Slideno ietvju dēļ palielinās gājēju gūto traumu skaits – šogad jau 99 atlīdzību pieteikumi

09.12.2016

Pēdējo dienu mainīgie laikapstākļi un straujās temperatūras izmaiņas kļūst par iemeslu slidenām pilsētas ietvēm. Šādos laika apstākļos, kad zem izkusušā sniega joprojām palikusi ledus kārta, par biežākajiem atlīdzību pieteikumu iemesliem kļūst traumas, kas gūtas uz slideniem ceļiem, ietvēm un apledojušām trepēm. Par to liecina apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) dati – šogad reģistrēti jau 99 gadījumi, kad iedzīvotāji slideno ietvju dēļ guvuši nopietnas traumas.

 

Pēdējo trīs gadu laikā BALTA kopā saņēmusi 338 atlīdzību pieteikumus saistībā ar slidenajām ietvēm, celiņiem, takām un trepēm, kur cilvēki guvuši traumas, jo bijis apledojums. Krītot uz slidenām ietvēm, visbiežāk cilvēki traumē rokas – 39% gadījumu, kā arī kājas – 18% gadījumu. Bieži notiek arī galvas traumas, konstatēti deguna lūzumi, muguras traumas.

 

 „Nereti neaizdomājamies, ka kritiens uz slidenas ietves var radīt nopietnas traumas, ne tikai sasitumus vai izmežģītu potīti. Atlīdzību pieteikumi liecina, ka visbiežākās traumas ir roku un kāju lūzumi, nereti tiek lauztas arī ribas, astes kauls, gūžas kauls. Šādu traumu sadziedēšanai ir nepieciešams ilgāks laiks, un tās var radīt smagas sekas. Šī iemesla dēļ ziemas periodā, īpaši mainīgu laikapstākļu un temperatūras svārstību laikā, svarīgi pārliecināties par ietves segumu un ikdienas gaitās doties piesardzīgi, iespēju robežās izvēloties ietves, kuras ir sakoptas, pat, ja tas mazliet padara mūsu ceļu garāku. Bet tas ir tā vērts,” komentē Sandra Pietkēviča, BALTA Personu produktu un risku parakstīšanas pārvaldes vadītāja.

 

Trīs gadu laikā BALTA izmaksāto atlīdzību summa saistībā ar šādām traumām ir jau gandrīz 66 000 eiro, savukārt lielākā atlīdzība, kas izmaksāta BALTA klientam par nelaimes gadījumu, kas noticis uz ledus, pārsniedz pat 4000 eiro. Šāda statistika liecina, ka nereti kritiens uz ledus var būt arī ļoti nopietnu traumu iemesls, kā rezultātā cietušajam var būt nepieciešama ilgstoša atveseļošanās un rehabilitācija, kas, protams, prasa lielus finanšu līdzekļus.  Bieži vien traumu smaguma dēļ uz kādu laiku var tikt zaudētas arī darbaspējas.

 

Jāuzsver, ka, lai arī biežākais atlīdzību pieteikumu iemesls ir sasitumi, kas gūti, pārvietojoties pa ielu vai kāpjot pa slidenām trepēm, nereti cilvēki nav pasargāti arī no nepatīkamiem nelaimes gadījumiem, kas notikuši publiskajās slidotavās vai uz piemājas aizsalušā dīķa. Šādu negadījumu sekas visbiežāk ir smadzeņu satricinājums, kā arī sistas brūces, saskrienoties ar citu slidotāju vai saņemot triecienu ar hokeja ripu.

 

Lai pasargātu sevi un savus tuviniekus no nepatīkamām traumām uz ledus, S. Pietkēviča atgādina izvēlēties sezonai piemērotus apavus, īpaši pievēršot uzmanību to zolēm – apavi ar dziļāku rievojumu samazina paslīdēšanas risku. Tāpat, arī uzturoties publiskajās slidotavās vai slidojot uz piemājas dīķa, jābūt piesardzīgiem, lai netraumētu sevi un citus slidotājus, kā arī īpaši jāuzmana bērni, kuri dažādām traumām tiek pakļauti visbiežāk. Dažkārt negaidīts kritiens ir teju neizbēgams, tāpēc būtiski ir pareizi krist. Lai mazinātu kritiena radītās traumas, ieteicamāk sadursmi vērst uz ķermeņa sānu, ar plaukstām sargājot galvu.

 

Par apdrošinātāju BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK, Lietuvas Apdrošināšanas uzraudzības komisijas, Igaunijas statistikas departamenta un apdrošinātāju gada pārskatu datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā. Iedzīvotāju aptaujās iedzīvotāji 13 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja. BALTA ietilpst PZU GRUPĀ, kas ir viens no līderiem Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgū. PZU ir uzņēmums ar 200 gadus ilgu pieredzi apdrošināšanā un Polijā lepojas ar vairāk nekā 16 miljonu klientu uzticību. 2014.gadā PZU GRUPA apdrošināšanas prēmijās parakstīja 3,95 miljardus eiro. Plašāka informācija internetā http://www.pzu.pl/relacje-inwestorskie.

 

Papildu informācija:

 

Juta Šteinerte

BALTA Korporatīvās komunikācijas vadītāja

Tel.: +371 26 456 444

E-pasts: juta.steinerte@balta.lv

 

Zane Ieviņa

„P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības” projektu vadītāja

Tel.:+371 20 283 764

E-pasts: zane.ievina@prae.lv

 

Atpakaļ

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu?Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk - ne vēlāk kā 2 darba dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus aicinām sazināties ar BALTA komunikācijas vadītāju:

  Līna Lisnere
  E-pasts: lina.lisnere@balta.lv