2,23 miljoni par ugunsgrēku cūku fermā Dienvidkurzemē – izmaksāta viena no šogad lielākajām apdrošināšanas atlīdzībām

26.10.2021

Apdrošināšanas sabiedrība BALTA (PZU grupa) izmaksājusi vienu no lielākajām atlīdzībām šogad nozarē: par pērn ugunsgrēkā nopostītajiem cūku fermas “Apriķi Bacon” kompleksiem tās īpašniekam SIA “Nygaard International” izmaksāti 2,23 miljoni eiro. Ugunsgrēkā, kas izcēlās naktī uz pagājušā gada 18. oktobri, pilnībā nodega divas no trim kompleksā ietilpstošajām cūku kūtīm ar vairākiem tūkstošiem nobarojamo cūku.

Šis ugunsgrēks ir viens no postošākajiem, kas uzņēmumiem piederošā īpašumā Latvijas teritorijā piedzīvots pēdējo gadu laikā. Signālu par ugunsgrēku ap plkst. 2.30 naktī saņēma kompleksu apsargājošais apsardzes uzņēmums, reaģējot uz signalizācijas brīdinājumu. Nekavējoties tika izsaukti ugunsdzēsēji, kuriem izdevās glābt vienu no kompleksā ietilpstošajām trijām kūtīm. Diemžēl ugunsgrēka rezultātā tika iznīcinātas būves, iekārtas un dzīvnieki ar kopējo vērtību vairāku miljonu eiro apmērā.

“Apdrošināšanas nozarē ugunsgrēks ir vispostošākais risks, kas notiek salīdzinoši reti, bet pārsvarā rezultējas vislielākos zaudējumos. Konkrētajā gadījumā uguns bija izpostījusi aptuveni 3000 kvadrātmetru divos cūku fermas korpusos un skārusi trešā korpusa jumtu, ko ugunsdzēsējiem izdevās glābt. Šādu lielo atlīdzības gadījumu regulēšana parasti aizņem vairākus mēnešus, jo tiek veiktas ne tikai visas nepieciešamās ekspertīzes ugunsgrēka cēloņa noskaidrošanai, bet kopā ar klientu arī notiek darbs pie būvju atjaunošanas plāna, kas ietver dažādas aktivitātes saistībā ar tehnisko projektu, būvniecības tāmju izstrādes un saskaņošanu atbildīgajās iestādēs. Tāpat arī tiek īstenotas preventīvas darbības, lai izvairītos no līdzīgu negadījumu riska nākotnē. Šajā gadījumā uzņēmējdarbību izdevās atjaunot salīdzinoši neilgā laikā, pateicoties tam, ka uzņēmuma īpašnieki bija atbildīgi, apdrošinot gan būves, gan iekārtas un dzīvniekus,” stāsta Ainārs Puķe, BALTA Īpašuma apdrošināšanas atlīdzību vadītājs.

BALTA atlīdzība par ražošanas iekārtām sasniedza teju 360 000 eiro, bet par nodegušajiem korpusiem izmaksāti vairāk nekā 1,87 miljoni eiro.

SIA “Nygaard International” prokūriste Jekaterina Kuzmina stāsta, ka uzņēmums plāno ar apdrošināšanas atlīdzības palīdzību nodegušās fermas ēkas atjaunot. “Novērtējam, ka sadarbība ar apdrošinātāju bija konstruktīva un vērsta uz operatīvu risinājumu saskaņošanu jebkurā stadijā. Mums bija svarīgi, lai apdrošinātājs uzklausa mūsu viedokli un pamatojumu, kopīgu diskusiju laikā rodot abpusēji pieņemamu risinājumu,” par sadarbību stāsta J. Kuzmina.

Kā norāda A. Puķe, šādu lielo negadījumu kontekstā vērts izcelt to, ka komercīpašuma apdrošināšanā arvien lielāka loma ir preventīvam darbam, lai mazinātu negadījuma riskus. “Ugunsgrēks ir nelaime, ko neviens nevēlas piedzīvot arī tad, ja īpašums ir pilnībā apdrošināts. Tāpēc arvien vairāk strādājam ar klientiem preventīvi, lai negadījuma riskus mazinātu. BALTA ir sava risku vadības komanda, kas palīdz apdrošinātajiem apzināt potenciālos apdraudējumus, vienlaikus klientiem iesakot dažādus papildus īstenojamos drošības pasākumus. Ideālā gadījumā šāda pieeja ļauj izvairīties no negadījuma, bet, ja tas tomēr noticis, apdrošinātājs var palīdzēt uzņēmumiem īstenot tādus drošības standartus, lai negadījums nākotnē neatkārtotos,” stāsta A. Puķe.

Uzņēmumam SIA “Nygaard International” izmaksātā atlīdzība ir otra lielākā, ko BALTA izmaksājusi pēdējo gadu laikā. Lielāko atlīdzību, ko jebkad izmaksājis kāds no Baltijas apdrošinātājiem, 36,9 miljonu eiro apmērā BALTA izmaksāja Latvijas bezvadu datortīkla iekārtu izstrādātājam un ražotājam SIA “Mikrotīkls” par 2018. gada augustā ugunsgrēkā nopostīto noliktavas ēku un preci tajā (gatavo produkciju un komponentiem ražošanai).

Par apdrošināšanas sabiedrību BALTA

Saskaņā ar BALTA veikto aprēķinu, kas balstīts uz FKTK datiem, BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā. 2019. gadā uzņēmuma parakstīto prēmiju apjoms bija 114,3 miljoni eiro. Latvijas iedzīvotāji 16 gadus novērtējuši BALTA kā godīgāko apdrošinātāju, liecina LETA un SKDS veiktā aptauja. BALTA ietilpst PZU grupā, kas ir viens no līderiem Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgū. PZU ir uzņēmums ar 200 gadus ilgu pieredzi apdrošināšanā un lepojas ar vairāk nekā 22 miljonu klientu uzticību piecās valstīs. 2019. gadā PZU grupas parakstīto prēmiju apjoms sasniedza 5,62 miljardus eiro. Plašāka informācija internetā http://www.pzu.pl/relacje-inwestorskie.

Papildu informācija:

Līna Lisnere

AAS BALTA

komunikācijas vadītāja

Tel.: +371 26 40 10 41

E-pasts: lina.lisnere@balta.lv

 

Janīna Biteniece

Deep White

projektu vadītāja

Tel.: +371 26 70 63 61

E-pasts: janina@deepwhite.lv

назад

Связаться с нами

Найди центр обслуживания или автосервис
 • КАРТА СПИСОК

  Свяжитесь с нами через WhatsApp в будние дни с 8:00 до 18:00.

  Нажмите здесь или добавьте номер телефона +371 275 222 75 к своим контактам.

  Лина Лиснере
  Руководитель по коммуникации BALTA
  Эл. почта: lina.lisnere@balta.lv