BALTA izmaksā līdz šim lielāko atlīdzību īpašuma segmentā – 4,8 miljonus eiro

07.12.2016

Apdrošināšanas sabiedrība BALTA (PZU grupa) kokapstrādes uzņēmumam AS „Latvijas Finieris” izmaksājusi lielāko atlīdzību īpašuma segmentā ne tikai BALTA, bet visas Latvijas apdrošinātāju nozares vēsturē. Atlīdzība 4,8 miljonu eiro apmērā izmaksāta par zaudējumiem, kas AS „Latvijas Finieris” bija radušies pēc uzņēmuma rūpnīcā „Lignums” notikušā ugunsgrēka. Pēc divu gadu intensīva darba ir pabeigta lielākā daļa no rūpnīcas ēkas rekonstrukcijas un atjaunošanas darbiem.

 

BALTA Atlīdzību departamenta direktors Ingus Savickis norāda, ka apdrošināšanas sabiedrības ieguldījums rūpnīcas atjaunošanā ir ne tikai izmaksātā atlīdzība, bet arī nepārtraukts atbalsts rūpnīcas atjaunošanas darbu procesa laikā. „Apdrošinātājs nav tikai finanšu institūcija, kas nodrošina atlīdzības izmaksu, – apdrošinātājs ir klienta sadarbības partneris, kas sniedz atbalstu negadījuma seku novēršanā, rekonstrukcijas un atjaunošanas darbos. Šo teju divu gadu laikā pēc ugunsgrēka AS „Latvijas Finieris” rūpnīcā „Lignums” ir pabeigta lielākā daļa no rūpnīcas ēkas rekonstrukcijas un atjaunošanas darbiem,” skaidro I.Savickis.

 

Pirmie mēneši pēc ugunsgrēka bija visintensīvākie. Tika veikta objekta apsekošana, kuras laikā pieaicināti ugunsgrēku tehniskie eksperti cēloņa noskaidrošanai, un bojājumu novērtēšana, ar AS „Latvijas Finieris” saskaņota glābšanas darbu uzsākšana, epicentra „iekonservēšana”, jumta pagaidu nostiprināšana, bojātās jumta daļas demontāža un žāvēšanas darbu uzsākšana, lai uzņēmums daļēji varētu atsākt ražošanu. Ņemot vērā AS „Latvijas Finieris” efektīvo risku vadību, pieaicināto ārējo ekspertu (t.sk. bojāto iekārtu ražotāju) ieteikumus, kā arī AS „Latvijas Finieris” un BALTA veiksmīgo dialogu, apdrošināšanas atlīdzības izmaksas process tika organizēts ātri un efektīvi.

 

Māris Būmanis, AS „Latvijas Finieris” rūpnīcas „Lignums” direktors, uzsver, ka rūpnīcas atjaunošana ir paraugs apdrošinātāja un uzņēmuma sadarbībai vienota mērķa sasniegšanai. „Lai atjaunotu ražotni un likvidētu nelaimes gadījumā radušos bojājumus, neizmērojams atbalsts bija BALTA, kas ne tikai sniedza finansiālu atbalstu, bet arī bija klāt visos atjaunošanas darbos,” tā M. Būmanis.

 

Gan apdrošināšanas kompānijas BALTA, gan AS „Latvijas Finieris” vadība apliecina, ka ilgtermiņa sadarbība starp apdrošināšanas kompāniju un tās klientu ir patiesi produktīva un veiksmīga tad, ja abas puses vienādi izprot un risina radušos problēmjautājumus.

 

Par apdrošinātāju BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK, Lietuvas Apdrošināšanas uzraudzības komisijas, Igaunijas statistikas departamenta un apdrošinātāju gada pārskatu datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā. Iedzīvotāju aptaujās iedzīvotāji 13 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja. BALTA ietilpst PZU GRUPĀ, kas ir viens no līderiem Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgū. PZU ir uzņēmums ar 200 gadus ilgu pieredzi apdrošināšanā un Polijā lepojas ar vairāk nekā 16 miljonu klientu uzticību. 2014.gadā PZU GRUPA apdrošināšanas prēmijās parakstīja 3,95 miljardus eiro. Plašāka informācija internetā http://www.pzu.pl/relacje-inwestorskie.

 

Papildu informācija:

 

Juta Šteinerte

BALTA Korporatīvās komunikācijas vadītāja

Tel.: +371 26 456 444

E-pasts: juta.steinerte@balta.lv

 

Zane Ieviņa

„P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības” projektu vadītāja

Tel.:+371 20 283 764

E-pasts: zane.ievina@prae.lv

Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus aicinām sazināties ar BALTA komunikācijas vadītāju:

  Līna Lisnere
  E-pasts: lina.lisnere@balta.lv