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus aicinām sazināties ar BALTA komunikācijas vadītāju:

  Līna Lisnere
  E-pasts: lina.lisnere@balta.lv