Par negadījumiem sveču dēļ atlīdzībās izmaksāti vairāk nekā 110 000 eiro

24.11.2016

Ziemassvētku gaidīšanas laikā ik svētdienu Adventes vainagos aizdedzam svecīti. Svētku gaidīšanas prieks ikvienam saistās ar patīkamām emocijām, taču nereti šo prieku aizēno arī nelaime – katru gadu šajā laikā tiek saņemti vairāki pieteikumi par ugunsgrēkiem, kas radušies neuzmanīgas sveču lietošanas dēļ. Kā liecina apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) dati, pēdējo trīs gadu laikā šāda veida negadījumi mājokļu saimniekiem kopā radījuši vairāk nekā 110 000 eiro lielus zaudējumus.

 

Adventes laikā, kad sveces tiek dedzinātas teju ikvienā mājoklī, negadījumu skaits palielinās, un visbiežāk šo negadījumu cēlonis ir neuzmanīga sveču dedzināšana, neievērojot drošības noteikumus. „No Adventes vainaga aizdegusies palodze vai galds, bojātas sienas, griesti un tuvumā esošās mēbeles – šis ir tipisks negadījuma apraksts, kura cēlonis – neuzmanīga sveču dedzināšana. Diemžēl šāda veida negadījumi liecina, ka iedzīvotājiem nepieciešams atkārtoti atgādināt drošības noteikumus, mājās aizdedzot sveces,” norāda Ingus Savickis, BALTA Atlīdzību direktors. 

 

Nereti notiek arī negadījumi, kad ugunsgrēku izraisa īssavienojums elektriskajās svecītēs, tāpēc arī šos šķietami drošos gaismas elementus ieteicams novietot labi pārredzamā vietā un pirms došanās ārā no mājas vai, ejot gulēt, atvienot no elektrības padeves.

 

Lai parūpētos par savu un mājokļa drošību Adventes laikā, apdrošinātājs BALTA iesaka:

 

 • Neatkarīgi no tā, kur tiek novietotas sveces, ir jāpārliecinās, ka tās ir kārtīgi un stabili nostiprinātas. Īpaši jāpiedomā pie tā, lai sveces Adventes vainagā tiktu nostiprinātas taisni;
 • Būtiski ir arī izvēlēties drošu vietu sveču un Adventes vainaga novietošanai, lai tā neatrastos blakus viegli uzliesmojošiem priekšmetiem, piemēram, aizkariem, žurnālu vai avīžu kaudzītei utt.;
 • Neļaujiet svecei izdegt līdz tās pamatnei, jo sveces karstā liesma var aizdedzināt Adventes vainagu;
 • Sveču nodzēšanai Adventes vainagā iesakām lietot speciālu nodzēsēju, jo, pūšot sveces liesmu, var gadīties, ka dzirkstele tiek iepūsta vainaga rotājumos, kas nereti ir viegli uzliesmojoši;
 • Sveces Adventes vainagā nav ieteicams izvietot vienu otrai cieši blakus;
 • Nekad neatstājiet Adventes vainagā degošas sveces pat, ja plānojat iziet no mājokļa vien uz pāris minūtēm. Tas attiecas arī uz elektriskajām svecītēm un lampiņām;
 • Svarīgi bērniem atgādināt par drošības noteikumiem aizdegtu sveču tuvumā;
 • Sveces Adventes vainagā ieteicams izvietot uz svečturiem vai citas nedegošas pamatnes;
 • Īpaši būtiski ir neatstāt Adventes vainagu ar iedegtām svecēm bez uzraudzības, sevišķi, ja vainags veidots no skujām vai citiem dabīgiem materiāliem. Skujas pēc četru nedēļu žūšanas kļūst īpaši viegli uzliesmojošas.

 

BALTA visiem vēl mierpilnu un drošu Adventes laiku!

 

Par apdrošinātāju BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK, Lietuvas Apdrošināšanas uzraudzības komisijas, Igaunijas statistikas departamenta un apdrošinātāju gada pārskatu datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā. Iedzīvotāju aptaujās iedzīvotāji 13 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja. BALTA ietilpst PZU GRUPĀ, kas ir viens no līderiem Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgū. PZU ir uzņēmums ar 200 gadus ilgu pieredzi apdrošināšanā un Polijā lepojas ar vairāk nekā 16 miljonu klientu uzticību. 2014.gadā PZU GRUPA apdrošināšanas prēmijās parakstīja 3,95 miljardus eiro. Plašāka informācija internetā http://www.pzu.pl/relacje-inwestorskie.

 

Papildu informācija:

 

 

Juta Šteinerte

BALTA Korporatīvās komunikācijas vadītāja

Tel.: +371 26 456 444

E-pasts: juta.steinerte@balta.lv

 

Arita Krūze

„P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības” projektu vadītāja

Tel.:+371 28 337 073

E-pasts: arita.kruze@prae.lv

Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus aicinām sazināties ar BALTA komunikācijas vadītāju:

  Līna Lisnere
  E-pasts: lina.lisnere@balta.lv