Siltumefektivitātes paaugstināšanas pasākumi mājokļos - papildu drošība un ietaupīti finanšu resursi

09.11.2016

Sinoptiķi prognozē, ka šī ziema būs viena no aukstākajām pēdējo gadu laikā, tādēļ svarīgi ir parūpēties par drošu un siltu mājokli, lielāku uzmanību veltot siltumefektivitātes pasākumiem. Apdrošināšanas sabiedrība BALTA (PZU grupa) uzsver, ka, vairāk padomājot par siltumefektivitāti mājoklī, ir iespējams gan samazināt izdevumus par apkuri, gan arī samazināt nelaimes gadījumu risku.

 

Līdz ar siltumefektivitātes paaugstināšanas pasākumu ieviešanu mājokļa īpašniekam ir iespējams ne tikai padarīt mazākus izdevumus par apkuri un palielināt drošību, bet arī samazināt nelaimes gadījumu iespējamību. Kā liecina BALTA pieredze, ar apkures sezonu saistīti negadījumi var radīt būtiskus izdevumus mājokļa īpašniekiem - 2015.gadā par negadījumiem, kas saistīti ar apsildi nekustamajā īpašumā, atlīdzībās ir izmaksāti vairāk nekā 143 700 eiro.

 

Negadījumi, kas radījuši zaudējumus, bijuši dažādi – no plīsušām apkures caurulēm līdz pat ugunsgrēkiem apkures sistēmas bojājumu dēļ. „Negadījumi apkures sezonas laikā notiek bieži, un tie rada lielus finansiālos zaudējumus, tāpēc, lai nodrošinātu komfortablu temperatūru mājoklī, pirmkārt, ir jāparūpējas par efektīvu un drošu apkures ierīci, otrkārt, jādomā par siltumefektivitātes paaugstināšanu. Visbiežāk negadījumi notiek, piemēram, apkures sistēmas pārkaršanas, sadegšanas vai neatbilstošas jaudas dēļ,” norāda BALTA atlīdzību direktors Ingus Savickis. Kā liecina BALTA statistika, ziemā bieži vien ir nācies saskarties ar negadījumiem, kas saistīti ar pārkurināšanu. Šādi negadījumi varētu būt novērsti, ja laikus tiktu veikta apkures sistēmas apkope un kurināšana būtu veikta atbilstoši apkures sistēmas specifikai.

 

BALTA ieteikumi, lai aukstajā laikā īpašumā nodrošinātu komfortablu temperatūru un izvairītos no nelaimes gadījumiem:

 

 • Svarīgi parūpēties, lai mājoklī būtu kvalitatīvi logi un durvis, kas veiksmīgi aiztur aukstumu. Izvēloties logus un durvis, noteikti iesakām konsultēties ar speciālistu, kas palīdzēs izvērtēt to siltumefektivitāti un piemērotību konkrētajam mājoklim;

 

 • Ja mājoklī konkrētajā brīdī nav iespējama logu maiņa, tad vēlams parūpēties par to noblīvēšanu – vietu, pa kurām mājoklī var ieplūst aukstais gaiss, nosegšanu. Iesakām logu spraugu aizlīmēšanai izmantot papīra lentu, jo pavasarī to varēs saudzīgi noņemt no logiem, tos nebojājot;

 

 • Lai daudzdzīvokļu mājā nodrošinātu mazākas apkures izmaksas, kā arī drošāku un pilnvērtīgāku siltumefektivitātes uzturēšanu mājoklī, svarīgi veikt ēkas siltināšanu no ārpuses, taču, ja tas nav iespējams, tad būtiska būtu vismaz mājokļa sienu siltināšana no iekšpuses;

 

 • Būtiski atcerēties, ka apkures ierīcei ir jābūt izbūvētai atbilstoši apkurināmās telpas platībai. Jāatceras, ka apkures sistēmu var nākties mainīt, ja nesen veikta mājas piebūve, tādā veidā paplašinot dzīvojamo telpu;

 

 • Nav vēlams pie viena skursteņa dūmvada pieslēgt divas vai vairākas apkures ierīces, jo tas palielina skursteņa pārkaršanas iespēju, kā arī paātrina tā nolietošanos. Ja tomēr ir nepieciešamība pēc šāda risinājuma, tad obligāta ir speciālista konsultācija, lai šāda veida risinājumu izveidotu pēc iespējas drošāku;

 

 • Ja apkures ierīces siltumnesējs ir šķidrums, piemēram, ūdens, būtiski ir nosiltināt siltumnesēja caurules, spiedkatlus, kas atrodas bēniņos vai pagrabos, - arī tas palīdzēs izvairīties no liekiem siltuma zudumiem un apkures cauruļvadu aizsalšanas.

 

Par apdrošinātāju BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK, Lietuvas Apdrošināšanas uzraudzības komisijas, Igaunijas statistikas departamenta un apdrošinātāju gada pārskatu datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā.
Iedzīvotāju aptaujās iedzīvotāji 13 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja.
BALTA ietilpst PZU GRUPĀ, kas ir viens no līderiem Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgū. PZU ir uzņēmums ar 200 gadus ilgu pieredzi apdrošināšanā un Polijā lepojas ar vairāk nekā 16 miljonu klientu uzticību. 2014.gadā PZU GRUPA apdrošināšanas prēmijās parakstīja 3,95 miljardus eiro. Plašāka informācija internetā http://www.pzu.pl/relacje-inwestorskie.

 

Papildu informācija:

 

Juta Šteinerte
BALTA Korporatīvās komunikācijas vadītāja
Tel.: +371 26 456 444
E-pasts: juta.steinerte@balta.lv

Arita Krūze
„P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības” projektu vadītāja
Tel.:+371 28 337 073
E-pasts: arita.kruze@prae.lv

Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus aicinām sazināties ar BALTA komunikācijas vadītāju:

  Līna Lisnere
  E-pasts: lina.lisnere@balta.lv