BALTA neto peļņa pirmajā pusgadā sasniedz 2,2 miljonus eiro

31.08.2016

2016. gada pirmo pusgadu Latvijas lielākā nedzīvības apdrošināšanas akciju sabiedrība BALTA (PZU grupa) noslēgusi ar 2,2 miljonu eiro neto peļņu, savukārt kopējā uzņēmuma izaugsme, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, sasniegusi 16%.

Šī gada pirmajā pusgadā BALTA parakstīto prēmiju apjoms sasniedzis 38,9 miljonus eiro, nodrošinot apdrošināšanas sabiedrībai 16% izaugsmi, lai gan kopējā Latvijas nedzīvības apdrošināšanas tirgus izaugsme pirmajā pusgadā ir vien aptuveni 6-7%. Uzņēmuma veiksmīgā darbība ir radījusi pozitīvu ietekmi uz tā kopējiem finanšu rādītājiem, un 2016. gada pirmais pusgads noslēgts ar neto peļņu 2,2 miljonu eiro apmērā.

 

Apdrošināšanas sabiedrība BALTA norāda, ka, neskatoties uz konkurences virzītu spiedienu uz cenām, lielākā ietekme neto peļņas uzlabojumam saistīta ar lielo atlīdzību līmeņa samazinājumu, ļaujot būtiski uzlabot rentabilitāti, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn. Tajā pašā laikā šī perioda tekošo atlīdzību apjomam bija vērojama tendence palielināties. Transporta apdrošināšanas pakalpojumu atlīdzību segmentā atlīdzību pieaugums vistiešāk saistīts ar ceļu satiksmes negadījumu skaita palielinājumu, ko apstiprina arī Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) dati – pirmajā pusgadā negadījumu skaits palielinājies par 12%. Tāpat ir vērojams pieaugums vidējā segmenta auto zādzībās, kas palielina atlīdzību apjomu. Savukārt īpašuma segmenta tekošās atlīdzības ir pieaugušas galvenokārt ūdens noplūdes un uguns radīto risku dēļ.

 

Bogdans Benčaks (Bogdan Benczak), apdrošināšanas sabiedrības BALTA valdes priekšsēdētājs: „Šī gada pirmais pusgads gan nozarē, gan uzņēmumā vērtējams pozitīvi. Nedzīvības apdrošināšanas tirgus izaugsme pirmajā pusgadā ir saskaņā ar sākotnēji plānoto, aptuveni divas reizes apsteidzot iekšzemes kopprodukta izaugsmi, un mēs paredzam, ka aptuveni šāda izaugsme varētu saglabāties arī līdz gada beigām. Skatoties nākotnē, jāsaka, ka viens no lielākajiem izaicinājumiem būs konkurence – Latvijā nedzīvības apdrošināšanas nozarē konkurence ir ļoti liela. Klienti, protams, šajā situācijā ir ieguvēji, jo ikviens apdrošinātājs domā par to, kā piedāvāt saviem klientiem visērtāko un izdevīgāko risinājumu un pakalpojumu. Taču jābūt uzmanīgiem, lai šī konkurence nepārvērstos “cenu karā”, kā rezultātā zaudētāji būs gan klienti, gan apdrošinātāji, gan Latvijas ekonomika kopumā.”

 

PZU grupas, kas ir viens Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgus līderiem un kurā ietilpst arī BALTA, neto peļņa 2016. gada pirmajā pusgadā sasniedza 178 miljonus eiro.

 

 

Par apdrošinātāju BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK, Lietuvas Apdrošināšanas uzraudzības komisijas, Igaunijas statistikas departamenta un apdrošinātāju gada pārskatu datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā.
Iedzīvotāju aptaujās iedzīvotāji 13 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja.
BALTA ietilpst PZU GRUPĀ, kas ir viens no līderiem Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgū. PZU ir uzņēmums ar 200 gadus ilgu pieredzi apdrošināšanā un Polijā lepojas ar vairāk nekā 16 miljonu klientu uzticību. 2014.gadā PZU GRUPA apdrošināšanas prēmijās parakstīja 3,95 miljardus eiro. Plašāka informācija internetā http://www.pzu.pl/relacje-inwestorskie.

 

 

Papildu informācija:

Juta Šteinerte
BALTA Korporatīvās komunikācijas vadītāja
Tel.: +371 26 456 444
E-pasts: juta.steinerte@balta.lv

 

Arita Krūze
„P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības” projektu vadītāja
Tel.:+371 28 337 073
E-pasts: arita.kruze@prae.lv

 

Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus aicinām sazināties ar BALTA komunikācijas vadītāju:

  Līna Lisnere
  E-pasts: lina.lisnere@balta.lv