Turpina palielināties Hyundai ix35 un Santa Fe zādzību skaits – BALTA aicina auto īpašniekus domāt par papildu drošības sistēmām

04.11.2016

Apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) dati liecina, ka Hyundai zīmola automašīnu zādzību skaits turpina palielināties – pēdējo divu nedēļu laikā apdrošinātājs saņēmis jau četrus atlīdzību pieteikumus par Hyundai ix35 un Sante Fe zādzībām par kopējo apdrošinājuma summu 98 788 eiro.

 

Ja vēl pērn Hyundai automašīnas nebija zagļu iekārotāko auto sarakstā, šogad situācija ir būtiski mainījusies – saskaņā ar Iekšlietu ministrijas datiem šī gada desmit mēnešos pieteiktas jau 20 Hyundai zīmola automašīnu zādzības, savukārt pērn attiecīgajā periodā – vien divas. Nozīmīgi, ka zagļu interese lielākoties saistīta ar diviem konkrētiem Hyundai zīmola modeļiem – ix35 un Santa Fe, kas jaunāki par 2012.gadu. Apdrošināšanas sabiedrība BALTA prognozē, ka šī tendence varētu saglabāties nemainīga arī nākotnē, tāpēc Hyundai zīmola automašīnu īpašniekiem ieteicams izvērtēt papildu drošības sistēmu ieviešanu.

 

BALTA Drošības pārvaldes vadītājs Egīls Sīlis-Jaunsīlis norāda, ka visām nozagtajām Hyundai automašīnām, par kurām apdrošinātājs saņēmis atlīdzību pieteikumus, ir vienojoša pazīme –  tās aprīkotas ar bezatslēgu iedarbināšanas sistēmu Keyless Go, kas ir viens no galvenajiem zādzības riska faktoriem, ja īpašnieks nav izvēlējies papildu drošības sistēmas. “Keyless Go ir mūsdienīgs un lietotājam ērts tehnoloģijas jaunievedums, tomēr jāņem vērā, ka jebkura jau rūpnīcā uzstādītā sistēma ir pieejama plašai sabiedrībai – tātad ikvienam, arī zagļiem, ir iespēja izpētīt to darbību līdz smalkākajām niansēm. Vēl vairāk – ar Keyless Go sistēmu tiek aprīkotas dažādu zīmolu automašīnas, un zādzību lietpratējiem tas ir vēl saistošāk un pieejamāk,” skaidro E. Sīlis-Jaunsīlis, norādot, ka jebkurš nestandarta drošības risinājums šajā situācijā vienmēr būs efektīvāks, jo zādzības lielākoties tiek plānotas un īstenotas, balstoties uz iepriekš paredzamiem apstākļiem.

 

Ja automašīnas īpašnieks nolēmis uzstādīt papildu drošības sistēmu, BALTA iesaka sazināties ar savu apdrošinātāju, lai noskaidrotu, kuras pretaizdzīšanas sistēmas būtu efektīvākās konkrētajā situācijā, jo apdrošinātāji regulāri analizē zādzību tendences un zagļu izmantotās metodes, lai rastu piemērotākos drošības sistēmu risinājumus. Protams, arī pretaizdzīšanas vai meklēšanas sistēmas esamība negarantē, ka auto netiks nozagts, taču pareizā sistēmas izvēle ievērojami apgrūtinās zādzību, kas var likt zagļiem atteikties no savu nodomu īstenošanas. Tāpat jādomā, kur ikdienā tiek novietota automašīna – nav ieteicams to novietot nomaļās vietās, neapsargātās teritorijās un daudzdzīvokļu māju pagalmos, tā vietā izvēloties apsargātas autostāvvietas – tā ir daudz drošāka izvēle.

 

Saskaņā ar Iekšlietu ministrijas datiem, šogad Latvijā zādzības pieteiktas par 718 transportlīdzekļiem, no kuriem teju puse – 314 – ir atrasti. Zagtāko automašīnu topa augšgalā – Volkswagen, Audi un BMW spēkrati.

 

 

Par apdrošinātāju BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK, Lietuvas Apdrošināšanas uzraudzības komisijas, Igaunijas statistikas departamenta un apdrošinātāju gada pārskatu datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā. Iedzīvotāju aptaujās iedzīvotāji 13 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja. BALTA ietilpst PZU GRUPĀ, kas ir viens no līderiem Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgū. PZU ir uzņēmums ar 200 gadus ilgu pieredzi apdrošināšanā un Polijā lepojas ar vairāk nekā 16 miljonu klientu uzticību. 2014.gadā PZU GRUPA apdrošināšanas prēmijās parakstīja 3,95 miljardus eiro. Plašāka informācija internetā http://www.pzu.pl/relacje-inwestorskie.

 

Papildu informācija:

 

Juta Šteinerte
BALTA Korporatīvās komunikācijas vadītāja
Tel.: +371 26 456 444
E-pasts: juta.steinerte@balta.lv

 

Arita Krūze
„P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības” projektu vadītāja
Tel.:+371 28 337 073
E-pasts: arita.kruze@prae.lv

Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus aicinām sazināties ar BALTA komunikācijas vadītāju:

  Līna Lisnere
  E-pasts: lina.lisnere@balta.lv