„Lai droša atpūta!” - Rīgas dome un BALTA atgādina par atbildīgu atpūtu ūdens tuvumā

15.08.2016

Šogad reģistrēti jau 66 noslīkšanas gadījumi, un divos no tiem bojā gājuši bērni – par to liecina jaunākie Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta dati. Apzinoties situācijas nopietnību, apdrošināšanas sabiedrība BALTA (PZU grupa) sadarbībā ar Rīgas domi ir īstenojusi projektu „Lai droša atpūta!”, pievēršot plašāku sabiedrības uzmanību drošībai ūdenstilpņu tuvumā. Projekta ietvaros visās Rīgas oficiālajās peldvietās izvietotas speciālas informatīvi izglītojošas norādes.

 

„Lai droša atpūta!” norādes jau ir uzstādītas astoņās Rīgas oficiālajās peldvietās – Lucavsalas, Ķīpsalas, Rumbulas, Ķīšezera, Vakarbuļļu, Daugavgrīvas, Bābelītes un Vecāķu pludmalēs. Projektu nākotnē ir plānots paplašināt arī ārpus Rīgas reģiona robežām, lai pievērstu aizvien lielāku sabiedrības uzmanību drošībai, atpūšoties ūdenstilpņu tuvumā.

 

„Apdrošināšanas biznesā mēs katru dienu saskaramies ar negadījumiem, kuri varēja arī nenotikt, ja vien būtu vairāk domāts par drošību un piesardzību. Lai atpūta būtu mierīga, nedrīkst aizmirst par drošību! – ar šādu devīzi tapa ideja par projekta “Lai droša atpūta!” īstenošanu. Mēs esam gandarīti, ka Rīgas dome ir vienisprātis ar mums par to, ka piesardzības nevar būt par daudz, un jau no šodienas drošas atpūtas ieteikumu norādes būs atrodamas deviņās lielākajās Rīgas pludmalēs. Runājot par nākotni, jāsaka - BALTA noteikti neplāno apstāties, bet gan mērķtiecīgi dosies uz priekšu, aicinot Rīgas piemēram sekot un iesaistīties šajā aktivitātē arī citas pašvaldības, lai ikvienā Latvijas pludmalē būtu atgādinājums, ka drošība vienmēr ir pirmajā vietā,” projekta nozīmību skaidro Bogdans Benčaks (Bogdan Benczak), BALTA valdes priekšsēdētājs.

 

Pēdējo trīs gadu laikā apdrošināšanas sabiedrība BALTA ir saņēmusi 59 atlīdzību pieteikumus par nelaimes gadījumiem, atpūšoties pie ūdens tilpnēm vai nodarbojoties ar ūdenssportu. Savukārt, kā liecina Rīgas pašvaldības policijas rīcībā esošā informācija, glābēji šīs peldsezonas laikā no maija līdz augustam ir steigušies palīgā piecos nelaimes gadījumos, kadbbijusi nepieciešama palīdzība. Šo negadījumu laikā kopā izglābti deviņi cilvēki, kuriem arī uz vietas sniegta medicīniskā palīdzība.

 

Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzēvičs, kurš 15.augustā piedalījās svinīgajā atklāšanas pasākumā, kad pirmo reizi plašākai publikai tika parādītas „Lai droša atpūta!” norādes, uzsver: „Prieks, ka apdrošināšanas sabiedrība BALTA ar šādu iniciatīvu iesaistās atbildīgas sabiedrības veidošanā, jo par drošības jautājumiem atpūtas vietā ir jāzina ikvienam – kā vecākiem, tā bērniem, jo ir svarīgi, lai mūsu atpūta nepārvērstos par nelaimes gadījumu vai traģēdiju. Tāpēc atpūtas laikā vienmēr, neskatoties uz to, ka mums pludmalēs ir arī glābēji, ir jābūt atbildīgiem, lai nenotiktu traģēdija. Jāmēģina atpūsties tā, lai glābējiem nebūtu, ko glābt.  Ticam, ka šīs informatīvās norādes pludmalēs būs kā atgādinājums atpūtniekiem, lai domātu par savu drošību.”

 

Rīgas pašvaldības policijas Drošības uz ūdens un civilās aizsardzības pārvaldes vecākais inspektors Pēteris Panovs arī uzsver, ka  atpūtniekiem par drošību jādomā ne tikai, jau atrodoties pludmalē, bet arī, izvēloties pludmali. „Iesaku visiem atpūsties Rīgas oficiālajās peldvietās, kurās ir arī glābēji, kas nepieciešamības gadījumā var palīdzēt. Glābēji atbild ne tikai par drošību uz ūdens, bet var palīdzēt arī citās situācijās, piemēram sniegt pirmo palīdzību,”  uzsver Pēteris Panovs.

 

 

Par apdrošinātāju BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK, Lietuvas Apdrošināšanas uzraudzības komisijas, Igaunijas statistikas departamenta un apdrošinātāju gada pārskatu datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā. Iedzīvotāju aptaujās iedzīvotāji 13 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja. BALTA ietilpst PZU GRUPĀ, kas ir viens no līderiem Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgū. PZU ir uzņēmums ar 200 gadus ilgu pieredzi apdrošināšanā un Polijā lepojas ar vairāk nekā 16 miljonu klientu uzticību. 2014.gadā PZU GRUPA apdrošināšanas prēmijās parakstīja 3,95 miljardus eiro. Plašāka informācija internetā http://www.pzu.pl/relacje-inwestorskie.

 

Papildu informācija:

 

Juta Šteinerte

BALTA Korporatīvās komunikācijas vadītāja

Tel.: +371 26 456 444

E-pasts: juta.steinerte@balta.lv

 

Arita Krūze

„P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības” projektu vadītāja

Tel.:+371 28 337 073

E-pasts: arita.kruze@prae.lv

Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus aicinām sazināties ar BALTA komunikācijas vadītāju:

  Līna Lisnere
  E-pasts: lina.lisnere@balta.lv