OCTA sistēma Latvijā

OCTA likums

Ja esi aktīvs ceļu satiksmes dalībnieks, iesakām Tev kaut reizi ielūkoties OCTA likumā un tā grozījumos, kas ir saistīti ar OCTA polisi. Tas Tev noteikti ļaus precīzāk izprast OCTA sistēmas būtību, OCTA cenu veidošanos, kā arī apdrošinātāju atlīdzību noregulēšanas sistēmas kopējos aspektus. Tas būs noderīgi, ja kādreiz Tev neveiksmīgi sanāks būt vainīgajam vai cietušajam ceļu satiksmes negadījumā.

 • Bonus-malus klase
  Uzzini, pēc kāda principa LTAB tiek aprēķināta bonus-malus klase, kas ietekmē Tavas OCTA polises cenu. Uzzini, kā tā mainās atkarībā no Tavas dalības ceļu satiksmē un kā ir iespējams pāriet uz augstāku bonus-malus klasi, lai Tavas OCTA polises cena katru gadu samazinātos
 • Pārbaudi OCTA polises darbības termiņu
  Aizmirsi, kad Tavam transportlīdzeklim beidzas OCTA polises darbības termiņš? OCTA polises termiņu dažu sekunžu laikā vari pārbaudīt LTAB mājaslapā
 • Statistika
  Iepazīsties ar OCTA statistikas datiem, lai gūtu precīzāku priekšstatu par OCTA nozari Latvijā kopumā

Saskaņotais paziņojums

Pēc nelieliem ceļu satiksmes negadījumiem Tu vari aizpildīt saskaņoto paziņojumu. Pēc tā aizpildīšanas vēlreiz uzmanīgi pārlasi un pārbaudi visas nianses. Neskaidrību gadījumā zvani BALTA. Nepareizi vai neprecīzi aizpildīts saskaņotais paziņojums var kavēt atlīdzības izmaksu, vai Tavs apdrošinātājs regresa kārtībā var vērsties pret Tevi. Saskaņotais paziņojums ir jāiesniedz apdrošinātājam 10 dienu laikā no negadījuma dienas.

Sazinies ar mums

Klientu apkalpošanas vietas un sadarbības autoservisi

Nepieciešama palīdzība vai atbilde uz jautājumu? Mūsu speciālisti palīdzēs un sniegs atbildi pēc iespējas ātrāk. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

Datnes izmērs nedrīkst pārsniegt 10 MB.
Atļautie datņu veidi: gif jpg jpeg png txt rtf html pdf doc docx odt xls xlsx ods zip csv htm edoc.

Uz atsauksmi atbildēsim pēc iespējas ātrāk, bet ne ilgāk kā 20 dienu laikā. Informācija par citiem saziņas veidiem un atsauksmju apstrādi atrodama šeit.

 • Karte Saraksts

  Sazinies ar mums izmantojot WhatsApp, darba dienās no 8:00 – 18:00.

  Spied šeit vai pievieno tālruņa numuru +371 275 222 75 saviem kontaktiem.

  Palīdzība uz ceļa

  Sniegsim atbalstu, ja Jūsu auto nepieciešama tehniskā palīdzība uz ceļa vai evakuācija.
  Ja noticis negadījums, izsauciet palīdzību uz ceļa spiežot šeit. Palīdzību uz ceļa vēl joprojām varēsiet pieteikt arī zvanot 675 333 75.

  Palīdzība mājās

  Sniegsim atbalstu avārijas situācijās! Izsauc “Palīdzību mājās”, lai saņemtu sertificētu meistaru palīdzību.
  Ja noticis negadījums, izsauciet palīdzību zvanot 675 333 75.

  Ceļotājiem ārzemēs

  Sniegsim atbalstu, ja nepieciešama medicīniskās palīdzības vai repatriācijas organizēšana ceļojuma laikā.
  Ja noticis negadījums, izsauciet palīdzību zvanot 675 001 74.